Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2014
«МИ НЕ ХОЧЕМО ЖИТИ В РОС╤╥!»

З БОЛЕМ У СЕРЦ╤ КАЖУТЬ ДМИТРО ТА АН╤ТА ПЕТРОВИ, ЯК╤ ПРИ╥ХАЛИ ДО НОВОВОЛИНСЬКА З КРИМСЬКОГО ДЖАНКОЯ...

«ПОПУТНИЦЯ, НЕ РОЗДУМУЮЧИ, ЗАПРОПОНУВАЛА НАМ К╤МНАТУ У ВЛАСН╤Й КВАРТИР╤»

З цим молодим подружжям, яке вихову╓ чотирир╕чного сина Богданчика, ми зустр╕лися у фой╓ готелю «Дон К╕хот». Саме там на пропозиц╕ю власника закладу депутата м╕сько╖ ради Василя Бутинця й поселилися кримчани. Перше враження в╕д б╕женц╕в — щир╕, в╕дкрит╕, ерудован╕ люди. ╤ справжн╕ патр╕оти Укра╖ни. Бо на мо╓ запитання, що спонукало ╖х залишити р╕дн╕ м╕сця й з маленькою дитиною вирушити у нев╕дом╕сть, почула категоричне, сказане в один голос: «Ми не хочемо жити в Рос╕╖!».
Ан╕та — кор╕нна кримчанка, за нац╕ональн╕стю — укра╖нка. Народилася ╕ виросла в Джанко╖. Там живуть ╖╖ мама, бабуся та прабабуся. До народження перв╕стка працювала орган╕затором гастрольно╖ д╕яльност╕ концерт╕в та цирку «Шап╕то». Свого часу побувала ╕ на Волин╕, ╕ на Р╕вненщин╕, ╕ на Хмельниччин╕, тому давно позбулася страху сп╕лкування з «бандер╕вцями». Хоч завжди розмовляла рос╕йською мовою, на Зах╕дн╕й Укра╖н╕ жодного разу не в╕дчула до себе упередженого ставлення. Знала, що тут живуть добр╕, сердечн╕ люди.
Однак нин╕шн╕м теплим ставленням була надзвичайно вражена.
— Коли з Ковеля маршруткою ╖хали до Нововолинська, поруч сид╕ла ж╕нка старшого в╕ку, — згаду╓ Ан╕та. — Розговорилися дорогою. Коли я запитала, чи ╓ у м╕ст╕ готель або якийсь гуртожиток, де можна зупинитися, моя попутниця, нав╕ть не роздумуючи, запропонувала к╕мнату у власн╕й квартир╕. Щиро подякувала ╖й ╕ скористалася порадою тимчасово зупинитися в готел╕ поблизу автозаправки «Окко». Щойно там дов╕далися, що ми з Криму, в╕дразу зменшили варт╕сть проживання наполовину. А через два дн╕ власник «Дон К╕хота» запропонував безплатно поселитися. Нас забезпечують безкоштовними сн╕данками, пригощають кавою та ча╓м, дозволяють користуватися багатьма ╕ншими послугами. Д╕знавшись, зв╕дки й чому ми при╖хали на Волинь, сол╕дну знижку на харчування дав власник кафе «Ольга» Олег Простопчук. — А п╕сля невелико╖ паузи молода ж╕нка додала: — На жаль, тако╖ щирост╕ та безкорисливост╕ браку╓ нашим кримчанам…
З нею погоджу╓ться чолов╕к Дмитро — джанкойський зять. Уродженець м╕ста Кременчука, в╕н вир╕шив пере╖хати не на свою р╕дну Полтавщину, а на Волинь. Каже, що для цього мав вагом╕ аргументи: високий р╕вень життя ╕ культури сп╕лкування, близьк╕сть кордону з Польщею, б╕льша ймов╕рн╕сть працевлаштуватися й налагодити св╕й побут. У Джанко╖ працював у магазин╕ з продажу моб╕льних телефон╕в.

«КОЛИ МО╥ ЗЕМЛЯКИ П╤СЛЯ РЕФЕРЕНДУМУ ВЕСЕЛИЛИСЯ, Я Г╤РКО ПЛАКАЛА»

У Джанко╖ молоде подружжя мешкало в однок╕мнатн╕й квартир╕ малос╕мейного типу, де в принцип╕ було все необх╕дне. Напевно, хтось ╕нший не ризикнув би з╕рватися з насидженого м╕сця, та ще й у такий непевний час. Але Петрови завжди обстоювали сво╖ переконання й н╕коли не погоджувалися з пророс╕йськи налаштованими земляками, що в Рос╕╖ буде жити краще. ╤ нав╕ть коли з сус╕дами виникали суперечки на цьому ╜рунт╕, Ан╕та не стримувалася й в╕дкрито заявляла: «Як ви можете зраджувати свою кра╖ну?».
Переважна б╕льш╕сть кримчан, розпов╕ла ж╕нка, не знають ╕стор╕╖ ╕ чомусь не хочуть збагнути, що не може бути кращим життя на чужин╕. Вони не розум╕ють елементарного: повернення до Радянського Союзу — ╕люз╕я. ╥хн╕ земляки, вважа╓ вона, зазомбован╕ рос╕йською пропагандою. Укра╖нськ╕ канали в Криму останн╕м часом практично не транслюють, а решта — схиляють жител╕в п╕вострова до того, що ╖хн╕й край — «исконно русская земля».
Петрови кажуть, що висловлювати ╕нш╕ думки стало просто небезпечно. Тим паче, коли вулицями ходять озбро╓н╕ «зелен╕ чолов╕чки». До психолог╕чного тиску додалися економ╕чн╕ проблеми: неможливо зняти гот╕вку в банкоматах, не вистача╓ продукт╕в, рахунки в банках заблоковано… Одне слово, р╕шення ╖хати молода с╕м’я прийняла без звол╕кань.
Коли, розмовляючи телефоном ╕з Джанко╓м, пов╕домляють, як ╖х зустр╕ли в Нововолинську, багато хто не в╕рить. Ан╕та з╕зна╓ться: проживши тиждень, зрозум╕ла, що Зах╕дна Укра╖на трима╓ться на трьох китах — рел╕г╕йност╕, культур╕ та працелюбност╕, ╕ не полиша╓ над╕╖, що й кримчани згодом це осягнуть та зм╕няться.
╢, звичайно, й так╕ люди, як╕ в╕ддан╕ Укра╖н╕. Однокласниця Ан╕ти в ╕нтернет-мереж╕ написала короткий лист Пут╕ну: «Не потр╕бно нас захищати, зв╕льн╕ть лише нашу територ╕ю». А п╕д меседжем «Крим, вставай, С╓бя н╓ продавай!» п╕дписалося уже 140 тисяч кримчан, зокрема й Петрови.
У перш╕ дн╕ ╢вромайдану б╕льш╕сть ╖хн╕х земляк╕в були пасивними. Значна частина засуджувала м╕тингувальник╕в.
— Люди в╕рили, що Янукович наведе лад ╕ зробить, як ╕ об╕цяв, кращим життя для вс╕х, — до розмови долуча╓ться Дмитро. — На жаль, ми глибоко помилялися…
— Як оц╕ню╓те результати «референдуму» ╕ посп╕шн╕ д╕╖ Пут╕на щодо при╓днання Криму до Рос╕╖? — запитую.
— Коли по телебаченню показували, як пророс╕йськи налаштован╕ люди танцювали ╕ сп╕вали з радост╕ п╕сля озвучення результат╕в так званого референдуму, я г╕рко плакала. Я не ворог сво╖м землякам, але впевнена, що невдовз╕ вони щиро пошкодують, що зробили такий виб╕р.

«ПОВЕРНЕМОСЯ ДОДОМУ ЛИШЕ ЗА УМОВИ, ЩО КРИМ БУДЕ УКРА╥НСЬКИМ»

Ан╕та й Дмитро за два тижн╕ проживання у Нововолинську встигли ознайомитися з м╕стом. Вважають його майже ╓вропейським. Тут чисто, затишно ╕ красиво. ╤ головне — комфортно у сп╕лкуванн╕ з людьми. Але й без проблем не обходиться.
У далеку дорогу та ще й у такий непростий час багато гот╕вки з собою не брали, а майже вс╕ заощадження перевели на картку ПриватБанку. ╤ коли к╕лька дн╕в тому виникла потреба зняти грош╕, жоден банкомат не видавав ╕ гривн╕. Звернулися у в╕дд╕лення ПриватБанку, де ╖м пояснили, що вс╕ рахунки кримчан заблоковано. Нав╕ть друз╕ не змогли переслати кошти, бо грошов╕ перекази терм╕нали також не приймали. Правда, прац╕вники запевнили, що днями картки розблокують.
Не все так просто й ╕з працевлаштуванням. Але, вважа╓ Ан╕та, ╖хн╕й с╕м’╖ сприяють добр╕ сили.
— Якось днями розмовляла з╕ сво╓ю колишньою колегою, яка нещодавно народила донечку, — п╕дтверджу╓ свою верс╕ю сп╕врозмовниця. — Вона й дала мен╕ контактний телефон директора цирку «Шап╕то», що зараз — це ж треба так! — гастролю╓ на Волин╕. З’ясувалося, що ╖м украй потр╕бен орган╕затор гастрольно╖ д╕яльност╕, та ще й ╕з досв╕дом роботи. Отож, по сут╕, уже працевлаштована. Пооб╕цяли забезпечити житлом у кемп╕нгу при цирку. Нараз╕ це нас влаштову╓.
А щоб в╕ддячити новим друзям за ╖хню щир╕сть ╕ доброту, Ан╕та домовилася з директором, що наприк╕нц╕ березня вони при╖дуть в Нововолинськ. Понад те цирк вид╕лить 200 безкоштовних квитк╕в для сир╕т та д╕тей ╕з малозабезпечених с╕мей.
— До Криму збира╓теся повертатися? — запитую на зак╕нчення розмови.
— Ми дуже суму╓мо за сво╓ю маленькою батьк╕вщиною, але по╖демо туди, якщо вона буде територ╕╓ю незалежно╖ Укра╖ни, — почула у в╕дпов╕дь.

Алла Л╤СОВА
 
 На фото: Ан╕та, Дмитро та Богданчик Петрови з╕ сво╖м нововолинським благод╕йником Василем Бутинцем.
http://www.volyn.com.ua/?rub=9&article=0&arch=

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13051

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков