Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2003
ЯК ТАК РОЗДЕРЖАВИТИ, ЩОБ НЕ РОЗТРОЩИТИ?
Юлія ТРОФИМОВА

Нещодавно в рамках "круглого столу" "Проблеми взаємовідносин органів влади і ЗМІ України" пройшло обговорення кримською журналістською спільнотою проекту Закону України "Про Концепцію роздержавлення засобів масової інформації України".
В обговоренні революційного для медіа-простору проекту закону взяли участь В. Петренко (голова Асоціації працівників ЗМІ України), В. Юричко (голова Всеукраїнського прес-клубу), О. Форманчук (політолог, начальник управління інформації, аналізу і протоколу ВР АРК), М. Рогожин (голова Рескомінформу АРК), Л. Хорошилова (голова Кримської організації НСЖУ), редактори газет різних форм власності, керівники телерадіокомпаній і районних радіоредакцій, а також експерти і представники громадських організацій "Асоціація працівників ЗМІ України", "Асоціація вільних журналістів", "Комітет з моніторингу свободи преси в Криму" та ін.
В ідеалі закон про роздержавлення ЗМІ має, за задумами його авторів, "зміцнити і вдосконалити правові гарантії свободи слова та інформаційного суверенітету України, посприяти становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору, максимально захищеного від контролю та монополізації з боку суб'єктів державної влади і приватних осіб (корпоративних груп)". До того ж в результаті процесу роздержавлення має виникнути ідеальна плюралістична система ЗМІ в Україні, в якій ті ж самі ЗМІ не використовуватимуться через "другі руки" як важелі маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян. Яка ж роль відведена "реформаторами" державі в цій великій інформаційній грі? Вона позбавляється права бути засновником або власником ЗМІ, лише матиме можливість виступати як виробник та розповсюджувач спеціалізованої офіційної інформації - шляхом надання на конкурсних засадах державного замовлення на інформаційний продукт.
Проте присутні на "круглому столі" кримські журналісти чомусь не стали дружно в чергу за цим замовленням. Єдине, на чому зійшлися, що цей процес передчасний. Навіть пан Петренко наголосив, що задля запобігання зайвої революційності реформи потрібно налагодити виконання вже існуючих законів. А якщо вже процес роздержавлення неминучий, то до нього потрібно підготуватися, об'єднавши журналістів півострова з метою перепідготовки регіональних ЗМІ до праці в умовах ринку.
Ще раніше своє категоричне "ні" реформі висловили представники журналістських колективів місцевих і регіональних ЗМІ Одеської області. Зокрема, вони заявили, що даний проект є "згубним для всієї української журналістики в цілому" і що "законодавча та нормативно-правова база щодо діяльності ЗМІ достатня". Одеські колеги внесли пропозиції про доповнення до вже існуючого законодавства про діяльність в інформаційному полі, щоб  "передбачити посилення відповідальності засновників засобів масової інформації за обов'язкове фінансове і матеріальне забезпечення діяльності редакційних колективів у відповідності до розроблених стандартів".
А ось що думають з цього приводу авторитетні в журналістиці постаті.
Ігор Лубченко, голова Національної Спілки журналістів України:
"Роздержавлення ЗМІ - це незворотний процес. Але я категоричний противник робити це поспіхом, без урахування інтересів журналістських колективів".
Володимир Різун, директор Інституту журналістики, професор:
"Процес роздержавлення може бути. Але я особисто негативно ставлюся до всяких процесів із префіксом "роз": роздержавити, розкуркулити, розбити, рознести, розтрощити і т. д. Всі ці революційні процеси по своїй суті не є демократичними. Я більше за еволюційний шлях. Ліпше було б, аби існували, паралельно із так званими державними ЗМІ, і недержавні, тобто треба говорити не про роздержавлення, а про створення законодавчих умов для нормального існування і розвитку недержавного сектора ЗМІ. Але у нас такі ЗМІ вже існують. І існування паралельно державних і недержавних ЗМІ - нормальна річ, і так має бути. Якщо ми вольовим чином будемо знищувати державні ЗМІ в умовах соціальної нестабільності, ідеологічних протистоянь у суспільстві, то ми можемо вихлюпнути і саму державу, яка абсолютно не матиме інформаційних "рупорів" самозахисту".
Напевне, з цим сьогодні важко не погодитися...

ТИМ ЧАСОМ...

Надзвичайно негативно висловився про тенденції роздержавлення засобів масової інформації голова Держкомітету з телебачення і радіомовлення України Іван Чиж. Про це йшлося під час його зустрічі з журналістами, редакторами і видавцями.
- Я не сприймаю цей термін: він не коректний, він не є правовим. В Україні трохи більше 8 відсотків друкованих видань належать владі. У регіонах це загалом комунальні підприємства, і держава тут ні до чого. Тема ця не актуальна. Якщо районні газети нині позбавити підтримки, через деякий час їх не стане; конституційне право громадян на отримання інформації буде порушено. Районну пресу треба підтримувати, а не "роздержавлювати". Понад 6 млн. гривень закладено в бюджеті на підтримку "районок". За нашими підрахунками, при накладі 1,5 - 2 тисячі примірників бюджет підтримки має становити не менше 50 тисяч гривень на рік (в Одеській області він становить 60 - 70 тис. грн). Держава матиме право засновувати і підтримувати ЗМІ; тенденція роздержавлення не пройде.   
(УКРІНФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1158

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков