Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2003
Новини Криму та України
журналісти

22 вересня у Сімферополі відбулися урочисті збори, присвячені Дню партизанської слави.
Як відзначила у своєму виступі голова Кримської республіканської ради ветеранів, партизанів і підпільників Олександра Андрєєва, у партизанській і підпільній боротьбі під час фашистської окупації брали участь кримчани 34 національ-
ностей, на півострові діяло 12,5 тисячі партизанів і 2,5 тисячі підпільників. Усього за час окупації кримські партизани провели 252 бої, здійснили 1 632 диверсії, знищили понад 30 тисяч ворожих солдатів і офіцерів, 79 ешелонів, безліч бойової техніки. За словами О. Андрєєвої, багато німецьких офіцерів у своїх мемуарах відзначали, що в Криму їхня армія воювала на три фронти - у районі Керчі, Перекопу і проти партизанів.
Від імені глави держави кримських ветеранів партизанського і підпільного руху зі святом поздоровив Постійний Представник Президента України в АРК Олександр Діденко, від імені керівництва Криму - голова Ради міністрів АРК Сергій Куницин.
Прем'єр, зокрема, повідомив, що всі кримчани - колишні партизани і підпільники - одержать до свята по 50 грн., на це урядом автономії виділено 41 тис. грн. "Ми не стали робити помпезності, ми розуміємо, що кожному з них важливіше одержати якусь копієчку", - відзначив С. Куницин у бесіді з журналістами.
У ході урочистих зборів ряду кримських ветеранів були вручені ордени "За мужність" і медалі "Захисник Батьківщини". За дорученням Президента України і за підтримки Всеукраїнського фонду сприяння інвалідам ветерану партизанського руху Олексію Сєрікову були вручені ключі від автомашини ЗАЗ.
"Контекст-медіа".


Усе налаштується?

Президент України Леонід Кучма, який здійснює робочий візит до Нью-Йорка, під час прийому від імені Президента США Джорджа Буша провів коротку розмову з американським лідером. Як повідомила Укрінформу прес-секретар глави Української держави Олена Громницька, у ході розмови Джордж Буш відзначив важливу роль, яку США відводять Україні. Президенти обох держав висловили налаштованість на продовження співпраці.
Леонід Кучма у рамках 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН провів ряд неформальних зустрічей з Президентом Франції Жаком Шираком та Канцлером Німеччини Герхардом Шредером. Тема визначення ролі і місця ООН в сучасному світі була основною під час обговорення.
Президент України зустрівся з Генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном. Кофі Аннан заявив журналістам, що відбувся обмін думками з багатьох питань, зокрема, реформування ООН, ситуації навколо Іраку. Генеральний секретар підкреслив, що ООН високо цінує внесок України у справу підтримання миру у світі. Він дав високу оцінку активній участі Української держави протягом тривалого періоду у миротворчих операціях і запросив взяти участь у забезпеченні проведення миротворчих операцій у Ліберії. Кофі Аннан привітав Україну з успішним виконанням програми запобігання передачі ВІЛ/СНІД від матері до дитини в рамках програми ООН щодо боротьби зі СНІДом.

ДІАСПОРА НАГАДАЛА ПРО КРИМ

Леонід Кучма у Нью-Йорку зустрівся з представниками української діаспори Аскольдом Лозинським - президентом Світового конгресу українців, Михайлом Савківим - президентом Українського конгресового комітету Америки та Ігорем Гавдяком - головою українсько-американської Координаційної Ради. Як повідомила Укрінформу прес-секретар Президента України Олена Громницька, під час зустрічі було обговорено тему активного залучення української діаспори до процесів, які відбуваються в Україні, та відстоювання українських інтересів за кордоном.
Аскольд Лозинський, Михайло Савків та Ігор Гавдяк відзначили чітку позицію Української держави у питанні визнання голодомору в Україні 1932 - 1933 років геноцидом проти українського народу. Крім того, було наголошено на необхідності розвитку українсько-американських відносин у гуманітарній сфері. Сторони також обговорили питання розвитку української мови в Криму, зокрема, йшлося про долю першої україномовної гімназії в АРК.
Глава Української держави поінформував про результати саміту СНД та підписання документів про створення Україною, Білоруссю, Казахстаном та Росією Єдиного економічного простору (ЄЕП). Про те, як прокоментували цю подію діаспоряни, прес-секретар Президента, на жаль, не повідомляє...


У БІЛОГІРСЬКУ відновлюють меморіал
З ініціативи Кримського республіканського культосвітнього товариства кримчаків "Кърымчахлар" у пригороді Білогірська розпочате відновлення меморіалу радянським громадянам, що загинули від рук фашистських окупантів у лютому 1942 року. Про це повідомив голова товариства "Кърымчахлар" Юрій Пурим.
За його словами, за останні 10 років меморіал занепав - розкрадені ланцюги, що обгороджували пам'ятну алею, руйнується обеліск, зникла меморіальна дошка. "Ми вважаємо своїм обов'язком відновити меморіал, - підкреслив Ю. Пурим. - Адже це пам'ять про розстріляних тут полонених радянських солдатів, партизанів, мирних громадян різних національностей - росіян, кримчаків і багатьох інших".
Ремонтно-відбудовчі роботи проводяться за підтримки Республіканського комітету з охорони культурної спадщини АРК і Білогірської міськради. Однак, як зазначив Ю. Пурим, відновлення меморіалу стало "воістину всенародною справою". "Допомагають громадські організації, прості громадяни, школярі міста Білогірська", - відзначив голова товариства "Кърымчахлар".
За інформацією Ю. Пурима, меморіал заплановано відновити до лютого наступного року.
"Контекст-медіа".


СІМ ЛІТ МАК НЕ РОДИВ?
На парламентських слуханнях, що пройшли 24 вересня у Верховній Раді АРК, прийнято за основу Рекомендації про створення міжнаціонального консультативно-дорадчого органу "Міжнаціональна Асамблея Криму". Як відзначив у своєму виступі на парламентських слуханнях голова Верховної Ради АРК Борис Дейч, "Міжнаціональна асамблея Криму" при Верховній Раді АРК покликана виконувати роль громадської палати національностей в інтересах як кожного етносу окремо, так і в інтересах усієї національної співдружності автономії". За словами Бориса Дейча, тільки за умови врахування думки представників кожного з етносів ми зможемо забезпечити реальне просування до громадянського суспільства, до верховенства прав людини.
У той же час, ще 5 липня цього року представники 47 кримськотатарських громадських організацій на своїй конференції висловилися проти створення МАК, яку вони вважають абсолютно зайвою. А на думку заступника голови Верховної Ради АРК Ільмі Умерова, в проекті про "Міжнаціональну асамблею Криму", зокрема, не врегульовано питання представництва і членства в асоціації, бо "об'єднання громадян не можуть представляти народ або національну меншину, такими повноваженнями можуть наділятися тільки виборні представницькі органи".
Робота з обговорення положення про МАК парламентськими слуханнями не закінчилася і буде продовжена на науково-практичних конференціях і "круглих столах".


З 500-РІЧЧЯМ, БахчисараЙ!

Древнє місто сьогодні починає триденні святкування свого півтисячоліття. Приведено в порядок дороги, тротуари, фасади будинків, оновлено освітлення, почато газифікацію старої частини Бахчисарая. Днями буде здано в експлуатацію 85-квартирний будинок для депортованих. Відремонтовано школу естетичного виховання, районну лікарню, стадіон, відкрито Дошку пошани і фотовиставку. До наступного курортного сезону буде закінчено реконструкцію Бахчисарайського ханського палацу-музею, благоустрій парків і скверів, збудовано співоче поле і канатну дорогу до древнього печерного міста на узгір'ї Чуфут-Кале. Жителі міста і району отримали новий телефонний довідник, ювілейну монету і медалі, провели огляд-конкурс на кращі пісні про ювіляра, які супроводжуватимуть свято і записані на компакт-диски. "Укрпошта" порадувала ювілейним художнім маркованим конвертом.
Підготовлено розмаїту культурно-розважальну програму з авіашоу, виступами президентського духового оркестру, зірок української естради і творчих колективів усього Криму, феєрверком та ще багатьма приємними сюрпризами.


До Криму з перевіркою

виїхала бригада Генеральної прокуратури України на чолі з заступником Генерального прокурора України Тетяною Корняковою.
Група спеціалістів перевірить додержання земельного, природоохоронного та іншого законодавства, зокрема відчуження об'єктів санаторно-курортного призначення.
Відповідаючи на запитання журналістів, Генеральний прокурор України Святослав Піскун підкреслив, що "бригада глибоко вивчить проблему міжнаціональних відносин і законності виділення земельних ділянок на Кримському півострові".
Генеральний прокурор акцентував увагу на тому, що в основі т. зв. кримського конфлікту - "неправильне розуміння деякими політичними діячами реалізації права на землю".Як уже повідомлялося, за фактами самозахоплення земель прокуратура автономії порушила кілька кримінальних справ. Водночас Генеральна прокуратура перевірить скарги представників кримськотатарського народу про порушення черговості виділення земельних ділянок.
"Ми не порушуємо справ за національною ознакою, - у справах фігурують, підкреслюю, громадяни України, які порушили закон, - заявив Святослав Піскун. - Я як Генеральний прокурор взяв це питання під особистий контроль, - тепер ми знатимемо про виділення кожної земельної ділянки на території Республіки Крим. Також ми плануємо перевірити скарги про незаконне будівництво на кримському узбережжі".
Генеральний прокурор зазначив: "Побувавши у Криму, я переконався: проблем, які не можна врегулювати, там немає".
Святослав Піскун звернув увагу на те, що існує державна підтримка програми виділення земельних ділянок кримським татарам і попросив кримських татар неухильно додержуватись закону і не шантажувати владу - "Президент України і Закон - за мирне врегулювання конфлікту". Святослав Піскун запевнив: "Генеральна прокуратура гостро реагуватиме на всі порушення законності в цьому регіоні".

* * *

Генеральна прокуратура України розкрила вбивство журналіста Ігоря Александрова.
У даний час затримані виконавці і організатори злочину, котрі в присутності адвокатів дають свідчення слідству. Генеральний прокурор України Святослав Піскун особисто висловлює велику подяку колишнім співробітникам органів внутрішніх справ, працівникам слідчо-оперативної групи Генеральної прокуратури та Служби безпеки, а також народним депутатам Комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Верховної Ради України, які сприяли розслідуванню та розкриттю цього злочину.
Прес-служба Генеральної прокуратури України.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков