Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОСЛ╤ДЖЕННЯ ПРО СТАН ПАМ’ЯТОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Завдяки сп╕впрац╕ з прокуратурою Автономно╖ Республ╕ки Крим учасники про╓кту розробили три...


У ГААЗ╤ ПРЕДСТАВИЛИ ЗВ╤Т ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Експертна зустр╕ч щодо зв╕ту в╕дбулася у Посольств╕ Укра╖ни в Н╕дерландах


НОРМАНДСЬКИЙ САМ╤Т: Н╤ЧИЯ Ц╤НОЮ У ПЕРЕМОГУ
Макрон серед досягнень назвав «початок в╕дновлення дов╕ри», але хто може дов╕ряти...


РОС╤Я МОЖЕ БУТИ В ПАР╢ ПОПРИ «ВИБОРИ» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ…
Про це йдеться в ухвален╕й у п'ятницю допов╕д╕ ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ за демократ╕ю через право...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ ЦЬОГО РОКУ ВИСУНУТО 45 ТВОР╤В
Також для участ╕ у конкурс╕ видавцями подано роботи укра╖нських художник╕в-граф╕к╕в до 8...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 10.05.2013
«БЕРЕГ» — ЦЕ ВСЕ ТАКИ ГРУНТ П╤Д НОГАМИ

Отак живемо...

Ц╕ люди живуть пл╕ч-о-пл╕ч з╕ здоровими, будь-хто з яких (звичайно, не приведи Господи) в будь-яку мить може ув╕йти до числа тих, кого називають ╕нвал╕дами, ╕ побачити життя зовс╕м в ╕ншому св╕тл╕. Бо хто ж ╕з нас зна╓, за ким дзвонять дзвони? Хоча б з ц╕╓╖ причини не варто в╕дгороджуватися в╕д ╖хн╕х проблем високими мурами ╕ ставати ╖хн╕ми опонентами (а М╕жнародний день боротьби за права ╕нвал╕д╕в ╕ передбача╓ щось схоже) у «перерозпод╕л╕» якихось м╕зерних житт╓вих благ, бо, якщо упиратися, вони, ╕нвал╕ди, звичайно ж, н╕коли н╕кого не переможуть. ╤ не вс╕ з них мають незламну силу духу ╕ стають параол╕мп╕йськими чемп╕онами, як Тетяна Якибчук, — така людина у кожному вид╕ спорту раз на чотири роки — одна на ц╕лий св╕т. А потреби цих людей зовс╕м незначн╕ — просто доступн╕сть тих чи ╕нших житт╓во важливих об’╓кт╕в, якогось сегменту життя, ц╕лком в╕дкритого для здорових, та полегшення сво╖х ф╕зичних ╕ моральних страждань завдяки л╕куванню та реаб╕л╕тац╕╖. А посильна не надто престижна робота, якою здеб╕льшого нехтують здоров╕, — це взагал╕ вже рожева мр╕я. Бо наша б╕дна держава, з найб╕льшою к╕льк╕стю м╕льярдер╕в на душу населення, робить вигляд, що не розум╕╓, що «особлив╕ потреби» цих людей — це ще й особлив╕ витрати, в╕д яких Бог милував перес╕чного, в╕дносно здорового, але й так б╕дного, як церковна миша, пенс╕онера.
Вт╕м, кер╕вництву Кримсько╖ республ╕кансько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ ╕нвал╕д╕в «Берег» до боротьби не звикати, ╕ два дн╕ на р╕к, що об╕цяють ╕нвал╕дам деяк╕ преференц╕╖ (День захисту ╕нвал╕д╕в — 3 грудня та М╕жнародний день боротьби за ╖хн╕ права, який цього року сп╕впав ╕з Великоднем), воно намага╓ться використати максимально. Тож 25 кв╕тня КРГО╤ «Берег» у склад╕ голови правл╕ння Ганни Хомутово╖ та голови Асоц╕ац╕╖ ╕нвал╕д╕в м. С╕мферополя ╤вана Плахотнюка провело прес-конференц╕ю. До них при╓днався також депутат ВР АРК Серг╕й Аксьонов, який неодм╕нно п╕дтриму╓ цю орган╕зац╕ю ус╕ма можливими способами.
Кер╕вництво «Берега» запланувало й ╕нш╕ заходи, що мали в╕дбутися впродовж тижня, а заключним акордом мав стати п╕кет за участ╕ ╕нвал╕д╕в з╕ всього Криму, призначений на 26 кв╕тня (спасиб╕ депутату Аксьонову, об╕цяв допомогти з транспортом).
╤нвал╕ди вже активно готували «наглядну аг╕тац╕ю» для його проведення, та було вир╕шено в╕дкласти цей зах╕д, адже на зустр╕ч╕ заступник голови Ради м╕н╕стр╕в П. Бурлаков спробував таки почути кер╕вництво «Берега».
Та чи почув? Це з’ясу╓ться лише з часом. ╤ якщо над╕╖ не справдяться, люди з ╕нвал╕дн╕стю нагадають кримськ╕й влад╕ у вересн╕ про прийняття Укра╖ною м╕жнародно╖ Конвенц╕╖ з прав ╕нвал╕д╕в. Не варто забувати й про День ╢вропи, що в╕дзнача╓ться 21 травня, адже наш╕ керманич╕ так прагнуть до ╓вропейських структур, де нарешт╕ матимуть стимул подбати про сво╓ людське обличчя, бо укра╖нська Конституц╕я, якою теж не передбачен╕ н╕ корупц╕я, н╕ хабарництво, н╕ злочинн╕сть, чомусь до цього не стимулю╓. ╤ якщо вони приймуть ╓вропейськ╕ правила гри, то, до реч╕, муситимуть ╕ про ╕нвал╕д╕в потурбуватися зовс╕м в ╕ншому обсяз╕. Та це вже — питання майбутнього, а про зустр╕ч в ст╕нах Ради м╕н╕стр╕в розпов╕дь ╖╖ безпосередн╕х учасник╕в читаймо дал╕.


╤ ТУТ — БАР’╢РИ

У Рад╕ м╕н╕стр╕в АРК в╕дбулася зустр╕ч представник╕в громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в Криму з першим заступником голови Ради м╕н╕стр╕в АРК Павлом Михайловичем Бурлаковим. На зустр╕ч╕ були присутн╕ голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ ╕нвал╕д╕в «Берег» Г. К. Хомутова, голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Ком╕тет доступност╕» (м. С╕мферополь) О. М. Миск╕в, голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ захисту прав ╕нвал╕д╕в «Над╕я» О. О. Соколов (м. Саки), голова Асоц╕ац╕╖ орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в м. С╕мферополя ╤. В. Плахотн╕ченко, член правл╕ння орган╕зац╕╖ «Берег» С. В. Кисляковська, — з одного боку, та кримськ╕ високопосадовц╕: м╕н╕стр прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики О. Б. Семичасна, м╕н╕стр охорони здоров’я О. С. Кан╓вський, перший заступник м╕н╕стра прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики ╤. В. Кручек, голова Реском╕тету ╕з транспорту та зв’язку ╤. В. Ванханен, голова Реском╕тету ╕з земельних ресурс╕в А. ╤. Чабанов, перший заступник голови Реском╕тету з буд╕вництва та арх╕тектури В. О. Локт╕онов, начальник управл╕ння у справах ╕нвал╕д╕в, ветеран╕в в╕йни, прац╕ ╕ контролю за наданням п╕льг м╕н╕стерства прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики Е. У. Сулейманова — з ╕ншого боку.
Наша орган╕зац╕я домагалася зустр╕ч╕ з головою Ради м╕н╕стр╕в АРК А. В. Могильовим ще з грудня 2011 року. Надсилали прохання щодо орган╕зац╕╖ його зустр╕ч╕ з кер╕вниками громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в ╕ впродовж 2012 року, аби обговорити проблеми ╕нвал╕д╕в, що накопичилися впродовж багатьох рок╕в, та нам╕тити шляхи ╖хнього вир╕шення, але одержували в╕дпов╕д╕ не зовс╕м про те, що нас хвилювало.
Раптом в середин╕ кв╕тня М╕н╕стерство соц╕ального захисту почало наполегливо пропонувати нам зустр╕ч з першим заступником А. В. Могильова, який н╕бито оп╕ку╓ться соц╕альними питаннями. Як же ми були здивован╕, коли дов╕дались, що насправд╕ пан Бурлаков зовс╕м не був налаштований з нами зустр╕чатися ╕ з’явився лише через 55 хвилин п╕сля призначеного часу, а пот╕м видав «пасаж» на пол╕тичну тему з в╕дт╕нком зневаги до присутн╕х як до команди «оранжевих». Ймов╕рно, тому, що на адресу голови Ради м╕н╕стр╕в над╕йшло прохання в╕д депутата ВР Укра╖ни Валер╕я Сушкевича (фракц╕я БЮТ) з проханням зустр╕тися з нами.
Дал╕ розмова ув╕йшла в нормальне русло. Були обговорен╕ питання, пов’язан╕ з проблемами ╕нвал╕д╕в щодо ╖хньо╖ ╕нтеграц╕╖ в сусп╕льство, проблеми доступност╕ споруд, громадського транспорту, вид╕лення земл╕ п╕д гараж╕, комунальн╕ питання та пов’язан╕ з медичним обслуговуванням, а також питання про створення Кримського центру реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в з порушенням опорно-рухового апарату та первинно╖ реаб╕л╕тац╕╖. Обговорення просувалося дуже важко. Присутн╕ чиновники високого рангу на все знаходили заперечення на кшталт: не дозволя╓ закон, не в наш╕й компетенц╕╖, нереально, в╕дсутн╕ кошти тощо, нав╕ть не дослухавши до к╕нця наш╕ пропозиц╕╖.
Першою темою, що обговорювалася, стало вид╕лення земельних д╕лянок п╕д гараж╕ для людей з ╕нвал╕дн╕стю. П╕сля незначних дебат╕в представники громадських орган╕зац╕й одержали в╕дпов╕дь, що ставити гараж╕ поряд з м╕сцем проживання неможливо, оск╕льки там мають бути дитяч╕ майданчики, ╕ взагал╕ мешканц╕ будинк╕в не задоволен╕ спорудженням гараж╕в на придомов╕й територ╕╖. Тож попри те, що ╕сну╓ ст. 30 Закону Укра╖ни «Про основи соц╕ально╖ захищеност╕ ╕нвал╕д╕в в Укра╖н╕», м╕сцева влада знаходила в╕дмовки щодо його виконання.
На питання стосовно обладнання громадських споруд пандусами нам в╕дпов╕ли, що переважна к╕льк╕сть буд╕вель ╓ дуже старою ╕ будь-як╕ втручання там неможлив╕, до того ж на це нема╓ ╕ кошт╕в. Натом╕сть нам поставили у приклад т╕ буд╕вл╕, де пандуси ╓. А це Рада м╕н╕стр╕в та М╕н╕стерство ф╕нанс╕в АРК, а також м╕ськвиконком. До реч╕, хоча перед входом в останн╕й д╕йсно з’явився зручний новенький пандус, та, опинившись всередин╕, ╕нвал╕д на в╕зку не зможе здолати трьох сходинок.
Стосовно Центру реаб╕л╕тац╕╖, то тут теж в╕дсутня конкретика. Нами було запропоновано два вар╕анти «не зад╕яних» прим╕щень п╕д базу для його створення. Але з подальшо╖ розмови стало зрозум╕ло, що використати жоден з цих вар╕ант╕в, на думку чиновник╕в, неможливо. До того ж бажано, аби це прим╕щення було п╕дпорядковане М╕н╕стерству охорони здоров’я, а у нього в╕льних площ нема╓. Тож було запропоновано п╕дшуковувати таке прим╕щення нам самост╕йно. Вт╕м, треба в╕ддати належне кер╕вництву М╕н╕стерства охорони здоров’я, яке виявило неп╕дробну увагу до наших проблем ╕ запевнило, що буде для початку шукати можливост╕ хоча б для первинно╖ реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в.
А ось голова Реском╕тету з транспорту ╕ зв’язку запевнив нас, що вже проводиться конкурс ╕ незабаром у С╕мферопол╕, а можливо, ╕ в Криму почнуть ходити нов╕ автобуси з╕ спец╕альним обладнанням для пасажир╕в на ╕нвал╕дних в╕зках.
Наприк╕нц╕ наради було висловлено пропозиц╕ю дв╕ч╕ на р╕к проводити так╕ зустр╕ч╕, аби з’ясовувати, що зроблено, а що залиша╓ться на порядку денному, з чим Павло Бурлаков неохоче погодився.
Вт╕м, щиро хочеться в╕рити, що його слова «давайте працювати разом ╕ вир╕шувати проблеми сп╕льно», як╕ прозвучали на зустр╕ч╕, не залишаться просто словами ╕ позитивно позначаться на житт╕ ╕нвал╕д╕в.

Ганна ХОМУТОВА,
Св╕тлана КИСЛЯКОВСЬКА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11726

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков