Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3435)
З потоку життя (6666)
Душі криниця (3603)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1538)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1711)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬК╤ ТЕЛЕКАНАЛИ В С╤ЧН╤ МАЙЖЕ НЕ ЗГАДУВАЛИ АНЕКСОВАНИЙ КРИМ
Так╕ дан╕ наведен╕ у мон╕торингу “Детектор мед╕а” за с╕чень 2020 року.


У РОС╤╥ ВИНЕСЛИ ВЖЕ 29 ВИРОК╤В КРИМЧАНАМ, ЯК╤ НЕ ХОТ╤ЛИ СЛУЖИТИ В АРМ╤╥
Про це уповноважений ВР Укра╖ни з прав людини Людмила Ден╕сова написала у Facebook.


ПРАВОЗАХИСНИКИ ПРОСЯТЬ СПРОСТИТИ В’╥ЗД У КРИМ ╤НОЗЕМНИМ ЖУРНАЛ╤СТАМ
У цьому зв’язку правозахисники просять внести в╕дпов╕дн╕ зм╕ни у законодавство


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О ПРОДОВЖУ╢ АКТИВНУ СП╤ВПРАЦЮ З КООРДИНАТОРОМ ПРОЕКТ╤В ОБС╢ В УКРА╥Н╤
╤ чому жоден з проект╕в – н╕ колишн╕х, н╕ нин╕шн╕х, н╕ в╕д ОБС╢, н╕ в╕д будь-кого ╕ншого -...


ВЛАСНИКА ПАРКУ ЛЕВ╤В У КРИМУ В╤ДПУСТИЛИ П╤Д ДОМАШН╤Й АРЕШТ
П╕дконтрольний Рос╕╖ верховний суд Криму ухвалив р╕шення про зм╕ну запоб╕жного заходу для...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2003
Гуртуймося, брати мої!
В. Басиров

Наче й недавно проводили збори літератори Криму, а вже минуло чотири місяці. А оскільки назріла необхідність колегіально вирішити деякі питання, письменники зійшлися на чергову раду.
Збори розпочалися з хвилини мовчання: померли два члени НСПУ - Володимир Шахнюк та Олександр Губар.
Натомість Кримську письменницьку організацію поповнили три літератори - Таїр Керімов, Сейран Сулейманов та Вячеслав Гук, які були прийняті президією НСПУ 2 вересня ц. р. Під оплески присутніх їм були вручені квитки членів НСПУ.
Збори розглянули заяви голови Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в АР Крим Леоніда Пілунського, заступника головного редактора журналу "Брега Тавриды" Льва Рябчикова та директора видавництва "Таврія" Юрія Іваниченка про прийом їх до НСПУ. Після обговорення кандидатур, їхніх творчих доробків збори прийняли рішення рекомендувати приймальній комісії НСПУ розглянути документи літераторів-кримчан і вирішити їх подальшу долю.
Письменники ознайомились з ходом виконання угоди про спільну працю в Співтоваристві письменницьких спілок Криму, заснованому 24 квітня ц. р.
Відзначалось, що нарешті досягнута домовленість про співпрацю трьох спілок: Кримської республіканської організації НСПУ, Спілки письменників Криму та Спілки російських, українських та білоруських письменників АРК. Це підтверджується і спільним володінням приміщення по вул. Горького, 7, що у Сімферополі, і у друкуванні творів літераторів мовою оригіналів на шпальтах журналу "Брега Тавриды", який раніше віддавав перевагу виключно російськомовним авторам.
Жваво проходило обговорення проведення спільного заходу НСПУ та Керченським міським літературним об'єднанням "Ліра Боспору" свята поезії у Керчі в середині жовтня.
КРО НСПУ встановила три літературні премії: імені Олександра Губаря, Бекіра Чобан-заде та М. Волошина. Збори затвердили положення про премії, голів і заступників журі, що займатимуться присудженням премій.
Письменники прийняли до відома також інформацію про те, що КРО НСПУ у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2002 року № 1398 "Про затвердження Державної програми підтримки національних творчих спілок на 2003 - 2005 роки" підготувала необхідні документи щодо затвердження урядом АРК заходів про підтримку діяльності Кримської республіканської організації НСПУ.
Велике здивування викликало у письменників повідомлення, яке надійшло 16 вересня ц. р. про те, що за дорученням секретаріату ради НСПУ 27 вересня збираються установчі збори кримських письменників з метою створення єдиної письменницької організації АР Крим в складі НСПУ.
КРО НСПУ співпрацює з усіма творчими спілками. Двері відкриті для всіх. Тим 60 літераторам, які входять до Спілки письменників АРК (голова В. Бушняк) і яким 17 травня ц. р. видали членські квитки, потрібно стати на облік в Кримську республіканську організацію, аби почати працювати спільно. Вислухати точку зору керівництва Спілки письменників АРК  планували і на цих зборах. Однак жоден з членів чи керівників Спілки письмеників АРК на збори КРО НСПУ не прийшов.
Письменники - учасники зборів надіслали листа секретаріату НСПУ такого змісту:
"Кримська республіканська організація НСПУ (КРО НСПУ) включена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідка № 23/5-3660), як підрозділ НСПУ, має свій ідентифікаційний код і зареєстрована в Міністерстві юстиції 1.12 1994 р. (рішення № 9). 6 лютого 2003 р. секретаріат НСПУ підтвердив що, "згідно із Статутом НСПУ Кримська організація НСПУ є підрозділом (філією) Національної Спілки письменників України" (довідка № 56/01-19).
Інших організацій, розташованих на території Криму, які були б підрозділом НСПУ, немає. Тому КРО НСПУ - єдина офіційна організація письменників у Криму.
Отже, загальні збори кримських письменників можливі лише у тому випадку, якщо всі члени НСПУ стануть на облік в КРО НСПУ. Тому президія Кримської республіканської організації НСПУ повідомляє про недоцільність проведення загальних зборів на даному етапі.

За дорученням президії
голова Кримської республіканської організації Національної Спілки письменників України

В. Басиров".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1290

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков