"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2013 > Тема "Душі криниця"
#30 за 26.07.2013
ЗАПРОШУ╢МО ДО Б╤БЛ╤ОТЕКИ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤»!
Нагаду╓мо нашим читачам, що в редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця» д╕╓ б╕бл╕отека, найб╕льше книг для яко╖ к╕лька рок╕в тому безкоштовно передав житель С╕мферополя (а тепер Черкас), ветеран Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, наш пост╕йний читач ╕ дописувач Володимир Максимович Король. Б╕бл╕отека пост╕йно поповню╓ться новими книгами, як╕ люб’язно надсилають видавництва, автори ╕ читач╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕». В редакц╕йн╕й б╕бл╕отец╕ ╓ дуже р╕дк╕сн╕, як для Криму, укра╖нськ╕ книги. ╥хня тематика р╕зноман╕тна, та найб╕льше книг ╕сторичних, державницьких, патр╕отичних. Нещодавно б╕бл╕отека поповнилася новими книгами видавництва «ФОП Стебеляк», короткий огляд яких ми пропону╓мо уваз╕ читач╕в.
Микола Воротиленко. «Запов╕т Петра ╤. Голодомор». (Ки╖в, ФОП Стебеляк, 2013) Книга розкрива╓ призабуту ╕ приховану укра╖нську ╕сторичну правду. Ту правду, що пролягла чорною траг╕чною стр╕чкою через долю укра╖нського народу, який боровся за справедлив╕сть та волю в нер╕вних умовах минулого тисячол╕ття. Книга присвячу╓ться сьогодн╕шньому ╕ майбутньому покол╕нням, багато в чому викриваючи м╕фи Москов╕╖.
* * * Роман Коваль. «Отаман Орлик. ╤сторичний нарис» У книжц╕ розпов╕да╓ться про боротьбу проти б╕льшовицько╖ комуни на Ки╖вщин╕ та Пол╕сс╕ в 1920 – 1922 роках, а саме: про отамана Орлика (полковника Арм╕╖ УНР Федора Артеменка), отаман╕в Феодос╕я Богатиренка, ╤вана Гайового-Грисюка, ╤вана Галая-Голокопитенка, ╤ллю ╫онту-Унятовського, Панаса Голубенка, Олександра Грудницького, Юл╕ана Мордалевича, Антона Рибку, Якова Смутника-Смутненка, ╤лька Струка, генерал╕в Володимира Галк╕на та Юрка Тютюнника, член╕в Цупкому Кап╕тона Бендрика-╫анжу, Юрка Гриня, Спиридона Махиню, Федора Наконечного, ╤вана Чеп╕лка, Грицька Чупринку, галицьких старшин ╤вана Андруха-«Авраменка», Дениса Бернадського, ╤вана Бойка, Осипа Даньк╕вського, Михайла Залужного, Петра Кухту-«Турянського», Василя Мирона, Антона Решетуху, як╕ 1921 року творили в Ки╓в╕ збройне п╕дп╕лля, та про багатьох ╕нших д╕яч╕в збройного опору окупантам. Головн╕ под╕╖ в╕дбуваються в Ки╓в╕ та на Ки╖вщин╕, зокрема в Бородянському, Васильк╕вському, Вишгородському, ╤ванк╕вському, Ки╓во-Святошинському, Макар╕вському, Пол╕ському, Фаст╕вському районах, меншою м╕рою у Волинськ╕й, Житомирськ╕й, Льв╕вськ╕й, Р╕вненськ╕й, Хмельницьк╕й та ╕нших областях, а ще в Б╕лорус╕, Латв╕╖, Польщ╕ та Рос╕╖. Рекомендовано ╤сторичним клубом «Холодний Яр» для вивчення в середн╕х ╕ вищих навчальних закладах Укра╖ни.
* * * Б╕л╕нський В. Б. «Кра╖на Моксель, або Москов╕я». Трилог╕я У трет╕й книжц╕, як ╕ в перших двох, наведено факти, як╕ трактують ╕стор╕ю Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ в неспотвореному вигляд╕, такою, якою вона була насправд╕. Читач д╕зна╓ться, чому в оф╕ц╕йн╕й радянськ╕й ╕стор╕ограф╕╖ замовчувалася правда про московит╕в ╕ Московське княз╕вство. Книжку можна рекомендувати студентам ╕ викладачам вуз╕в як навчальний пос╕бник.
* * * Павло Глазовий. «Архетипи» «Архетипи» ╓ третьою книгою в сер╕╖, що ма╓ охопити багатогранну творч╕сть талановитого Укра╖нського, з велико╖ букви, поета-гумориста Павла Прокоповича Глазового. До зб╕рки ув╕йшли гумористичн╕, сатиричн╕, а часом дуже сумн╕ й серйозн╕ твори, що охоплюють сучасне пол╕тичне, сусп╕льне та культурне життя Укра╖ни. Зокрема автор добре висв╕тлив проблеми у стосунках «абориген╕в»-укра╖нц╕в з окремими представниками нацменшин. Книга включа╓ в себе в основному доробок останнього пер╕оду творчост╕ автора, серце якого перестало битися в 2004 роц╕. Практично до останнього дня в╕н намагався писати про злободенн╕ будн╕ Укра╖ни, що в╕дчува╓ться в кожному рядку його твор╕в.
П╕дготувала Любов СОВИК (Продовження буде)
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2013 > Тема "Душі криниця"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12085
|