Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2013
ВЧАСНО ТА НАД╤ЙНО

Кримська служба

1 липня цього року 537 вузол фельд’╓герсько-поштового зв’язку В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни святкуватиме 20 р╕чницю в╕д дня створення.
Серед багатьох установ, що нин╕ дислокуються на теренах сонячного п╕вострова, ця вир╕зня╓ться тим, що працю╓ як годинниковий механ╕зм. Ще б пак, адже в╕д ╖╖ д╕яльност╕ – точност╕ й над╕йност╕ – залежить ефективне функц╕онування ╕нших в╕йськових п╕дрозд╕л╕в.
Перш н╕ж почати вести мову про нин╕шн╕х юв╕ляр╕в, треба пригадати, що з моменту народження людства, з час╕в виникнення племен, народ╕в, держав з’явився, розвивався та набував сутт╓вого значення зв’язок. Першим ╕ найстар╕шим серед його вид╕в ╓ фельд’╓герсько-поштовий зв’язок. Нин╕ достеменно нев╕домо, коли народилася пошта. Але вже у л╕тописах в╕д 885 року ╓ спогад: «Послал Олег к Радимичам, спрашивая…». Пот╕м вже част╕ше ╕ част╕ше з’являються пов╕домлення про «посилку вестников, гонцов». «Ямской приказ» був одн╕╓ю з найважлив╕ших урядових установ, що в╕дала ус╕м транспортом та орган╕зовувала «ями» (так╕ соб╕ поштов╕ станц╕╖).
У 1716 роц╕ фельд’╓герсько-поштовий зв’язок набув свого оф╕ц╕йного статусу, було введено форму для фельд’╓гер╕в, а тод╕шн╕м рос╕йським ╕мператором Петром ╤ був виданий «Устав воинский».
У роки лихол╕ть Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни важливу роль в╕д╕гравав безпереб╕йний поштовий зв’язок тилу з фронтом ╕ навпаки. Кожен з б╕йц╕в жадав отримати листа з дому. Бо то був ╓диний ланцюжок, що ╓днав захисник╕в В╕тчизни з р╕дною оселею.
╤ сьогодн╕, в роки техн╕чного прогресу та високих технолог╕й, фельд’╓герсько-поштовий зв’язок не втрача╓ сво╖х позиц╕й. Донин╕ вважа╓ться кореспонденц╕я «з рук в руки» найб╕льш над╕йною та достов╕рною, що потрапля╓ до адресата в ориг╕нальному вигляд╕.
537-й вузол фельд’╓герсько-поштового зв’язку (ФПЗ), який цими днями в╕дзнача╓ сво╓ двадцятир╕ччя, сформований зг╕дно з Директивою начальника Генерального штабу Збройних Сил Укра╖ни в╕д 1 липня 1993 р. з м╕сцем дислокац╕╖ у С╕мферопол╕. Створювалась частина на фондах станц╕╖ фельд’╓герсько-поштового зв’язку тод╕шньо╖ 84-╖ окремо╖ механ╕зовано╖ бригади 32 Арм╕йського корпусу за активно╖ участ╕ оф╕цер╕в — п╕дполковника Серг╕я Кравченка та майора В╕ктора М╕лька.
За час ╕снування частина зм╕нила к╕лька м╕сць дислокац╕╖ ╕ згодом «ос╕ла» на територ╕╖ штабу корпусу. У 2004 роц╕, внасл╕док к╕лькох орган╕зац╕йних заход╕в вузол зв’язку прийнятий у безпосередн╓ п╕дпорядкування начальнику зв’язку нац╕онального флоту Укра╖ни.
За минул╕ 20 рок╕в призначення вузла ФПЗ докор╕нно не зм╕нилося. Так, як ╕ в минул╕ часи, основн╕ завдання зосереджен╕ на забезпеченн╕ управл╕ння в╕йськовими частинами, що дислокован╕ в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, шляхом доставки рухомими засобами зв’язку та╓мних та поштових в╕дправлень.
Колектив, штатна чисельн╕сть якого ледь перевищу╓ 30 ос╕б, забезпечу╓ прийом та╓мних ╕ поштових в╕дправлень в╕д штаб╕в з’╓днань та частин ╕ направля╓ ╖х за призначенням, забезпечу╓ вза╓мод╕ю з органами Державно╖ фельд’╓герсько╖ служби Укра╖ни та Державного ком╕тету спец╕ального зв’язку Укра╖ни, зд╕йсню╓ експедиц╕ю у в╕йськов╕ орган╕зми службово╖ л╕тератури ╕ пер╕одичного друку, забезпечу╓ пост╕йний поштовий зв’язок в╕йськовослужбовц╕в в╕ддалених гарн╕зон╕в з населенням кра╖ни шляхом доставки письмово╖ кореспонденц╕╖.
За сухими рядками щоденна коп╕тка робота в╕йськового колективу, адже р╕вень в╕дпов╕дальност╕ надто високий, щоб хтось мав право на помилки. Доставка фельд’╓герсько-поштовим зв’язком у справному вигляд╕ практично необмежено╖ к╕лькост╕ секретних документ╕в, забезпечення високо╖ та╓мност╕ зм╕сту секретних в╕дправлень, як╕ доставляються без витрати часу на ╖х шифрування ╕ дешифрування, — це основна складова д╕яльност╕ вузла. В╕н ╓ над╕йним пом╕чником для командир╕в ╕ штаб╕в у використанн╕ цього виду зв’язку, оск╕льки не потребу╓ дотримання будь-яких форм викладу ╕нформац╕╖ ╕ не обмежу╓ ╖╖ обсягу.
Не випадково дев╕з частини — «Вчасно та над╕йно». Адже саме у цих словах м╕стяться найважлив╕ш╕ вимоги до цього виду зв’язку. Щоденно 3-4 автомоб╕льними маршрутами ФПЗ доставляють кореспонденц╕ю у р╕зн╕ гарн╕зонн╕ автоном╕╖. В середньому за зм╕ну в експедиц╕ях обробляються близько 350 в╕дправлень: службов╕ листи, пакети, бандерол╕, упаковки з техн╕кою р╕зного грифу та╓мност╕. Довжина загального тижневого автомоб╕льного маршруту склада╓ 1765 к╕лометр╕в, до того ще треба додати 1136 к╕лометр╕в зал╕зничного шляху. Аби забезпечити стов╕дсоткове виконання завдань, необх╕дна ч╕тко в╕дпрацьована та збалансована вза╓мод╕я. Все це досяга╓ться завдяки вм╕лому п╕дбору персоналу. До реч╕, нещодавно частина на 100% укомплектувалась контрактниками.
За роки ╕снування частини в ╖╖ лавах служили близько чотирьох сотень в╕йськовослужбовц╕в, у тому числ╕ 30 оф╕цер╕в. Командир частини п╕дполковник Олекс╕й Миронов з горд╕стю розпов╕да╓ про п╕дпорядкований йому колектив. Начальник обм╕нного пункту старший прапорщик запасу Св╕тлана Карпенко, тривалий час виконуючи функц╕ональн╕ обов’язки, працювала позаштатним кадровиком та начальником стройово╖ частини. У когорт╕ кращих — старший ╕нспектор-рев╕зор старший прапорщик ╤нна Касумова. Оператора в╕дд╕лення поштового зв’язку старшого сержанта запасу Людмилу Бондаренко вир╕зня╓ високий профес╕онал╕зм та в╕дпов╕дальне ставлення до доручено╖ справи. На рахунку старшого техн╕ка поштового вагона старшого прапорщика у в╕дставц╕ Рад╕ка Тал╕пова сотн╕ в╕дряджень зал╕зничних перевезень. Щол╕та у майора запасу Олександра Степеренкова гаряча пора у прямому та переносному сенсах, адже в╕н разом з╕ сво╖ми п╕длеглими забезпечу╓ доставку кореспонденц╕╖ вищого кер╕вництва оборонного в╕домства та Генерального штабу.
П╕д кер╕вництвом заступника начальника вузла майора Серг╕я Дорошина усп╕шно працю╓ управл╕ння вузла, де проходить планування бойового застосування та всеб╕чне забезпечення повсякденно╖ д╕яльност╕. В╕дд╕лення фельд’╓герського та поштового зв’язку на чол╕ ╕з кап╕таном Олександром Д╕якончуком та старшим лейтенантом Олександром Ф╕л╕пповим займаються безпосередньо виробничою д╕яльн╕стю, а це щоденн╕ зм╕ни в експедиц╕ях, щоденн╕ автомоб╕льн╕ маршрути фельд’╓герсько-поштового зв’язку та безсонн╕ ноч╕ на зал╕зничних маршрутах.
Перераховуючи найкращих, не можна не згадати в╕докремлен╕ п╕дрозд╕ли, як╕ очолюють майори Петро Петн╕чук та ╢вген Аносов. Слова особливо╖ вдячност╕ у святков╕ дн╕ почу╓ на свою адресу начальник автомоб╕льного в╕дд╕лення — старший прапорщик Юр╕й Абрамчук. Саме в╕д вправност╕ його маленького колективу залежить бездоганна робота «зал╕зних коней» частини.
Сьогодн╕, напередодн╕ свого профес╕йного юв╕лею, колектив фельд’╓герсько-поштового вузла зв’язку впевнено дивиться у майбутн╓. Адже завдяки навченост╕, високому р╕вню профес╕онал╕зму особового складу, в╕дданост╕ сво╖й профес╕╖ зв’язк╕вцям п╕д силу виконати найскладн╕ш╕ завдання.

Владислав СЕЛЕЗНЬОВ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11950

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков