Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 29.08.2003
"УКРАЇНЦІ НЕ ЛЮБЛЯТЬ ВІДДАВАТИ ЗАБАГАТО ВЛАДИ". АРХЕТИП ТАКИЙ...
УКРІНФОРМ

Узгодження нового законопроекту щодо змін до Конституції фактично завершене і глава держави готовий його підтримати. Таку заяву зробив у своєму виступі на урочистостях з нагоди відзначення 12-ї річниці незалежності у Національному палаці "Україна" Президент України Леонід Кучма.
При цьому він зазначив, що новий законопроект розроблений під час серпневих консультацій, в яких взяли участь майже всі політичні сили, представлені в парламенті, і він є компромісним. "Я думаю, що цей законопроект має бути ухвалений Верховною Радою, адже підтримка конституційної більшості голосів йому, напевне, уже забезпечена", - наголосив Президент.
На думку Леоніда Кучми, найбільш принциповим в компромісному проекті політичної реформи України є те, що досягнуто згоди щодо основного питання, заради якого, власне, і була зініційована реформа, а саме - стосовно принципу формування
уряду коаліцією фракцій та депутатських груп. "Цей принцип гарантує відповідальність уряду перед суспільством за свою діяльність або бездіяльність", - вважає глава держави. При цьому він відзначив, що проведення політичної реформи вже стало ключовим елементом реалізації національних інтересів України у площині внутрішньої політики. За словами Президента, коли в інавгураційній промові він заявляв: "Ви побачите нового Президента", - мав на увазі, насамперед, дії влади, які зробили б її більш ефективною в інтересах громадян. "Ці дії полягали в такому реформуванні системи влади, яке б дало змогу нарешті усунути суто український політичний "феномен", коли всі політики начебто щось роблять, але ніхто ні за що конкретно не відповідає", - сказав  Леонід Кучма.
Як зазначив Президент, вирішальним аргументом на користь політичної реформи є те, що ще з часів гетьманства парламентсько-президент-ська форма правління якнайкраще відповідала політичній психології, політичному архетипові українського народу. Українці не люблять віддавати забагато влади гетьману чи Президенту, більшість із нас влаштовує, коли лідера країни контролює сильне народне представництво, а таким є парламент, вважає він. "Тільки хочу підкреслити: сильний, відповідальний перед людьми парламент, а не набір популістів, які в погоні за "красним слівцем" ладні поступитися і інтересами народу, і інтересами держави", - наголосив Президент.

* * *

Голова Верховної Ради України прогнозує, що, "судячи з позиції, яку декларували керівники фракцій КПУ та СПУ", 300 голосів при голосуванні за внесення змін до Конституції України "принаймні може бути". Про це він заявив після зустрічі з представниками Конгресу США.
Володимир Литвин також підкреслив, що, "очевидно, про це можна буде говорити після того, як депутати безпосередньо ознайомляться з напрацьованими ініціативними пропозиціями".
Висловлюючи своє ставлення до компромісного варіанту внесення змін до Конституції, спікер зазначив, що йому він імпонує.
21 серпня лідери СПУ Олександр Мороз і КПУ Петро Симоненко, виступаючи на прес-конференції, повідомили, що деякий час тому вони провели консультацію з приводу конституційної реформи з главою Адміністрації Президента Віктором Медведчуком (на його запрошення), під час чого висловили свої думки щодо цієї реформи, які, за їх словами, знайшли розуміння з боку глави АП.

А у чиновників, схоже, свій "архетип": вони зовсім не хочуть віддавати влади. І винахідливість при цьому виявляють часом аж занадто "українську":  свого часу навіть в поїздах Конституційна реформа обговорювалась (фото таблички із закликом нести свої письмові пропозиції до поїздного начальства зроблене в потязі Київ - Севастополь). Це ж скільки "одобрямсів"  (а хто проконтролює?) можна ось так навозити - цілими вагонами!
Хоч би майбутнього Президента не додумалися в такий спосіб вибирати...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1191

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков