Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2013
ЗАПРОШУ╢ В╤ДРОДЖЕНИЙ «КРИМ»

Завтра, 15 червня, о 14.00 в прим╕щенн╕ Республ╕кансько╖ науково╖ ун╕версально╖ б╕бл╕отеки ╕м. ╤. Я. Франка (С╕мферополь, вул. Набережна, 29-а) в╕дбудеться урочиста презентац╕я першого номера «Л╕тературно-художнього журналу «Крим».
Сучасна л╕тература в пострадянський пер╕од – явище надзвичайно неоднозначне. З одного боку, автори стали б╕льш розкутими, з ╕ншого, – сьогодн╕ на ринку можна побачити твори, як╕ негативно впливають на читача, на формування його смак╕в, на весь л╕тературний процес. Розм╕рковуючи про значення л╕тератури в сучасному св╕т╕, доводиться враховувати, що, незважаючи на сучасн╕ технолог╕╖, як╕ надають доступ до кращих б╕бл╕отек, можлив╕сть читати електронн╕ книги та бути в курс╕ л╕тературного процесу, люди стали читати менше. Це познача╓ться на загальн╕й грамотност╕, призводить до розмивання ц╕нн╕сних ор╕╓нтир╕в.
Як зазначив у редакц╕йн╕й статт╕ до журналу голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни Борис Ф╕нкельштейн, «багато хто намага╓ться ман╕пулювати поняттям «толерантн╕сть». Але, як не парадоксально звучить, толерантн╕сть – це не т╕льки ставлення, а й активна житт╓ва позиц╕я. А значить, те, що суперечить основним загальнолюдським ц╕нностям, не може сприйматися терпимо. Ми повинн╕ досягати гармон╕╖ в ╓дност╕ та ун╕кальност╕ в р╕зноман╕тност╕. Дуже важливо для творчост╕ не т╕льки сп╕лкування культур, але й культура сп╕лкування. Саме це визнача╓ р╕вень морального та демократичного розвитку сусп╕льства.
Для пол╕етн╕чного Криму, ун╕кального рег╕ону нашо╖ кра╖ни, така позиц╕я дуже значуща. Крим в╕др╕зня╓ться особливою ╕сторичною долею та особливим становищем на просторах колишнього СРСР. Тут мешкають представники понад 110 нац╕й та народностей, тут кор╕ння св╕тових рел╕г╕й, духовною основою яких ╓ вза╓морозум╕ння. Незважаючи на певну багатовекторн╕сть симпат╕й кримчан щодо питання геопол╕тично╖ ор╕╓нтац╕╖ автоном╕╖, вс╕ вони живуть дружно у сп╕льному дом╕. В цих умовах надзвичайно важливо пост╕йно спрямовувати зусилля на забезпечення стаб╕льност╕ та розум╕ння того, що у вс╕х кримчан ╓дина доля.
Нац╕онально╖ науки не бува╓, як не бува╓ нац╕онально╖ таблиц╕ множення. Однак ╕сну╓ нац╕ональна культура, складовою частиною котро╖ ╓ л╕тература. ╤ найголовн╕ше – письменник будь-яко╖ нац╕ональност╕ ╓ виразником сво╓╖ мови – найб╕льшо╖ ц╕нност╕ народу.
Перший номер журналу вийшов у далекому 1948 роц╕. За 14 рок╕в видання кожен ╕з 32 номер╕в ставав справжньою под╕╓ю для кримських проза╖к╕в та поет╕в, для наших земляк╕в, яким була не байдужа л╕тературна творч╕сть. Символ╕чно й законом╕рно, що в╕дроджений журнал ма╓ здво╓ну нумерац╕ю, п╕дкреслюючи спадков╕сть та насл╕дуючи багат╕ традиц╕╖ свого попередника.
З ╕н╕ц╕ативи Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ НСПУ, п╕дтримано╖ головою Ради м╕н╕стр╕в ╕ головою Верховно╖ Ради АРК, в╕дроджений журнал виходить трьома основними мовами автоном╕╖: рос╕йською, укра╖нською ╕ кримськотатарською.
Як зазначив Анатол╕й Могильов на робоч╕й зустр╕ч╕ з членами Сп╕лки письменник╕в, «у нас сп╕льне завдання – берегти мир та злагоду, консол╕дувати кримське сусп╕льство. Без цього неможливий розвиток рег╕ону, ╕ роль творчо╖ ╕нтел╕генц╕╖, особливо письменник╕в, у цьому процес╕ важко переоц╕нити». Голова уряду автоном╕╖ п╕дкреслив, що й надал╕ буде надавати допомогу та сприяти розвитков╕ нац╕ональних мов та л╕тератур народ╕в Криму.
Ми завжди повинн╕ бути разом, роблячи процес ╕сторичного сп╕лкування безперервним, тому що, як би не зм╕нювалося побутове та приватне життя людини, в╕чн╕ ц╕нност╕ залишаються незм╕нними.
Письменники Криму та редакц╕я журналу спод╕ваються, що в╕дроджений «Л╕тературно-художн╕й журнал «Крим» об’╓дна╓ навколо себе ц╕нител╕в л╕тератури вс╕х нац╕ональностей ╕ стане затребуваним та популярним серед кримчан.

Прес-центр КРО НСПУ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11874

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков