Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ В╤ЧА НА МАЙДАН╤ УХВАЛИЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА ╤ РАДИ
Минуло╖ нед╕л╕ на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕ пройшло в╕че проти погодження укра╖нською владою...


У КРИМУ БЛОКУЮТЬ УКР╤НФОРМ ╤ ЩЕ 17 УКРА╥НСЬКИХ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИХ САЙТ╤В
Про це св╕дчать результати мон╕торингу Кримсько╖ правозахисно╖ групи (КПГ), який було проведено у...


СУД ЗААРЕШТУВАВ ПАШИНСЬКОГО
Сам Пашинський та його адвокат Андр╕й Федур заявили, що оскаржуватимуть ухвалу в апеляц╕йному...


РОС╤Я ДОС╤ НЕ ПУСТИЛА М╤С╤Ю ООН В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
В окупованому Рос╕╓ю Криму к╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в проти кримських татар зб╕льшилася вдв╕ч╕...


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ АРЕШТУВАВ УКРА╥НСЬКОГО АКТИВ╤СТА
Так званий "суд" в окупованому Рос╕╓ю Криму обрав запоб╕жний зах╕д укра╖нцю Олегу Приходько -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 17.05.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 17.05.2013
«БУЛА КОЛИСЬ ТАКА РАДЯНСЬКА П╤СНЯ»…

НЕСВЯТКОВ╤ РОЗДУМИ

Приблизно за тиждень до Дня Перемоги на телеекран╕ в рекламних роликах почали з’являтися д╕ти, як╕ мали в╕дпов╕сти на одне ╕з запитань, пов’язаних ╕з в╕йною: що таке бомбосховище, окупац╕я ╕ тому под╕бне. Для малеч╕ це було заважко, ╕ телеведучий коментував ╖хн╕ невдал╕ в╕дпов╕д╕ словами: «Спасиб╕, що вони цього не знають». До реч╕, серед нашо╖ д╕твори д╕йсно мало вундерк╕нд╕в, та ╕ во╓нна тема, як така, вже давно втратила свою популярн╕сть.
Це ми, народжен╕ на початку п’ятдесятих, особливо хлопц╕, гралися т╕льки у в╕йну ╕ завжди — м╕ж рос╕янами та н╕мцями. Пам’ятаю, як хлопчаки споруджували дзоти, рили окопи, маскували ╖х г╕лками, майстрували протитанков╕ «╖жаки» — дерев’ян╕ дошки ╕з гв╕здками, що мали пошкодити гусениц╕. М╕й старший брат, вже шк╕льного в╕ку, нав╕ть ходив по м╕крорайону в погонах кап╕тана ╕ з кокардою на картуз╕, ╕ на той час людям ще не здавалося, що в нього у голов╕ — вава.
А я, зовс╕м маленькою, коли лежала хворою на печ╕, уявляла, що знаходжусь у в╕йськовому госп╕тал╕ пораненою п╕д час зд╕йснення якогось подвигу. Кульм╕нац╕╓ю цих фантаз╕й був прих╕д в╕йськового командира, котрий запитував: «А що тут робить ця маленька д╕вчинка?». ╤ л╕кар╕ розпов╕дали йому про м╕й подвиг (в чому в╕н м╕г полягати, я не знала ╕ сама).
Разом з╕ зм╕ною соц╕ального устрою все, з ним пов’язане, стало подаватися в ╕ншому св╕тл╕, хоча оф╕ц╕йно Дня Перемоги н╕хто ╕ не в╕дм╕няв ╕ ветеранам н╕хто не заважав нар╕вн╕ з ус╕ма боротися за сво╓ ╕снування.
Щодо виховання малеч╕, то тут з’явилися ╕нш╕ пр╕оритети. З ╕н╕ц╕ативи нов╕тн╕х ╕деолог╕в засоби масово╖ ╕нформац╕╖ почали клопотатися через пом╕чену в ╖хньому вихованн╕ велику прогалину: багато дошк╕льнят ще й дос╕ думали, що ╖х знайшли в капуст╕! А д╕тлахам, виявля╓ться, в жодному раз╕ не можна брехати, вони мусять знати, що знаходилися у матус╕ в животику, а також дещо про реальну роль у ╖хн╕й появ╕ там тата. П╕дл╕ткам почали ╕нтенсивно розпов╕дати про засоби контрацепц╕╖, бо н╕бито об╕знан╕сть збереже ╖х в╕д завчасних проблем. Хоча над╕╖ себе не виправдали: на сьогодн╕ п╕дл╕тков╕ аборти ╕ материнство вже не ╓ надзвичайним явищем.
Нещодавно в телешоу «Детектор брехн╕» взяла учать двадцятитрир╕чна б╕сексуалка, вона ж — ╕ садомазохистка на «профес╕йному» р╕вн╕, бо брала уроки у б╕льш досв╕дчених «фах╕вц╕в». Д╕вчина розпов╕ла, що вперше зазнала сексуального потягу до особи сво╓╖ стат╕... в п’ятир╕чному в╕ц╕. А «особа» ця була ще на р╕к молодшою. Роздягнен╕ д╕вчатка разом розучували пози, як╕ використовуються п╕д час ╕нтиму. Бо ж тепер усе на виду, ╕ жодних заборон. Не забарився ╕ справжн╕й сексуальний досв╕д у геро╖н╕ шоу. Це ж лише у Радянському Союз╕ «сексу не було», тому у нас все ма╓ бути з точн╕стю до навпаки!
Вт╕м, це зовс╕м не означа╓, що сучасна молодь варта осуду ╕ перед кимось завинила. ╤ якщо в сюжет╕ кримських новин ми спостер╕га╓мо, як вона неквапливо наближа╓ться до ветеран╕в, яких ма╓ в╕тати ╕ як╕ вже зовс╕м зомл╕ли на сонц╕, а пот╕м вруча╓ ╖м «букети» з одн╕╓╖ гвоздики ╕, не доч╕куючись покладання кв╕т╕в до пам’ятника, ╕де геть, не сл╕д думати, що молодь позбавлена належних душевних якостей. Просто  юн╕ душ╕ ╓ надто чутливими, у тому числ╕ ╕ до лицем╕рства дорослих, вони «зрять прямо в кор╕нь». ╤ те, що ми спостер╕га╓мо в С╕мферопол╕, ╓ лише слабким в╕дбитком ки╖вських под╕й, де ветерани дв╕ години чекають на ногах, п╕д в╕дкритим сонцем, поки прибуде висока ки╖вська влада, скаже к╕лька в╕тальних сл╕в ╕ дасть добро на роздачу солдатсько╖ каш╕, н╕чим не присмачено╖, з одним шматочком хл╕ба, як п╕дкреслю╓ кореспондент. Щодо «фронтових» ста грам╕в, то дозволити соб╕ ╖х може далеко не кожна дев’яностор╕чна людина. Гост╕ з ╕ншого м╕ста, присутн╕ на церемон╕╖, висловили розчарування з приводу такого свята. А ветерани — вони, як завжди, були рад╕ й так╕й спотворен╕й уваз╕. Бо н╕бито про них п╕клуються, та т╕льки якось недолуго...
Та найвиразн╕ше ця «турбота» проявилася п╕д час телепередач╕ ДТРК «Крим» «В╕дкрита пол╕тика», день проведення яко╖ зб╕гся з╕ святом Перемоги. Перший заступник м╕н╕стра прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики ╤рина Кручек допов╕ла, що автоном╕я, як жоден ╕нший рег╕он, дба╓ про в╕дпочинок ╕ оздоровлення ветеран╕в ╕ з ц╕╓ю метою вид╕ля╓ 5 млн. грн. на р╕к. Щоправда, вона уточнила, що в╕дпочивають переважно не зовс╕м ветерани, а д╕ти в╕йни та ╕нш╕ наближен╕ за якимись параметрами категор╕╖ громадян. Та якщо перекласти все це на мову реальних факт╕в, то можна ╕ не сумн╕ватися, що серед курортник╕в справжн╕х учасник╕в в╕йни практично нема╓, бо в╕к цих людей (90 рок╕в ╕ б╕льше) та ╕ в╕ков╕ в╕дхилення у ╖хньому стан╕ здоров’я (це вже не кажучи про серйозн╕ хвороби) просто не дозволять оформляти на таких ос╕б санаторно-курортну карту. Адже для цього треба мати в норм╕ вс╕ основн╕ функц╕ональн╕ показники орган╕зму, чим може похвалитися не кожна тридцятир╕чна людина. Тому в╕дпочивають державним коштом ╕нш╕ категор╕╖ ╕, звичайно ж, оплачують значну частину вартост╕ пут╕вки. Не меншим блюзн╕рством ╓ ╕ розпатякування про безкоштовн╕ мандри фронтовик╕в кра╖ною: адже нав╕ть у сво╓му р╕дному С╕мферопол╕ на святковий парад з’являються одиниц╕ учасник╕в под╕й 70-р╕чно╖ давнини, та ╕ тих до м╕сця урочистостей п╕двозить транспорт м╕ськвиконкому, а пот╕м вони рухаються у в╕дкритих автомоб╕лях.
╤ не випадково вже запроваджено проект «Безсмертний полк», де зам╕сть ветеран╕в будуть крокувати нащадки загиблих ╕ померлих во╖н╕в з ╖хн╕ми фотограф╕ями.
А ось реальн╕ потреби цих людей, яким вже не до курорт╕в ╕ не до мандр╕в, так╕, як безкоштовне зубопротезування, владою в╕дхиляються. Якщо жувати н╕чим, хай живуть не ╖вши! Та ╕ зб╕льшувати ╖м пенс╕╖ не посп╕шають, пропонуючи почекати, коли в держав╕ запрацю╓ економ╕ка. А виплати ц╕ для бюджету зовс╕м не катастроф╕чн╕ — т╕льки взимку пенс╕я, прим╕ром, мо╓╖ матер╕, яка ма╓ статус учасника в╕йни, сягнула 900 гривень.
Та чи не чесн╕ше вже д╕йсно в╕дкрито в╕дхреститися в╕д ц╕╓╖ в╕йни, як це роблять деяк╕ пол╕тичн╕ сили на заход╕ кра╖ни?
Мовляв, чужа вона нам, то билися два б╕йц╕вських п╕вн╕: Стал╕н ╕ Г╕тлер, два тотал╕тарн╕ режими, а люди тут н╕ при чому. Але ж х╕ба можна з цим погодитись? ╤ кримська влада не проти знову виставити наперед наших нем╕чних захисник╕в в╕тчизни ╕ провести п╕д цим соусом гучний антифашистський зах╕д, аби «поставити на м╕сце» «неофашист╕в»-зах╕дняк╕в. Про це неодноразово заявляв голова Ради м╕н╕стр╕в кримсько╖ автоном╕╖ у святкових промовах, а ще дв╕ч╕ подивував словами: «Була колись така радянська п╕сня» (Це — про «День Перемоги» «з╕ сльозами на очах»). Невже поховали вже ╕ п╕сню? «Не поховали» т╕льки сльози на очах у ветеран╕в, що так важко ╕ неспок╕йно доживають сво╖ дн╕, стаючи предметом ман╕пуляц╕й з р╕зних бок╕в.
Батько м╕й, полтавчанин Фед╕р Максимович, 9 рок╕в життя в╕ддав Чорноморському флоту, 5 з яких, во╓нних, боронив «город русской славы» та охороняв його спок╕й. Багато розпов╕дав про в╕йну, дуже пишався сво╖ми нагородами. Помер в╕н наприк╕нц╕ в╕с╕мдесятих. Накриваючи ст╕л для поминок, я вперше була шокована тим, що не змогла купити мандарин╕в — вимагали «купони». Нав╕ть розплакалася, не п╕дозрюючи, що це менше, н╕ж крапля в мор╕ майбутн╕х образ, злидн╕в, принижень ╕ несправедливост╕, коли ледь не зривалося з вуст: «Спасиб╕, тату, що ти цього не застав»…

Тамара СОЛОВЕЙ

День Перемоги. С╕мферополь, 2013 р╕к
Фото з сайту
http://www.kianews.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 17.05.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11752

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков