Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4286)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3940)
Українці мої... (1582)
Резонанс (1872)
Урок української (1002)
"Білі плями" історії (1808)
Крим - наш дім (612)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (129)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (125)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ва ПОНОМАРЕНКО: ╤ ос╕нн╕й смуток вс╕м на душу л╕г...
Поетична Св╕тлиця


МИСТЕЦЬКИЙ ПРОТЕСТ ОДЕСЬКОГО ХУДОЖНИКА
Художник протесту╓ проти зв╕рств московських окупант╕в у Буч╕ та Мар╕упол╕…


КУЛЬТУРА - ЯК ФРОНТ, ВИШИВАНКА - ЯК БРОНЯ
Сам╕т ╓вропейсько╖ культурно╖ спадщини-2022 дав Укра╖н╕ потужний сигнал п╕дтримки.


Наталя МУХ╤НА: ОС╤ННЯ ЖМЕНЬКА В╤РШ╤В
Поетична Св╕тлиця


ХОВАЮТЬСЯ ЗМ╤╥
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2013
НОВ╤ КНИГИ «КРИНИЦ╤»

(Випущено на замовлення Державного ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни за програмою «Укра╖нська книга» 2013 року)
Книга про Батька. Укра╖нськ╕ поети Х╤Х-ХХ╤ стол╕ть: антолог╕я / Упорядкування та передмова В. Л. Чуйка. – К.: Криниця, 2013. – 352 с.
Антолог╕я укра╖нсько╖ поез╕╖ «Книга про Батька» вида╓ться в Укра╖н╕ вперше. Це видання ун╕кальне в ╕стор╕╖ укра╖нсько╖ ╕ св╕тово╖ л╕тератури. До нього вв╕йшли поез╕╖, присвячен╕ батьку та батьк╕вству, укра╖нських автор╕в Х╤Х-ХХ╤ стол╕ть. Серед поет╕в – класики, широков╕дом╕ й визнан╕ майстри слова – Т. Шевченко, ╤. Франко, М. Старицький, М. Шашкевич, О. Олесь, П. Тичина, М. Рильський, ╢. Маланюк, ╢. Плужник, В. Св╕дзинський, В. Сосюра, А. Малишко, Д. Павличко, М. В╕нграновський, ╤. Драч, Б. Ол╕йник, В. Стус, В. Симоненко та ц╕лий ряд ╕нших, а поруч з ними – представники молодо╖ генерац╕╖ укра╖нсько╖ поез╕╖. У «Книз╕ про Батька» також представлен╕ поети укра╖нсько╖ д╕аспори. Загалом до видання включено понад 300 ╕мен. Наприк╕нц╕ вм╕щено б╕ограф╕чн╕ дов╕дки про автор╕в.
В╕дродження та утвердження споконв╕чних духовних та моральних ц╕нностей укра╖нського народу, навчання ╕ виховання молодого покол╕ння в дус╕ глибоко╖ шаноби до батька, до сво╓╖ родини, а в╕дтак ╕ високих почутт╕в патр╕отизму ╕ гуман╕зму – саме такий зм╕ст ╕ мету ма╓ ця книга, яка ╓ сво╓р╕дним продовженням антолог╕╖ «Книга про Мат╕р» («Криниця», 2003).
Упорядник антолог╕╖ Володимир Чуйко, в╕домий укра╖нський поет ╕ критик, та видавництво «Криниця» створили книгу, в як╕й перед ус╕м св╕том явлено неповторне багатство укра╖нського народу, гуман╕стичн╕ основи нац╕╖, що мають загальнолюдське значення. «Книга про Батька», безперечно, в╕д╕гра╓ позитивну роль в утвердженн╕ кращих культурних традиц╕й як укра╖нц╕в, так ╕ вс╕х народ╕в, як╕ живуть в Укра╖н╕, служитиме зм╕цненню Укра╖нсько╖ держави. Вона призначена для широкого кола читач╕в.
* * *
Майданович Т. В. Охоронниця Слова. Казки ╕ казков╕ ╕стор╕╖. Для старшого дошк╕льного ╕ молодшого шк╕льного в╕ку. ╤люстрац╕╖ художниц╕ ╤ванни Гереги. – К.: Криниця, 2013. – 280 с.
Казков╕ пригоди в ц╕й книжц╕ т╕сно пов’язан╕ з реальним життям, ╕з щоденними турботами ╕ радощами д╕тей та дорослих, ╕з ╖хн╕ми сердечними бажаннями. Казки вчать берегти р╕дну природу, шанувати народн╕ звича╖, рости працьовитими ╕ справедливими. А головне, — бути в╕дпов╕дальними за сво╖ слова ╕ вчинки. ╥хн╕ геро╖ — д╕ти ╕ доросл╕, тварини й р╕зн╕ казков╕ ╕стоти — долають труднощ╕ та небезпеки, бо завжди прагнуть жити за законами добра, любов╕, краси. У зб╕рнику – тридцять три казков╕ опов╕д╕.
Книга «Охоронниця Слова» стане в пригод╕ вс╕м, хто любить за допомогою казок в╕дкривати св╕т. Казков╕ твори доповню╓ пов╕сть «Казкова азбука», в як╕й читач╕ мандрують ╕з Михайликом та хлопчиком ╤ (╤ванком) казковими стежками укра╖нсько╖ мови.
«Задум ц╕╓╖ пов╕ст╕-казки ц╕лком неповторний.., отож хочу в загальних рисах ознайомити читач╕в ╕з ╖╖ зм╕стом. ...Разом ╕з хлоп’ятами читач╕ подорожують Алфав╕тною вулицею казково╖ Укра╖н╕╖, в╕дв╕дуючи сади вт╕лених сл╕в укра╖нсько╖ мови, будиночки ╕з ╖хн╕ми господарями. Вони рятуються в╕д небезпек, в╕дгадують загадки, виконують р╕зн╕ завдання. У друз╕в ╓ мета: здобути аркуш╕ для «Казково╖ азбуки». Бо не досить для Михайлика звичайного букваря. В╕н хоче п╕знавати букви укра╖нсько╖ абетки ╕ найважлив╕ш╕ слова, складен╕ з них, у книжц╕ пригодницьк╕й, захоплююч╕й. ...Неповторне емоц╕йне враження в╕д знайомства ╕з ц╕╓ю книгою доповнюють витончено-н╕жн╕ кольоров╕ ╕люстрац╕╖ молодо╖ художниц╕ ╤ванни Гереги. Вони роблять видимим яскравий духовний св╕т рад╕сно╖ Любов╕ ╕ Краси, в який ми потрапля╓мо на казкових стежках Тетяни Майданович». (*╤з передмови Леон╕да Андр╕╓вського «На казкових стежках Тетяни Майданович»).
Тел./факс: 8 (044) 515-76-91; 548-10-19; 545-10-06
E-mail: krynytsia@ukrlink.net

ЗАПРОШУ╢МО ДО «СВ╤ТЛИЧНО╥» КНИГАРН╤!

Павло Глазовий. «Весел╕ гуморески», «Школярикам. Гуморески, ба╓чки», «Доросл╕ гуморески», «Архетипи».
«Архетипи» ╓ третьою книгою в сер╕╖, що ма╓ охопити багатогранну творч╕сть талановитого Укра╖нського, з велико╖ букви, поета-гумориста Павла Прокоповича Глазового. До зб╕рки ув╕йшли гумористичн╕, сатиричн╕, а часом дуже сумн╕ й серйозн╕ твори, що охоплюють сучасне пол╕тичне, сусп╕льне та культурне життя Укра╖ни. Зокрема, автор добре висв╕тлив проблеми у стосунках «абориген╕в»-укра╖нц╕в з окремими представниками нацменшин. Книга включа╓ в себе в основному доробок останнього пер╕оду творчост╕ автора, серце якого перестало битися в 2004 роц╕. Практично до останнього дня в╕н намагався писати про злободенн╕ будн╕ Укра╖ни, що в╕дчува╓ться в кожному рядку його твор╕в.
Ц╕ та ╕нш╕ книги можна замовити з допомогою «Кримсько╖ св╕тлиц╕».
Конт. тел. (099) 966-66-50

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12651

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков