Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ ВОЗН╤ССЯ НА НЕБЕСА...
До головних християнських свят належить Вознес╕ння Господн╓, яке в╕дзнача╓мо на сороковий день...


ЗАВЖДИ В╤ДКРИТА ДОРОГА ДО ХРАМУ
Коронав╕рус. Карантин. На жаль, доводиться слухати Богослуж╕ння здеб╕льшого не в храм╕, а вдома...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТРАХТОРНА ╤СТОР╤Я
Уривок з пов╕ст╕ «У пошуках мр╕╖»


ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: М╤Й КРИМ
я н╕хто тоб╕ – мить кром╕шня – Криме, кармо моя кремезна моя крове – мово...


ДЕРЖИ С╤НО ДО МИКОЛИ!..
22 травня — свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народ╕ — Весняного або...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2013
ФЕСТИВАЛЬ «ЗОЛОТЕ КУРЧА - 2013»: КРИМ ЗНОВУ СЕРЕД КРАЩИХ!

Джерела

XVII Всеукра╖нський фестиваль ф╕льм╕в ╕ телерад╕опрограм для д╕тей та юнацтва «Золоте курча — 2013» цього року проходив у приморському м╕ст╕ ╤лл╕ч╕вську Одесько╖ област╕. На фестивал╕ було представлено б╕льше 100 творчих роб╕т, та в╕дб╕рковий тур пройшли не вс╕ ╕ у ф╕нальних змаганнях взяли участь 27 конкурсант╕в ╕з Укра╖ни та творч╕ колективи з Болгар╕╖, Великобритан╕╖, Македон╕╖, Рос╕╖ та США. Вони представили на розгляд жур╕ документальн╕, художн╕ та ╕гров╕ стр╕чки, програми, мультф╕льми.
Оргком╕тет фестивалю «Золоте курча — 2013» очолили сп╕вголови: О. Курд╕нович — голова Державного ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни та В. Хмельнюк — ╤лл╕ч╕вський м╕ський голова. Також до оргком╕тету фестивалю ув╕йшли — Д. Кравченко, заступник голови Державного ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни, В. Мисливий, генеральний директор Укра╖нського в╕дд╕лення «Славутич» М╕жнародного фонду розвитку к╕но ╕ телебачення для д╕тей та юнацтва «Фонд Ролана Бикова», Ю. Кр╕станова, начальник в╕дд╕лу культури ╤лл╕ч╕всько╖ м╕сько╖ ради та Н. Лукашевич, голова правл╕ння ВГОСГО «Народна рада».
З 30 травня до 2 червня ╤лл╕ч╕вськ став м╕сцем зустр╕ч╕ телекомпан╕й ус╕╓╖ Укра╖ни та близького ╕ далекого заруб╕жжя, к╕нематограф╕чним центром нашо╖ держави. Отже, початок л╕тн╕х кан╕кул юн╕ ╕лл╕ч╕вц╕ зустр╕ли по-особливому, бо вперше в ╖хньому р╕дному м╕ст╕ проходив дитячий к╕нофорум. ╤дейним засновником та творцем фестивалю в далек╕ 90-т╕ роки був в╕домий режисер та актор Ролан Биков, який вклав св╕й талант ╕ досв╕д, щоб п╕дтримувати обдаровану молодь та заохочувати ╖╖ до теле- ╕ рад╕отворчост╕, а також створювати для д╕тей та юнацтва теле- ╕ рад╕опродукц╕ю на державних та комерц╕йних каналах. Проте з численних фестивал╕в, заснованих Роланом Биковим у кра╖нах СНД, залиша╓ться ╕ впевнено йде вперед лише ╓диний в Укра╖н╕ фестиваль «Золоте курча». ╤ все це завдяки таким в╕дданим дитячому к╕номистецтву людям, яким був Олександр Стр╓лков, незм╕нний директор фестивалю «Золоте курча» (1995-2010 рр.). На жаль, О. Стр╓лкова не стало 1 червня 2010 року, в╕н помер п╕д час п╕дготовки X╤V фестивалю «Золоте курча». З 2011 року на фестивал╕ заснований «Спец╕альний приз пам’ят╕ Олександра Стр╓лкова».
Починаючи з XV Всеукра╖нського фестивалю ф╕льм╕в, телев╕з╕йних ╕ рад╕опрограм для д╕тей та юнацтва «Золоте курча» на чол╕ дитячого к╕нофоруму ста╓ Валентин Михайлович Мисливий, генеральний директор Укра╖нського в╕дд╕лення «Славутич» М╕жнародного фонду розвитку к╕но ╕ телебачення для д╕тей та юнацтва «Фонд Ролана Бикова». Саме тод╕ фестиваль проходив в АР Крим в Алупц╕, ╕ цей 2011 р╕к став випробувальним як для орган╕затор╕в, так ╕ для учасник╕в, тому що тод╕ стояло гамлет╕вське «бути чи не бути» фестивалю взагал╕. Та кримська земля виявилась щасливою ╕ для орган╕затор╕в, ╕ для учасник╕в, фестиваль пройшов усп╕шно, особливо для кримчан. Адже Гран-Пр╕ фестивалю «Золоте курча — 2011» було присуджено пригодницьк╕й стр╕чц╕ «Все можуть корол╕» ДТРК Крим та студ╕╖ «Св╕танок» КРЦДЮТ (автор ╕ режисер О. Польченко, кер╕вник студ╕╖ А. Петрова).
Наступний XV╤ фестиваль проходив уже у Львов╕, ╕ в ном╕нац╕╖ «За пропагування звича╖в та традиц╕й укра╖нського народу» знову головний приз було присуджено ДТРК Крим та студ╕╖ «Св╕танок» за телепрограму «Р╕дна хата» — телевиставу «Платон╕в хут╕р» про житт╓вий шлях родини Симиренк╕в. ╤ ось у 2013 роц╕ м. ╤лл╕ч╕вськ з хл╕бом ╕ с╕ллю зустр╕ча╓ учасник╕в XV╤╤ Всеукра╖нського фестивалю «Золоте курча — 2013». В╕таючи орган╕затор╕в та учасник╕в фестивалю, начальник в╕дд╕лу культури ╤лл╕ч╕всько╖ м╕сько╖ ради Юл╕я Кр╕станова зазначила, що на початку червня д╕ти завжди живуть передчуттям свята й оч╕куванням при╓мних подарунк╕в. Фестиваль «Золоте курча» — це шалене р╕знобарв’я, справжня фе╓р╕я к╕ноф╕льм╕в ╕ телерад╕опродукц╕╖ для д╕тей та юнацтва. ╤ ця визначна культурна под╕я в ╤лл╕ч╕вську св╕дчить про рад╕сний поступ у розвитку дитячого к╕номистецтва в Укра╖н╕. Жур╕ фестивалю очолив народний артист Укра╖ни, к╕норежисер, лауреат Шевченк╕всько╖ прем╕╖ Леон╕д Мужук, члени жур╕: Д. Димитров, професор, голова кер╕вно╖ ради ╢вропейсько╖ асоц╕ац╕╖ ауд╕ов╕зуальних комун╕кац╕й, В. Костильова, доцент ╤нституту культури ╕ мистецтв ╕м. Карпенка-Карого, В. Пащенко, заслужений артист Укра╖ни, О. Димитрова, тележурнал╕ст, член правл╕ння департаменту м╕жнародних зв’язк╕в ╢ААК, В. Новак, академ╕к, народний артист Укра╖ни, к╕норежисер. Три дн╕ творчих перегляд╕в та майстер-клас╕в, ц╕кавих зустр╕чей з в╕домими к╕номитцями. Найкращ╕ роботи було продемонстровано д╕тям ╕з багатод╕тних родин, учням шк╕л м╕ста. Цей р╕к для ╤лл╕ч╕вська юв╕лейний, за 40 рок╕в м╕сто докор╕нно зм╕нилося, розкв╕тло новими житловими масивами, сучасними п╕дпри╓мствами, а ╤лл╕ч╕вський торговий порт став горд╕стю не т╕льки для м╕ста, але й для вс╕╓╖ Укра╖ни.
М╕ський голова ╤лл╕ч╕вська Валер╕й Хмельнюк у сво╓му в╕танн╕ до учасник╕в фестивалю наголосив, що бачить сп╕льн╕ з фестивалем «Золоте курча» завдання щодо розвитку зд╕бностей д╕тей ╕ юнацтва, виховання поваги до народних звича╖в, традиц╕й, в╕дродження нац╕онально╖ культури та самосв╕домост╕, популяризац╕╖ досягнень св╕тового к╕номистецтва та художньо╖ творчост╕. ╢ спод╕вання, що фестиваль «Золоте курча» знайде пост╕йну прописку в ╤лл╕ч╕вську ╕ надасть житт╓дайний ╕мпульс культурному життю м╕ста.
Фестивальн╕ дн╕ промайнули швидко, в останн╕й день з нетерп╕нням чекали гала-концерту та п╕дбиття п╕дсумк╕в ╕ нагородження переможц╕в. Яким буде р╕шення член╕в жур╕? Адже у творчому змаганн╕ взяли участь майже вс╕ обласн╕ державн╕ телерад╕окомпан╕╖ Укра╖ни, а також дитячо-юнацьк╕ телев╕з╕йн╕ студ╕╖. Треба зазначити, що цього року Гран-Пр╕ фестивалю отримала ан╕мац╕йна студ╕я «Новатор-ф╕льм» за неймов╕рно чудовий ан╕мац╕йний ф╕льм «Щедрик».
ДТРК «Крим» на фестивал╕ представляла телепрограма «Р╕дна хата», яка розпов╕дала про те, як в Криму щороку в день народження Л. Укра╖нки звучить укра╖нське поетичне слово на конкурс╕ «Змагаймось за нове життя!». Саме ця телепрограма ╕ отримала звання лауреата ╕ стала кращою в ном╕нац╕╖ «Телепрограми для д╕тей середнього в╕ку та юнацтва». В╕таючи учасник╕в фестивалю «Золоте курча — 2013», голова Нац╕онально╖ ради Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення В. Манжосов сказав, що фестиваль «Золоте курча» не лише родом ╕з дитинства, але й ма╓ символ╕чну назву, в як╕й по╓дналися дитяч╕ спогади про першу казку ╕ золотистий в╕дблиск перших творчих перемог.
Фестиваль «Золоте курча — 2013» зак╕нчив свою роботу, учасники отримали сво╖ нагороди ╕ повернулись до повсякденно╖ роботи, щоб наступного року на XV╤╤╤ фестивал╕ знову спробувати усп╕шно реал╕зувати сво╖ творч╕ ╕де╖, пам’ятаючи, що учасник╕в фестивалю завжди рад╕ бачити в яскравому приморському м╕ст╕ ╤лл╕ч╕вськ.

Олександр ПОЛЬЧЕНКО,
лауреат Всеукра╖нського фестивалю ф╕льм╕в ╕ телерад╕опрограм для д╕тей та юнацтва «Золоте курча — 2013»

АНОНС!
Див╕ться у нед╕лю, 23 червня, на ДТРК «Крим» телерозпов╕дь про святкування 20-л╕тнього юв╕лею зразково╖ дитячо╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок». Поч. о 18.00.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11891

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков