Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПОГАДИ ПРО ╤ВАНА КЛИМ╤ВА-ЛЕГЕНДУ
пропону╓мо спогади Григор╕я Петровича ВАШК╤ВА (1912 р.н., мешканця с. С╕лець) про ╤вана...


«В╤Н БУВ СПРАВЖН╤М ПАТР╤ОТОМ...»
У ц╕ скорботн╕ дн╕ висловлю╓мо щире та глибоке сп╕вчуття близьким пок╕йного, кохан╕й дружин╕...


«ТАКЕ П╤Д СИЛУ Т╤ЛЬКИ КОЗАКУ: СВО╢ РОБИТИ МУДРО Й ТЕРПЕЛИВО...»
Нашому кримському укра╖нському побратиму Олександру Польченку цими днями виповню╓ться 65 л╕т!


Данило КОНОНЕНКО: «НЕХАЙ ЖИТТЯ ЙОГО Н╤КОЛИ НЕ ЗАСТУПА╢ СМУТКУ ДИМ. ЛИШАЙТЕСЬ НАЗАВЖДИ, МИКОЛО, ВКРА╥НЦЕМ ЧЕСНИМ ╤ ПРЯМИМ!»
З╕ святом, Миколо ╤вановичу! Хай в╕риться й можеться!


ЩЕДР╤СТЬ ДУШ╤, ЩЕДР╤СТЬ ТАЛАНТУ В╤РИ РО╥К
25 кв╕тня в б╕бл╕отец╕-ф╕л╕╖ № 22 ╕мен╕ Т. Г. Шевченка в м. Ялта в╕дбулась етнограф╕чна...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2003
ЙОГО БАС НАЗИВАЛИ АБСОЛЮТНИМ
КС

5 серпня виповнилося 100 років від дня народження Бориса Романовича ГМИРІ (1903 - 1969), видатного українського співака, який належить до найяскравіших зірок світового вокалу.

Борис Гмиря народився у бідній родині на Сумщині. Після закінчення початкової
школи 11-річним хлопцем пішов у найми. Заробляв на хліб, працюючи де доведеться. У 1930 р. вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту, а згодом - до Харківської консерваторії. Навчався вокалу у відомого педагога П. Голубєва, послідовника школи славнозвісного Федеріко Бугалмеллі. Водночас почав виступати на сцені Харківського оперного театру.
Характерними особливостями виконавського стилю Бориса Гмирі є глибокий психологізм у розкритті образного змісту музичного твору, виразна дикція, винятковий акторський талант, ювелірна відточеність деталей, благородна стриманість, висока вокальна і художня культура.
Творчий шлях митця у 1939 - 1957 рр. пов'язаний з Київським академічним театром опери та балету ім. Т. Г. Шевченка. В багатогранному оперному доробку Б. Гмирі окреслилися центральні жанрові напрями - героїко-епічний, психологічно-філософський і трагедійний, у яких найрельєфніше розкрилося вокальне й акторське обдарування співака. Серед кращих партій - Тарас ("Тарас Бульба" М. Лисенка), Кривоніс ("Богдан Хмельницький"
К. Данькевича), Сусанін ("Іван Сусанін" М. Глинки), Мельник ("Русалка" О. Даргомижського), Собакін ("Царева наречена" М. Римського-Корсакова), Мефістофель ("Фауст" Ш. Гуно), Нілаканта ("Лакме" Л. Деліба).
Борис Романович Гмиря - співак-філософ, унікальне явище в українській і світовій музичній культурі. Його називали "Великим Борисом", талант - дивовижним, голос - абсолютним басом, а звукову місію - ідеальною й ніким не перевершеною донині. Вокальна спадщина співака вражає не лише своїм обширом, а надто культурою, манерою виконання, божественним впливом на душу та серце людини. Він - соліст Харківського (1936) і Київського (1939 - 1957) театрів опери та балету, народний артист СРСР (1951), лауреат Державної премії СРСР (1952), нагороджений
орденом Леніна (1960).
Праця на оперній сцені доповнювалася концертною діяльністю. У репертуарі Б. Гмирі близько 600 камерних вокальних творів, серед яких 75 арій з опер і 515 романсів відомих українських, російських і зарубіжних композиторів, народні пісні. До творчої спадщини митця належать також 150 рукописів науково-популярних та мистецьких статей, зошити-щоденники за 30 років, листи, нотні записи, партитури з композиторськими присвятами. Все це зберігає і пропагує родина співака в його музеї-архіві у Києві.
Остання пісня, яку Борис Гмиря вже не проспівав, має символічну назву - "Останній промінь згас" (слова М. Кічури, музика П. Сениці). Розкриті ноти цієї пісні так і залишилися на роялі митця.
Піснею "Чуєш, брате мій" у виконанні капели бандуристів уся Україна і світ прощалися з великим співаком. Борис Гмиря понад усе любив Україну, для неї він жив і творив, у її благословенній землі на Байковому цвинтарі у Києві він і спочиває.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1139

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков