Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2014
СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО — В УКРА╥НУ!

СВЯТА ЗАЛИШАЮТЬСЯ

«Жодних р╕шень в╕д М╕н╕стерства культури щодо скасування державних свят або призначення нових – не було, нема╓ ╕ бути не може. Це зараз не на час╕, адже з огляду на сусп╕льно-пол╕тичну ситуац╕ю в кра╖н╕ ╓ б╕льш важлив╕ справи, якими займа╓ться зараз М╕н╕стерство культури», – зазначив м╕н╕стр культури Укра╖ни ╢вген Нищук.
Нагада╓мо, Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни «Про економ╕ю державних кошт╕в та недопущення втрат бюджету» (№ 65 в╕д 01.03. 2014 р.) було призупинено використання бюджетних кошт╕в на проведення заход╕в з в╕дзначення пам’ятних та ╕сторичних дат, юв╕ле╖в п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, вшанування пам’ят╕ видатних ос╕б, друкування продукц╕╖, не пов’язано╖ з виконанням завдань ╕ функц╕й орган╕в державно╖ влади та ╕нших державних орган╕в, до стаб╕л╕зац╕╖ ф╕нансово-економ╕чно╖ ситуац╕╖ в кра╖н╕. Припинено також витрати на проведення виставок, ярмарк╕в, з’╖зд╕в, симпоз╕ум╕в, конгрес╕в за рахунок кошт╕в загального фонду бюджету.
Обмеження не торкнулися централ╕зованих заход╕в М╕нкультури, пов’язаних ╕з в╕дзначенням 200-р╕ччя в╕д дня народження Тараса Шевченка, Дня Конституц╕╖ Укра╖ни, Дня Незалежност╕ Укра╖ни, Дня Перемоги, Дня пам’ят╕ жертв Голодомору.

КАРТИНИ ПОВЕРНУТО

До Нац╕онального музею мистецтв ╕м. Богдана та Варвари Ханенк╕в п╕д контролем М╕н╕стерства культури повернуто 10 художн╕х роб╕т, загальна оц╕ночна варт╕сть яких перевищила 28 млн. гривень. З 2013 року художн╕ полотна св╕тових живописц╕в перебували у представницьких прим╕щеннях по вул. Банков╕й, 10.
Найдорожчою картиною, що прикрашала державну резиденц╕ю президента, стала робота одного з представник╕в французького класицизму, художника, що творив у стил╕ рококо, – Н╕кола Ланкре. Його картина «Галантна сцена» оц╕ню╓ться експертами майже у 20 млн. гривень.
Серед повернутих картин також – «Лавка» (XVIII ст.) голландського живописця Герарда Доу, яку оц╕нюють у 4,3 млн. грн., та «Кра╓вид» (XVIII-XIX ст.) угорського художника Пал Синет-Мерше, варт╕стю 4 млн. грн.

ДЕСЯТЬ М╤ЛЬЯРД╤В ГРИВЕНЬ ПОТР╤БНО ЩОР╤ЧНО НА РОЗВИТОК УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ

На М╕н╕стерство культури зменшили держвитрати. Ур╕зано зарплати кер╕вному складу нацколектив╕в, скорочено надбавки до зарплат певним групам прац╕вник╕в культури. Вс╕ заощаджен╕ грош╕ направили на М╕н╕стерство оборони для п╕дтримки арм╕╖.
На думку голови Ком╕тету економ╕ст╕в Укра╖ни Андр╕я Новака, також можна було б зменшити витрати шляхом скорочення апарату М╕нкульту. «Нин╕шн╕ масштаби М╕нкульту не потр╕бн╕ Укра╖н╕ — вистачило б департаменту», — вважа╓ економ╕ст. «Було б менше чиновник╕в, а отже, — менше витрат на них. Департамент розпод╕ляв би грош╕ на культурн╕ проекти, п╕дтримував би розвиток культури в Укра╖н╕. Те саме стосу╓ться й М╕н╕стерства молод╕ та спорту. Воно не потр╕бне, ще й в тепер╕шн╕х економ╕чних умовах. Те, що укра╖нськ╕ спортсмени беруть призов╕ м╕сця у м╕жнародних змаганнях, – це не його заслуга, а б╕льше генетична», — зазначив А. Новак.
За п╕драхунками Ком╕тету економ╕ст╕в Укра╖ни, для п╕дтримки та розвитку укра╖нсько╖ культури щор╕чно потр╕бно 10 млрд. грн. «За такого ф╕нансування на культур╕ можна буде й заробляти. Культура розвиватиме позитивний ╕м╕дж Укра╖ни. А завдяки ньому зб╕льшиться приплив ╕нвестор╕в. З одного боку, це будуть туристи, з ╕ншого, — ╕нвестори. У розвитку культури велику роль мають в╕д╕грати сучасн╕ ╖╖ види — к╕нематограф, комп’ютерн╕ ╕гри, ╕нтернет-проекти. Це найкраще сприйма╓ молодь», — розпов╕в А. Новак.

СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО — В УКРА╥НУ!

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни передало ноту сво╖м н╕дерландським колегам з проханням гарантувати повернення експонат╕в з виставок кримських музе╖в Укра╖н╕, як╕ перебували на виставц╕ «Крим: золото ╕ та╓мниц╕ Чорного моря» в Амстердам╕.
«28 березня послу Н╕дерланд╕в була вручена нота МЗС Укра╖ни, адресована М╕н╕стерству закордонних справ Н╕дерланд╕в, з проханням гарантувати повернення цих предмет╕в», — сказав на бриф╕нгу в Ки╓в╕ директор департаменту ╕нформац╕йно╖ пол╕тики МЗС ╢вген Перебийн╕с.
В╕н зазначив, що посольство Укра╖ни в Н╕дерландах продовжу╓ вживати заход╕в щодо повернення Укра╖н╕ об’╓кт╕в культурно╖ спадщини, як╕ перебувають в музе╖ Алларда П╕рсона в Амстердам╕.
Виставка «Крим: золото ╕ та╓мниц╕ Чорного моря» була в╕дкрита в музе╖ Алларда П╕рсона — археолог╕чному музе╖ Амстердамського ун╕верситету на початку лютого. Вона сформована з колекц╕й п’яти укра╖нських музе╖в, один з яких знаходиться у Ки╓в╕, чотири — в Криму. На н╕й з╕бран╕ археолог╕чн╕ знах╕дки, серед понад 500 експонат╕в — артефакти з╕ ск╕фського золота, церемон╕альний шолом, дорогоц╕нне кам╕ння, меч╕, панцир╕, домашн╓ начиння стародавн╕х грек╕в ╕ ск╕ф╕в.
Оск╕льки Н╕дерланди не визнають при╓днання Криму до Рос╕╖, яке в╕дбулося вже п╕сля в╕дкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекц╕ю п╕сля закриття виставки в серпн╕.

╤нтерфакс-Укра╖на

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13092

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков