Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2003 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 29.08.2003
ЗА КНИГАМИ - В "СВІТЛИЦЮ"!
Оксана ПАНЧИШИН

Як уже повідомлялося, Володимир Максимович Король, читач "Кримської світлиці", зробив унікальний подарунок усім нам, і в першу чергу - вам, наші дорогі світличани, передавши редакції добру половину власної бібліотеки (майже 300 книг). Відтак "Світлиця", а отже, і її читачі мають свою бібліотеку. 300 книг - це, звичайно, не так і багато, але ви подивіться, що то за книжки!
"Світлична" бібліотека включає книги на історичні, політичні, літературні теми тощо. Безперечно, кому цікава політика - читатиме книги на політичні теми, хто цікавиться історією свого народу, країни - вибере й собі цікаве, а може, й унікальне видання і т. д. Я ж намагаюся оглянути якомога більше книг, незалежно від тематичного спрямування. Хочу сказати, що подарунок В. М. Короля справді містить цікаві та цінні книги знаменитих письменників, видатних вчених. Так, проглядаючи деякі з них, я не одну подовгу перегортала: вражає не лише обкладинка, а й те, що заховане під нею.
Впевнена, що для любителів історичної тематики корисним і цікавим буде ознайомитись із книгою Р. Іванченка "Історія без міфів: бесіди з історії української державності" (1996 р.). Звідси можна почерпнути інформацію про початки української держави в часи Козаччини, про період Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Директорію, Україну в вогні 1-ї та 2-ї світових війн.
Не менш цікавими і важливими є книги М. С. Грушевського "Нарис історії Київської землі: від смерті Ярослава до кінця XIV ст." та Л. Винара "Силуети епох". До речі, остання - це перша в Україні книжка історика зі США. Вона включає дві роботи: "Князь Дмитро Вишнивецький" і "Найвидатніший історик України Михайло Грушевський". Історичні розвідки автора базуються на матеріалах архівів і бібліотек Європи та Америки.
В бібліотеці "Світлиці" дещо можуть знайти для себе і любителі історичних романів. Так, мою увагу привернув історичний роман О. Пахучого "Юрась Хмельниченко", в якому йдеться про складне політичне становище України після смерті Богдана Хмельницького.
Той, хто прочитає хоча б одну сторінку із трилогії Р. Купчинського "Заметіль", безсумнівно, захоче ознайомитись з усіма трьома повістями - "Курилася доріженька", "Перед навалою", "У зворах Бескиду". Їх написано не просто цікаво, а з душею, так, ніби автор сам переживав описані там події. В цілому трилогія - це вдала спроба західноукраїнського письменника художньо відтворити середовище, в якому зародилася стрілецька ідея.
Світличан, яким небайдуже політичне життя країни, безперечно зацікавить праця Р. Іваничука "Благослови, душе моя, Господа..." (1993 р.). Це щоденникові записи, спогади і роздуми, через які автор подає цільну, жорстоку і водночас прекрасну картину буття свого народу - його національного і політичного прозріння, його поразок і тріумфів; яскраво розкриває тему "Митець і влада". Крім того, ця праця - це спроба Р. Іваничука через власний досвід і спостереження в літературно-публіцистичній формі відтворити діяльність українського парламенту, вималювати цікаві постаті політичних, громадських і культурних діячів початку 90-х років.
Фольклористам (і не тільки) цікаво буде ознайомитись із працею Й. І. Лозинського "Українське весілля", у якій подано повний опис українського весілля з обрядовими піснями. Не залишиться поза увагою і книга А. Л. Сокульського "Національна символіка України"(1993 р.), яку також можна знайти у бібліотеці.
Звичайно, усі названі вище книги - це лише маленька частина того, що можна тут прочитати. Зрозуміло, що декілька слів про ту чи іншу працю - це ніщо в порівнянні з враженнями, які отримує людина при прочитанні кожної сторінки, кожного рядка будь-якої книги. "Кримська світлиця" рада надати таку можливість кожному, тому запрошує всіх бажаючих відчути магічність слова до себе в редакцію. Тут кожен зможе почерпнути щось для себе, аби лишень бажання. Отож - ласкаво просимо!
Оксана ПАНЧИШИН,
студентка 2-го курсу факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

* * *

Шановні меценати! Унікальні книги В. М. Короля й досі лежать в картонних ящиках, бо у редакціїї, на жаль, немає навіть шафи, щоб їх викласти. Може, хтось подарує? Не собі - для читачів просимо!
Контактні телефони: 51-13-24, 51-13-25.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2003 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1193

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков