Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2003
ЛЕНІН - ДЕМОКРАТ?
Олександр КИСЛИЙ

Всім нам з дитинства повсякчасно і настирливо втлумачували, що Ленін (Ульянов) був найбільшим демократом в світі, найлюдянішою і найдобрішою людиною. І більшість людей радянської імперії в це свято вірили (а багато хто - і до цього часу).
А чи це правда? Спробуємо розібратись. До відомого ХХ з'їзду партія стверджувала: "Сталін - це Ленін сьогодні". А вже після цього з'їзду всі злочини ленінської партії трактувались як відхід Сталіна від ленінської лінії, ленінського вчення.
Російський історик А. Авторханов в книзі "Ленин в судьбах России" (і я з ним цілком погоджуюсь) писав: "То, что бичуют сегодня как сталинизм, это либо историческое невежество, либо политическая трусость. Сталинизм был и остаётся самым ортодоксальным ленинизмом, доведённым до логического конца".
І чи любив і цінував він людей? Ленін  свого часу висунув гасло: "Перетворимо імперіалістичну війну в громадянську". До цього він добре вивчив історію Великої Французької революції, котра привела до громадянської війни. Що таке громадянська війна? Це коли свої воюють проти своїх. Суспільство розколюється, син іде проти батька, брат проти брата. Війна без тилів, на всій території країни. Французька революція та громадянська війна забрали життя біля 20 відсотків населення. І Ленін знав це. І коли опоненти йому про це нагадали, то відповідь його була такою: "Якщо навіть 90 відсотків населення Росії загине, а революція переможе - то вона варта того". Цинічніше не придумаєш. Практично революція та громадянська війна таки забрали біля 20 млн. населення Росії. Залишились мільйони вдов та сиріт. В економіці - майже повна розруха, в результаті - голод.
А ось ще один приклад його "любові" до людей. Коли селяни Тамбовської губернії, доведені до відчаю поборами ленінських продовольчих загонів і голодом, повстали, то реакція Леніна була такою: "Восстание жесточайшим образом подавить. Подозрительных заключить в концентрационные лагеря (дітище Леніна та Троцького). Виновных повесить! Непременно повесить, дабы все вокруг на 100 вёрст видели и трепетали". (Телеграма з таким текстом є в архіві). Проти повстанців були кинуті армії Тухачевського і Котовського. Були застосовані проти повстанців і отруйні гази. Є ще така телеграма в Петроград: "Тов. Зиновьев! Только сегодня мы услышали в ЦК, что в Питере рабочие хотели ответить на убийство тов. Володарского массовым террором и что Вы (не Вы лично, а питерские чекисты) удержали. Протестую решительно! Мы компрометируем  себя; угрожаем даже в резолюциях Совдепа массовым террором, а когда до дела, тормозим инициативу масс, вполне правильную. Это невозможно. Ульянов (Ленин), июнь 1918 г.".
А яке жіі його ставлення до самовизначення народів? До революції в статті "Итоги дискуссии о самоопределении" він писав: "Росія - володар великої краденої власності, яку їй доведеться віддати. Якщо Фінляндія, Польща та Україна відокремляться від Росії, в цьому поганого нічого немає. Треба з'їхати з глузду, щоб продовжувати політику царя Миколи... Чому ми повинні відмовитись від визначення прав на відокремлення Польщі, України, Фінляндії?" А ось що пише той же Ленін уже після захоплення влади, після самовизначення України: "Нам необходимо вернуть Украину России. Для достижения этой цели все средства хороши. Мы должны ударить по этой сволочи так, чтобы у неё через 50 и даже 100 лет не возникла даже мысль об отделении". І вдарили.
В грудні 1917 року під тиском обставин Ленін погодився надати Фінляндії волю. Та вже в січні 1918-го його уряд виділив величезні кошти на організацію соціалістичної революції в цій країні, а російським військам, котрі в той час ще знаходились там, було дано наказ підтримати ту революцію. І тільки німецька окупація Фінляндії завадила цим планам. Була спроба захопити і Польщу, яка теж відокремилась від Росії. Проти неї були кинуті численні війська під командуванням Сталіна та Будьонного. А коли будьоннівська кінна армія була вже на відстані десь біля 100 км від Варшави, Ленін, радісно потираючи руки, вигукнув: "Вот Варшаву возьмём, а там и до Берлина рукой подать". Та не так сталось, як гадалось...
Ось таке ленінське "право" на самовизначення народів.

с. Восход Красногвардійського району

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2003 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1137

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков