Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 05.09.2003
ХТО "СВІТЛИЦЮ" НЕ ЧИТАЄ, ТОЙ КОМП'ЮТЕРА НЕ МАЄ!
Аладдін

Вітання конкурсантам, вболівальникам і усім читачам нашої змагальної рубрики! З новим навчальним роком вас, із закінченням канікул і у вас, і у нашого змагання! Не дивуйтеся, що сьогодні не буде обіцяних підсумків і що ми знову повторюємо усі кокурсні завдання. Дуже просили ті вчителі і учні, які влітку випадково довідалися про наше змагання, надати їхнім школам шанс також поборотися за призові комп`ютери. Ми розуміємо, що "ветеранам" конкурсу, які від самого початку вийшли на турнірну дистанцію, буде образливо, що раптом з`являться із свіжими силами новачки-конкуренти та й ще, чого доброго, відберуть у них омріяні призи. Організатори приймають на себе усю можливу у такому випадку критику, але відмовити потенційним учасникам теж не можемо. Власне, відповіді в рубриці ще не друкувалися, тому, будемо вважати, що всі учасники перебувають в рівних умовах. Навпаки, тим відчайдухам, які все ж приєднаються до турнірної компанії, доведеться до 26 вересня - всього за три тижні - відповісти на усі 10 турнірних завдань, над якими "ветерани" розмірковували місяцями. Нехай спробують?
Спасибі за розуміння та підтримку, колеги-аладдінівці! Ми у свою чергу надаємо шанс тим командам, які десь загубилися на дистанції, на правах новачків відновити свою участь у конкурсі. Отож, наголосимо ще раз: 26 вересня (за поштовим штемпелем на конверті) - останній день відправки відповідей до редакції.
А тепер - до роботи. За нашими правилами, спонсор конкурсу має право задати учасникам турніру запитання і сам оцінити відповіді на них. На першій сторінці ми вже розповіли про комп`ютер з "волинською душею", якого передає до призового  фонду редакція братньої нам газети "Волинь". Тож не дивно, що 10-те завдання буде називатися  "волинським". Його підготувала для конкурсантів зав. відділом національного відродження "Волині"  Валентина Григорівна ШТИНЬКО, за що ми їй кланяємося до ніг! (П`ять очок - максимальна оцінка за кожне запитання).
1. Хто із кримськотатарських письменників переклав кримськотатарською "Лісову пісню" Лесі Українки? Які ще твори української класичної літератури він переклав?

2. Про кого український письменник Панас Мирний сказав: "Нашим нащадкам доведеться оцінювати вашу щиру працю народною поговіркою - "Родюча, як земля, і робоча, як бджола?" Що ви знаєте про долю цієї людини?

3. Хто із сестер відвідав Лесю Українку на лікуванні у Ялті, а згодом став автором неоціненної книги спогадів про геніальну письменницю? Яку назву має ця книга, де і коли побачила світ?

4. Який кримськотатарський подарунок зробив торік для музею Лесі Українки в Колодяжному Всеукраїнський інформаційно-культурний центр у м. Сімферополі? ("Світлиця" про це писала!).

СЛОВНИКОВЕ завдання.

Назвіть якомога більше українських слів, які закінчуються на "зо" (тільки українські - всяке там авізо не підходить!). Скільки слів - стільки очок. Зрозуміло, що це мають бути іменники, словникові форми (неологізми не приймаються!).

ПІСЕННЕ.

Надішліть до редакції тексти народних пісень (українських, російських, кримськотатарських, вірменських, польських, білоруських, турецьких, німецьких тощо), у яких зустрічається слово КРИМ (відмінкові форми допускаються, прикметники - ні!). Скільки пісень - стільки очок. Але - тільки народні! До того ж, з українськими або російськими відповідниками цих текстів (не обов'язково поетичними, головне, щоб було зрозуміло, про що у вашій пісні йдеться).

Наступне завдання -
МАТЕРИНСЬКЕ. Відгадайте авторів, які присвятили найріднішим на світі людям - матерям - ці рядки (за кожну правильну відповідь - одне очко):

1. Мамо, голубко! Прийди подивися,
Сина від мук захисти!
Болі зі споду душі піднялися,
Що вже несила нести.

2. Знову чую, мов співає мати,
Долітає голос до зорі.
І мене виходять зустрічати
Край дороги наші явори.

3. Як на ті чорнобривці погляну,
Бачу матір стареньку.

4. Мати наша - сивая горлиця.
Все до її серденька горнеться.

5. У нашім раї на землі
Нічого кращого немає,
Як тая мати молодая
З своїм дитяточком малим.

6. Скільки б не судилося страждати,
Все одно благословлю завжди
День, коли мене родила мати
Для життя, для щастя, для біди.

7. Матусенько! Було, на терня ногу
Вколю і плачу. Ти мене полаєш:
"На, маєш - слава Богу!.."

8. Знову наснилось дитинство
Тепле, як гарна весна.
Вишня вдяглася в намисто,
Мама щаслива й сумна.

9. Як я малим збирався навесні
Піти у світ незнаними шляхами,
Сорочку мати вишила мені
Червоним і чорними нитками.

10. Куди ж це ви, мамо?! -
сполохано кинулись діти.
Куди ви, бабусю? -
онуки біжать до воріт.
- Та я недалечко...
де сонце лягає спочити.
Пора мені, діти...
А ви вже без мене ростіть.

А ці запитання підготував для конкурсантів давній приятель "Кримської світлиці" і нашої ігрової мовно-комп'ютерної рубрики, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Петро Єгорович Гармаш (п'ять очок - максимальна оцінка за кожне).

1. Яке удільне князівство Київської Русі займало частину території Кримського півострова у Х - на початку ХІІ століть? Де воно згадується? Яких князів його ви знаєте?

2. В царській Росії був поставлений пам'ятник матросу, виготовлений з ворожих ядер. Це був єдиний випадок, коли "нижчому чину" була надана така висока честь. Назвіть прізвище цього героя. Який подвиг він здійснив? Де стоїть цей пам'ятник?

3. 13 квітня Сімферополь відзначив 59-ту річницю визволення міста від фашистських загарбників.  А коли (день, місяць, рік) і в якому місці Криму був завершений розгром угруповання німецьких військ та взяті в полон останні на території півострова німецькі солдати та офіцери?

"ЖУРНАЛІСТСЬКЕ" завдання.
Оголошується конкурс на кращу розповідь про вчителя української мови та літератури.
"Кримській світлиці", буває, дорікають, що вона мало пише про вчителів-україністів, яким у специфічних кримських умовах так непросто прищеплювати любов та повагу до українського слова. Просимо вашої допомоги, конкурсанти! Бо хто ж ліпше від вас, сьогоднішніх школярів, має знати, за що шанують справжніх педагогів. Розкажіть нам про ваших вчителів української. Чи залежить ваше ставлення до української мови та літератури від особистості учителя? Яким має бути вчитель-україніст, щоб уроки української стали найулюбленішими у школі (навіть у Криму!). Фотографії тільки прикрасять ваші "повісті про справжніх педагогів".
(15 очок - максимальна оцінка цього конкурсу).

Натхнення вам, друзі! І удачі!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2003 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1214

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков