Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2014
Любомир ГУЗАР: ПРАВИЛА СУСП╤ЛЬНОГО ЖИТТЯ, ЯК╤ МА╢МО РЕАЛ╤ЗУВАТИ В НОВ╤Й УКРА╥Н╤

Обличчя влади

Позаду нас к╕лька м╕сяц╕в, сповнених траг╕чних под╕й. Позаду також пер╕од безправ’я та безладу, який ослабив нашу кра╖ну в ус╕х сферах сусп╕льного життя. Продовжують тримати нас у напруз╕ под╕╖ в Криму, ╕ ми не ц╕лком упевнен╕, як розвиватиметься ситуац╕я в ╕нших рег╕онах Укра╖ни.
Однак можемо говорити про початок сутт╓вих зм╕н у житт╕ нашого народу, – зм╕н, як╕ повинн╕ привести до повно╖ нормал╕зац╕╖ сусп╕льного життя. Дехто вважа╓, що позитивн╕ перетворення настануть т╕льки тод╕, коли все заспоко╖ться. Безумовно, можна чекати, але, на думку автора цих рядк╕в, це означало б згаяти час.
Що треба робити, щоб нормал╕зац╕я сусп╕льного життя тривала не ц╕л╕ покол╕ння, а в╕дбулася за к╕лька рок╕в? Прикладом у цьому процес╕ може слугувати наша сус╕дня держава – Польща.
Попри те, що багато ╖╖ пол╕тик╕в вважало, начебто повноц╕нний вступ Польщ╕ до ╢вропейського сп╕втовариства буде можливим щонайменше через повне покол╕ння, зм╕на настала менше як за десятир╕ччя. А в╕дбулося це завдяки щирому бажанню та ╕нтенсивн╕й д╕яльност╕ народу.
Хот╕в би вид╕лити три елементи в процес╕ налагодження сусп╕льного життя. Зв╕сно, ними трансформац╕йний процес не обмежу╓ться, але, на мою думку, вони дуже важлив╕, оск╕льки залежать в╕д нас. Отже, що нам потр╕бно?
По-перше, нам потр╕бн╕ кер╕вники вс╕х р╕вн╕в, п╕д╕бран╕ за критер╕ями програми, яку популярно окреслюють як «програма трьох П». Розшифрую зм╕ст тако╖ назви: особа, вибрана чи призначена на кер╕вну посаду, повинна в╕дзначатися високим профес╕онал╕змом, порядн╕стю та щирим патр╕отизмом. Ц╕ вимоги наст╕льки зрозум╕л╕, що не потребують пояснень.
Треба звернути увагу т╕льки на одну р╕ч.
Д╕яльн╕сть кер╕вник╕в ма╓ полягати не в пошуку тимчасових розв’язок, а радше в установленн╕ довготерм╕нових, сол╕дно продуманих, належно опрацьованих програм. Сусп╕льство потребу╓ ч╕тких концепц╕й щодо того, як повинна розвиватися кожна д╕лянка сусп╕льного життя.
По-друге, кожен громадянин, п╕сля того, як кер╕вн╕ державн╕ органи добре попрацюють ╕ точно визначать його завдання, мусить сумл╕нно виконувати свою роботу, особливо коли йдеться про служ╕ння сп╕вгромадянам.
Такий спос╕б прац╕ повинен забезпечити прац╕вников╕ належну зароб╕тну платню, а також все, що людина ма╓ зробити для тих, кому служить. Це дуже важливо, бо саме сумл╕нне виконання обов’язк╕в кожним громадянином творить ту гармон╕ю, що робить всю державу комфортною для життя.
По-трет╓, сл╕д контролювати виконання громадянами сво╖х обов’язк╕в (ми, люди, ╓ нем╕чними створ╕ннями, як╕ звикли легковажити сво╖ми завданнями), щоб перев╕рити стан прац╕вника, його знання вс╕х правил доручено╖ йому роботи та посл╕довно╖, як╕сно╖ ╖╖ реал╕зац╕╖.
Контроль повинн╕ зд╕йснювати люди, як╕ розум╕ють завдання, важлив╕сть точного його виконання ╕ як╕ переконан╕, що ╕нспектувати також треба сумл╕нно, по-людяному та абсолютно чесно.
Хтось ╕з читач╕в може поставити соб╕ запитання: чому церковний муж да╓ поради щодо вир╕шення соц╕альних питань, чому влазить у ту сферу, яка не повинна його обходити?
Заздалег╕дь в╕дпов╕м: священнослуж╕ння ╕ сусп╕льне життя т╕сно м╕ж собою пов’язан╕. У пер╕од Великого посту ми часто промовля╓мо молитву святого ╢фрема, яка почина╓ться такими словами: «Господи ╕ Владико життя мого! Духа л╕нивства, недбайливост╕, властолюбства та пустосл╕в’я в╕джени в╕д мене…».
Правила здорово╖, творчо╖, корисно╖ для сп╕льноти д╕яльност╕ сп╕взвучн╕ ╕з запов╕дями, як╕ милостивий Господь ╕ Творець дав в╕руючим людям ще давним-давно, у старозав╕тн╕ часи, а ╤сус Христос повторив ╕ потвердив ╖х у Новому зав╕т╕. Отже, правила нормального сусп╕льного життя походять в╕д Господа Бога. ╤ ми, люди, якщо щиро бажа╓мо жити в розвинут╕й держав╕, повинн╕ цих правил посл╕довно дотримуватися.

Святослав ВАКАРЧУК: 10 ПРИНЦИП╤В, ЯКИХ МА╢ ДОТРИМУВАТИСЬ УКРА╥НСЬКА ВЛАДА

Звертаюся до «Ново╖» влади! Сьогодн╕ в Укра╖ну прийшли непрост╕ часи. Це ╕ загроза втрати частини територ╕╖, ╕ неспок╕йна ситуац╕я в рег╕онах, ╕ економ╕чн╕ виклики, ╕ багато ╕ншого. В ц╕й ситуац╕╖ ви не ма╓те права на помилки.
Н╕, я маю на уваз╕ не помилки в процес╕ роботи, як╕ були, ╓ ╕ будуть в кожного, хто працю╓. Я кажу про стратег╕чн╕ помилки, як╕ можуть призвести не лише до втрати вами ц╕╓╖ влади, але й до втрати нами — ц╕л╕сно╖ ╕ стаб╕льно╖ кра╖ни. Не йд╕ть шляхом сво╖х попередник╕в.
Ось 10 принцип╕в, за якими ви ма╓те д╕яти:
1. Не призначати на посади за ф╕лософ╕╓ю «св╕й-чужий». Вс╕ призначення мають в╕дбуватися за принципом «трьох П»: Патр╕отизм, Порядн╕сть, Профес╕онал╕зм.
2. Уважно слухати ╕ чути вс╕ без винятку рег╕они Укра╖ни. На Сход╕ ╕ Заход╕. ╤ перш за все — голос простих людей.
3. Закон — один для вс╕х. Не влаштовуйте «полювання на в╕дьом». ╤ не вигороджуйте сво╖х. Н╕що так не в╕дляку╓, як подв╕йн╕ стандарти.
4. Забудьте про парт╕йн╕ принципи ╕ квоти. Це згубна ╕ неефективна практика. Вона робить владу вузьколобою.
5. Чесно, ч╕тко ╕ прозоро розпов╕дайте людям про вс╕ сво╖ кроки та об╜рунтовуйте ╖х. Будь-яка непопулярна реформа може бути прийнята позитивно, якщо люди будуть знати як, чому ╕ нав╕що вона робиться.
6. Починайте економ╕ю кошт╕в з себе. ╤ т╕льки з себе. Чиновникам на Мерседесах не в╕рить н╕хто.
7. ╤нформац╕йна безпека ма╓ стати пр╕оритетом. Свобода слова — недоторканна. Але т╕льки до моменту, поки вона не загрожу╓ свобод╕ власного народу.
8. Використовуйте по максимуму сильн╕ сторони держави. Геопол╕тичн╕, економ╕чн╕, пол╕тичн╕, будь-як╕. Д╕йте злагоджено. Бийте в одну точку.
9. Будь-який економ╕чний усп╕х ма╓ в╕дразу ж позначатися на якост╕ збройних сил. Сильна арм╕я — запорука миру ╕ ц╕л╕сност╕ держави.
10. Подавайте руку пол╕тичним опонентам, якщо це працю╓ на усп╕х держави. Сьогодн╕ нема╓ опозиц╕╖ ╕ влади. Сьогодн╕ ╓ т╕, хто за сильну Укра╖ну, ╕ т╕, хто проти не╖.
Ми р╕зн╕, але ми разом — ось наша нац╕ональна ╕дея.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2014 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13046

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков