Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 10.10.2003
ЦЕ БУДЕ НАЙКРАЩА ШКОЛА В УКРАЇНІ!
Тамара СОЛОВЕЙ

Здійснилося! Через 30 місяців, а може, вже й через рік українська школа-гімназія, що в Сімферополі, матиме, нарешті, власне приміщення. І буде в ньому все необхідне, навіть більше: зимовий сад, костюмерна, радіорубка, кабінети психологічного розвантаження, стоматологічний та процедурний, спортивно-ігровий та гімнастичний зали, два басейни, ванни, душові й багато іншого. Споруджуватиметься справжній навчально-виховний комплекс на кшталт невеликого гімназійного містечка.
Не дуже віриться? Це тим, хто був свідком, як понад три роки тому під час лінійки, присвяченої закінченню навчального року, тодішній спікер ВР АРК Леонід Грач урочисто пообіцяв, що 2002-й навчальний рік гімназисти зустрічатимуть вже в новому приміщенні. Менш як за півтора року спорудити подібний комплекс - це, звичайно, не створити світ за сім діб, але фактично за цей час вдалося лише виготовити проект майбутньої будови.
Серйозно і дієво до цього питання поставилася лише теперішня влада АРК, зокрема Верховна Рада. Але в статті головного редактора газети "Крымская правда" Михайла Бахарєва про це розповідається з характерним для цього видання забарвленням:
"Недавно Верховный Совет Крыма принял постановление о продаже санатория "Ай-Даниль" и строительстве на вырученные деньги украинской гимназии... Не виню я руководство республики и в том, что продали здравницу по цене, как минимум, в десять раз меньше ее рыночной стоимости. Но вот чего не могу ни понять, ни простить, так это направление вырученных средств на строительство украинской гимназии.
Для Киева или Львова этот жест выглядит красиво. Но если разобраться - популизм чистейшей воды, замешанный на лжи и конъюнктурщине.
Строить надо было русскую гимназию, потому что нас сделали нацменшинством, значит, должны заботиться, как о чукчах и эскимосах...
Что еще продадим, чтобы ублажить национально озабоченных!"
Тож чи варто було сподіватися, що ВР АРК, де до минулих виборів в колі друзів засідав і автор цих рядків, могла щиро подбати про будівництво приміщення для цього навчального закладу, який вже шість років "квартирує" у різних господарів? А ті, зрозуміло, диктують свої вимоги - до "забирайтесь геть!"  включно. До речі, що насправді є популізмом: заздалегідь нереальна обіцянка колишнього спікера (котру ніхто й не збирався виконувати) чи нинішні кроки керівництва АРК, вмотивовані як здоровим глуздом, так і державними інтересами? Адже і в Криму, і, зокрема, в Сімферополі ми маємо чимало російськомовних гімназій, що працюють в пристосованих для своїх потреб умовах. А україномовна - на увесь Крим єдина, і вона, до речі, й решта державномовних навчальних закладів (ще три) потерпають від бездомів'я, навчаючи своїх дітей в колишніх туалетах, а то й замість стільців використовуючи відра.
Ось чому слова Президента України Леоніда Кучми, який прибув до Криму, аби власноруч закласти пам'ятну капсулу в фундамент новобудови: "Хочу, щоб тут відкрили найкращу в Україні гімназію, яка відповідатиме не нинішнім, а завтрашнім стандартам", - не могли проминути мимо серця жодного свідомого українця, присутнього на будівельному майданчику.
В своєму коротенькому виступі Президент природним чином торкнувся мовної проблеми в Криму. Він зауважив, що "сімферопольців звинувачують, нібито вони не хочуть вивчати державну мову", але знати її потрібно, хоча цей процес має бути еволюційним, а не насильницьким, через усвідомлення батьками та дітьми такої необхідності.
Сам факт особистої уваги Президента до цього будівництва та те, що школа будуватиметься під його патронатом такою провідною будівельною фірмою, як "Консоль", не тільки вселяє надію на блискучі результати, але й має неабияке політичне значення. Це сприятиме ще більшому зростанню авторитету глави держави (і не біда, що не у працівників "Крымской правды"), а для широкого кола кримчан слугуватиме запорукою, що, обравши для своїх малюків мовою навчання українську, вони забезпечать їм обнадійливу перспективу не лише в студентському майбутньому.
Бо сьогодні, як бачимо, представникам державотворчої нації з точки зору задоволення своїх освітянських потреб дуже далеко до російських "чукчів" і "ескімосів", які прагнуть одержати одразу і все - і як фізична більшість, і як національна меншина.
Зрозуміло, що це стосується саме прихильників процитованої газети. Росіяни ж поміркованих поглядів розуміють - немає чого ламати списи. Ось і під час очікування Президента України на будівельному майданчику більше години лунали виключно російськомовні пісні з самодіяльним присмаком і ніяких тобі "Ще не вмерла України...". На 90% спілкування тут відбувалося російською мовою, лише вчителі гімназії старанно дотримувалися своєї "марки". А дорогою, якою мав проїжджати Президент, красувалися рекламні щити з написом "Діти - наше майбутне". Саме так - з буквою "е" на кінці замість "є". Чим ще бути незадоволеним пересічному росіянину? Адже наша дикість, як і годиться, була у всіх на виду. Бодай подбають про це і присутні тут представники численних телекомпаній.
До речі, освячувала місце будівлі зовсім не УПЦ Київського патріархату, а патріархія Московська, яка була представлена сімома священнослужителями на чолі з архієпископом Сімферопольським і Кримським Лазарем. Це здивувало багатьох присутніх тут українців.
На запитання, чому так, владика Лазар відповів: "Бо за мною стоїть два мільйони парафіян, а за Київським патріархатом їх лише вісімдесят". Щоправда, у своїй молитві глава УПЦ МП згадував не Путіна, а нашого Президента і бажав міці споруді, де навчатимуться не "ескімоси", а українські діти.
Привертало увагу й те, що на майданчику, окрім директора ВІЦКу Галини Хмільовської, не був присутнім жоден представник суто українських патріотичних партій і рухів Криму. Кажуть, їх туди не запросили. Виявляється, ця подія "националистов-недоумков" (вибачте, панове, що користуюся термінологією все того ж редактора газети) аж ніяк не стосувалася.
Про враження від того, що відбулося, запитую у директора української школи-гімназії Наталі Руденко.
- Я і мої вчителі перебуваємо в стані справжньої ейфорії. Адже ми так довго і тяжко йшли до цього дня. Він став для нас апофеозом торжества справедливості. Відповідно до нових умов роботи мусимемо підтягувати і свій штат, який комплектуватиметься  на конкурсній основі. Дуже зворушило, що Президент України поставився до знайомства з проектом майбутньої гімназії не формально, а виявив велику зацікавленість і кваліфікацію у всіх питаннях. Він запропонував, зокрема, запланувати також будівництво гуртожитку для обдарованих дітей, у якому нам свого часу відмовили, вніс інші корисні корективи.
А те, що деякий час доведеться ще попрацювати в "аварійних" умовах, сьогодні вже нікого не відлякує. Поширена думка, нібито найважче здоганяти і чекати, - не для цього випадку. До речі, існує й інша точка зору з аналогічного приводу, згідно з якою очікування щастя за своєю емоційною насиченістю можна вважати яскравішим, ніж його "споживання".

Фото Юрія ЖАГЛІНА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 10.10.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1313

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков