Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2013
В╤ЗЕРУНКИ УКРА╥НСЬКИХ СТЕЖОК

Життя людини можна пор╕вняти з вишитою сорочкою. Вишиванка — символ Укра╖ни, ╖╖ обер╕г та горд╕сть. Впродовж життя людина вишива╓ сорочку сво╓╖ сутност╕, буття. Нитки, малюнки дару╓ нам доля, а ╕нколи ми вибира╓мо ╖х сам╕. Все, що в╕дбува╓ться в нашому житт╕, в╕добража╓ться на т╕й вишиванц╕. Рег╕они Укра╖ни не схож╕ за в╕зерунками сво╖х орнамент╕в ╕ ╖х кольорами, та ╕нколи ста╓ дивно, що ми, живучи в одн╕й держав╕, наст╕льки р╕зн╕ та несхож╕. Тож одне з головних завдань молод╕ в побудов╕ нашо╖ держави поляга╓ в спор╕дненн╕ та ╓днанн╕. Саме так╕ ц╕л╕ ставили перед собою орган╕затори л╕тературно-мистецького фестивалю «Золот╕ зерна одного колоса», який в╕дбувся 16-17 травня в м╕ст╕ Коломия. Це був перший фестиваль, у якому взяли участь представники Криму та Коломи╖. Вс╕ учасники в╕дчували в╕дпов╕дальн╕сть, адже саме в╕д них залежала доля конкурсу.
Коломийчани дуже прив╕тно ╕ тепло зустр╕ли делегац╕ю з Криму — переможц╕в конкурсу «Змагаймось за нове життя!» та ╖хн╕х наставник╕в. М╕сто лаг╕дно розгорнуло сво╖ об╕йми, наче ненька притулила до себе р╕дних д╕тей, що заблукали, яких давно не бачила. Нас вразила краса арх╕тектури далекого м╕ста, захованого серед безмежних р╕знокольорових пол╕в, що нер╕вними шматочками об╕ймають Прикарпатський край.
Гостей приймав Коломийський навчально-виховний комплекс № 9 «Школа-природничо-математичний л╕цей» Коломийсько╖ м╕сько╖ ради ╤вано-Франк╕всько╖ област╕. Впродовж усього заходу лунали дзв╕нк╕ укра╖нськ╕ п╕сн╕, що розбурхували в наших серцях приспан╕ почуття чогось давнього, величного, р╕дного. Л╕це╖сти показували свою майстерн╕сть танцю, але й делегац╕я Криму теж дивувала сво╖ми талантами.
Змагання пройшли у ном╕нац╕ях «Декламац╕я», «Тв╕р», «Ауд╕ов╕зуальний тв╕р», «╤нсцен╕зац╕я», «Вокальний конкурс», «Малюнок». Ус╕ учасники ретельно п╕дготували сво╖ виступи та г╕дно захистили ╕м’я свого краю, тож не було переможц╕в та переможених. Головне, що ми вс╕ здобули, — нов╕ знайомства та неповторн╕ враження.
Ц╕кавими були екскурс╕╖ до Коломийського нац╕онального музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ╕м. Й. Кобринського, Коломийського музею писанкового розпису — восьмого дива Укра╖ни. ╤стор╕я м╕ста, яка вм╕стилась у ст╕нах музе╖в, надихала, зачаровувала сво╓р╕дн╕стю та ун╕кальн╕стю.
Нам випала нагода подивитись на щор╕чний фестиваль «Обдарован╕сть року», на якому були нагороджен╕ учн╕, що впродовж навчального процесу здобували перемоги на р╕вн╕ област╕, кра╖ни. Ми були д╕йсно вражен╕ талантами коломийчан ╕ тим, наск╕льки м╕ська рада п╕дтриму╓ та заохочу╓ обдарованих д╕тей.
╤дею фестивалю «Золот╕ зерна одного колоса», основн╕ проблеми та ц╕л╕ було обговорено в еф╕р╕ м╕сцевого телеканалу НТК, в якому взяли участь орган╕затори та учасники заходу. В процес╕ дискус╕╖ д╕йшли висновку, що т╕льки сп╕льними зусиллями можна рушити кам╕нь прогресу вперед, адже п╕д лежачий кам╕нь вода не тече.
Орган╕затори конкурсу подарували кримчанам незабутню подорож до водоспаду, де нас, д╕тей степ╕в та спекотного сонця, вражала та зачаровувала могутня сила нестримно╖ води, зелень ╕ краса Карпатських г╕р. Таке в╕чне ╕ неп╕двладне людин╕ показу╓ потужн╕сть та владу життя ╕ природи над ус╕ма земними проблемами. Це щось нездоланне ╕ неп╕дкорене, маг╕чне та казкове.
Кримчани залишились у захват╕ в╕д подорож╕. Ми просто закохались у лаг╕дн╕сть та прив╕тн╕сть м╕ста, його мешканц╕в, були зворушен╕ ╖хньою гостинною зустр╕ччю. Нас об’╓днали узи щиро╖ дружби. Сумно визнавати, що ми, укра╖нц╕, живемо за р╕зними принципами. Н╕би сх╕д та зах╕д Укра╖ни — зовс╕м р╕зн╕ планети. Жител╕ Прикарпаття були здивован╕, що кримчани розмовляють л╕тературною укра╖нською мовою. А ми, в свою чергу, переконалися, що розпов╕д╕ про непорозум╕ння м╕ж жителями заходу та сходу Укра╖ни — просто м╕ф. ╤ наша держава потребу╓ багато часу та сил, аби розв╕яти так╕ безглузд╕ стереотипи. М╕ж нами ╓ багато сп╕льного. Просто треба знаходити у скарбниц╕ сво╓╖ душ╕ ц╕ безц╕нн╕ почуття укра╖нсько╖ г╕дност╕, гордост╕, самобутност╕ та в╕дшл╕фовувати ╖х. Але головне, щоб укра╖нц╕ сприяли цьому ╓днанню та спор╕дненню. Один у пол╕ не во╖н, ╕ т╕льки разом можна мр╕яти про щасливе майбутн╓ держави. Я дуже рада, що ╓ укра╖нц╕, як╕ цим д╕йсно переймаються. В╕д ╕мен╕ вс╕х учасник╕в заходу мен╕ хочеться висловити вдячн╕сть Захаров╕й Тетян╕ Микола╖вн╕, Пас╕чн╕й Ганн╕ Микола╖вн╕, Микол╕ Солоненку ╕ вс╕м, хто пров╕в цей чудовий фестиваль. Саме завдяки таким людям в╕дбува╓ться в╕дтворення культурних зв’язк╕в, в╕дновлення укра╖нсько╖ самобутност╕.
Под╕бн╕ заходи дають змогу розвиватися молод╕, д╕литися досв╕дом, духовно зростати. Так╕ подорож╕ дають змогу побачити та в╕дчути р╕зницю ╕ визначити напрямок назустр╕ч одне одному. Ми — д╕ти одн╕╓╖ неньки-Укра╖ни, тож повинн╕, наче зерна одного колоса, горнутись, жити в злагод╕ та розум╕нн╕, а не в╕дхрещуватись одне в╕д одного. Хочеться спод╕ватись, що у майбутньому, завдяки под╕бним фестивалям, небайдужим людям, а головне — ╕де╖ та бажанню, наша Укра╖на будете розцв╕тати, а укра╖нц╕ будуть щасливими. ╤ з часом ми вже будемо ткати схож╕ полотна, в╕днаходити сп╕льн╕ кольори. Я в╕рю, що тоненька ниточка в╕дт╕нку достигло╖ пшениц╕ не об╕рветься, ╕ буде вишиватися довга стежка в╕д Криму до Коломи╖.
Подорож подарувала вс╕м багато незабутн╕х емоц╕й, вражень. Учасники фестивалю з╕йшлись у думц╕, що зерна любов╕, як╕ зас╕ялись у наших серцях, не пропадуть, а проростуть пишним колоссям на лон╕ нашо╖ молодо╖, оновлено╖, незламно╖ держави. ╤ ми докладемо ус╕х зусиль, аби на полях душ ╕нших людей проростали лани достигло╖ пшениц╕.

 Христина ЖДАН,
учениця 10 класу Стальн╕всько╖ ЗОШ I-III ступен╕в Джанкойського району, учасниця л╕тературно-мистецького фестивалю «Золот╕ зерна одного колоса»
Карпати — Крим

«ЩИРА ПОДЯКА ОРГАН╤ЗАТОРАМ ТА БЛАГОД╤ЙНИКАМ!»

Користуючись нагодою, в╕д ╕мен╕ кримських учасник╕в л╕тературно-мистецького фестивалю «Золот╕ зерна одного колоса» хочу щиро подякувати його орган╕заторам та благод╕йникам за п╕дтримку цього заходу:
Мар╕╖ Микола╖вн╕ Грицан, начальнику управл╕ння осв╕ти Коломийсько╖ м╕сько╖ ради; Улян╕ ╤ван╕вн╕ Мандрусяк, начальнику в╕дд╕лу культури Коломийсько╖ м╕сько╖ ради; Геннад╕ю Мироновичу Романюку, голов╕ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ м╕сько╖ ради з питань осв╕ти, науки, туризму, ╕нформац╕йно╖ пол╕тики, засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ та свободи слова; ╤горю Зенов╕йовичу Процю, кер╕внику ф╕рми «В╕гор ТМ»; Микол╕ Миколайовичу Солоненку, заступнику голови правл╕ння ГО «╤нститут розвитку громадянського сусп╕льства»; Василю Степановичу Стефанюку, директору п╕дпри╓мства «Св╕т», в.о. голови Всекримського товариства зв’язк╕в з укра╖нцями за межами Укра╖ни (Товариство «Укра╖на-Св╕т»); Олекс╕ю Юр╕йовичу Бурбаку, меценату укра╖нсько╖ культури, члену громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Фронт Зм╕н»; Олександру Олекс╕йовичу Болтяну, меценату укра╖нсько╖ культури, Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода»; Олен╕ Георг╕╖вн╕ Мюнстер та Володимиру Володимировичу Дацьку, прац╕вникам С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради.

Тетяна ЗАХАРОВА,
кер╕вник кримсько╖ делегац╕╖, заслужений вчитель Укра╖ни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11896

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков