Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 11.01.2013 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 11.01.2013
ЯНГОЛИ СП╤ВАЛИ, СВ╤ТЛИЧАН В╤ТАЛИ!

Напевне, рок╕в зо три останн╕х не було у «Св╕тлиц╕» таких свят! Ото як провели наприк╕нц╕ 2009-го у вщерть заповненому сп╕ваючому зал╕ Будинку оф╕цер╕в тр╕умфальний п╕сенний фестиваль-конкурс серед читач╕в, так п╕сля того н╕би зупинився час. Не до м╕сця зараз згадувати, хто ╕ чому намагався перервати нитку «Св╕тличного» буття ╕ вкоротити в╕ку газет╕. Скажемо лише, що тих, хто душею ╕ серцем, словом ╕ д╕лом п╕дтримував свою газету «и в пучине скорбей, и в обители счастья», було набагато б╕льше, тому й стало можливим це свято, 20-л╕тн╕й наш юв╕лей, який в╕дзначили наприк╕нц╕ грудня «св╕тличани» в гостинному актовому зал╕ Кримсько╖ ун╕версально╖ науково╖ б╕бл╕отеки ╕м. ╤. Франка у С╕мферопол╕.
В╕дразу — щире слово подяки прац╕вникам б╕бл╕отеки, ╕ насамперед — директору Людмил╕ Микола╖вн╕ Дроздов╕й за гостинн╕сть, в╕дкрит╕сть ╕ пост╕йну готовн╕сть до сп╕впрац╕, без чого культуролог╕чн╕й, л╕тературн╕й, мистецьк╕й, просв╕тницьк╕й газет╕ сьогодн╕ просто неможливо повноц╕нно функц╕онувати. Бо зна╓мо, що б╕льш╕сть наших читач╕в-с╕мферопольц╕в ╓ пост╕йними б╕бл╕отечними завс╕дниками, тому й почувалися ╕ газета, ╕ ╖╖ читач╕ п╕д б╕бл╕отечним дахом, як у р╕дному дом╕.
Тому — свято в╕дбулося! Найпри╓мн╕ше те, що в╕дгукнулося на газетне оголошення ╕ прийшло багато наших давн╕х ╕ нових читач╕в-шанувальник╕в — набагато б╕льше, н╕ж було у зал╕ м╕сць! Отже, року нормально╖ ритм╕чно╖ роботи редакц╕╖, яку тепер д╕яльно п╕дтриму╓ наш ки╖вський видавець — Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво, ц╕лком вистачило, щоб п╕сля тривало╖ перерви поставити газету на ноги, в╕дновити передплату, розповсюдження, повернути читач╕в, реан╕мувати творч╕ контакти, «запустити» наш╕ популярн╕ масов╕ газетн╕ акц╕╖-конкурси, набути отой жаданий для кожного засобу масово╖ ╕нформац╕╖ «зворотн╕й зв’язок», без якого нема╓ сенсу взагал╕ виходити в еф╕р чи в тираж. Тому генеральному директору Нац╕онального газетно-журнального видавництва Олес╕ Олександр╕вн╕ Б╕лаш ╕ ╖╖ заступнику В╕ктору Володимировичу Пасаку — ╕ наша подяка, ╕ оплески присутн╕х на свят╕ читач╕в-«св╕тличан»!
╤ кримська влада не обд╕лила увагою ну зовс╕м не чужу ╖м державномовну «Св╕тлицю»! Про це йшлося, зокрема, у прив╕танн╕ Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в Криму В╕ктора Тарасовича Плак╕ди, яке озвучив на свят╕ його перший заступник Володимир Д╓гтярьов, котрий вручив Почесн╕ грамоти в╕д Представництва кращим прац╕вникам редакц╕╖. ╤ х╕ба ж може бути не р╕дною «Св╕тлиця» секретарю Центру законодавчих ╕н╕ц╕атив Верховно╖ Ради АРК Юхиму З╕сьйовичу Ф╕ксу (до всього, ще й волинянину!), з яким колись редакц╕я сп╕льно проводила мовно-комп’ютерне змагання серед кримських школяр╕в, ╕ один з подарованих переможцям комп’ютер╕в був саме в╕д Юхима З╕сьйовича!
А Володимир Адамович Буякевич, нин╕шн╕й заступник м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту автоном╕╖? Ск╕льки ми разом об’╖здили у минул╕ роки кримських шк╕л, ск╕льки провели мовно-комп’ютерних ф╕нал╕в, залучаючи д╕твору до знань, до мови, ╕стор╕╖, л╕тератури, п╕сн╕ укра╖нсько╖! А п╕втора десятка вручених школярам комп’ютер╕в — ╕ це ще тод╕, коли на сел╕ це чудо техн╕ки взагал╕ недоступне було — як же цим не гордитися? Тож х╕ба м╕г не прийти на наше сп╕льне газетне свято Володимир Адамович ╕ не зачитати щир╕ слова прив╕тання в╕д осв╕тнього м╕н╕стерства:

«20 рок╕в тому, 31 грудня 1992 року, вийшов перший номер Всеукра╖нсько╖ загальнопол╕тично╖ ╕ л╕тературно-художньо╖ газети «Кримська св╕тлиця», яка за ц╕ роки стала р╕дною багатьом читачам та прихильникам. У цьому велика заслуга тих, хто створив газету, доводив необх╕дн╕сть ╖╖ ╕снування, наповнював глибоким зм╕стом... Ус╕ ц╕ роки ви невпинно працювали над становленням, розбудовою, поширенням укра╖нсько╖ ╕нформац╕йно╖, духовно╖, культурно╖ присутност╕ у кримському рег╕он╕... Газета нада╓ можлив╕сть кримським читачам, у тому числ╕ школярам та студентам, не лише отримувати важливу ╕ ц╕каву ╕нформац╕ю, а й спробувати сво╖ сили в л╕тературн╕й творчост╕, брати участь у багатьох ц╕кавих конкурсах, як╕ проводяться редакц╕╓ю «Кримсько╖ св╕тлиц╕».
Спод╕ва╓мося на подальший розвиток газети, зичимо вс╕м прац╕вникам редакц╕╖ й видавництва м╕цного здоров’я, сил та наснаги у робот╕ над новими випусками «Кримсько╖ св╕тлиц╕»!
З повагою,
Н. Г. ГОНЧАРОВА,
м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту Автономно╖ Республ╕ки Крим».

Редакц╕я також щиро спод╕ва╓ться на сприяння кримських владних структур у в╕дродженн╕ ╕ продовженн╕ ус╕х тих хороших починань, як╕ невтомно продукувала «Св╕тлиця». Зокрема, в╕дновлення повноц╕нного випуску дитячого додатку до «Кримсько╖ св╕тлиц╕» «Джерельця», яке усп╕шно виходило впродовж понад десяти попередн╕х рок╕в, але було «замулене» проблемами, що звалилися на редакц╕ю к╕лька рок╕в тому. Про це говорив, звертаючись з╕ сцени до влади, арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату Климент. Промовляв проникливо ╕ щиро про духовн╕сть, про д╕твору, з якою потр╕бно працювати змалечку, ╕ що «Джерельце» — це той ╕нформац╕йно-духовний виховний ╕нструмент, що якби його не було, то треба було б його придумати!
Голова Громадсько╖ ради газети, оч╕льник Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ академ╕к Петро Васильович Вольвач також звернувся до представник╕в ус╕х г╕лок кримсько╖ влади з проханням п╕дтримати ╕ «Св╕тлицю», ╕ ╖╖ ун╕кальне дитяче продовження «Джерельце». В╕дкриваючи як «св╕тличний» стар╕йшина урочисте з╕брання, Петро Васильович закликав через призму «Св╕тлиц╕» поглянути в минуле й оц╕нити реал╕╖ нашого кримсько-укра╖нського буття. «...Наш тижневик – ун╕кальне явище у культурному житт╕ та ╕нформац╕йному простор╕ Незалежно╖ Укра╖ни. Вистраждана вс╕м укра╖нством Криму газета – майже ровесниця в╕дновлення Укра╖нсько╖ держави. ╥╖ започаткування стало можливим лише п╕сля здобуття незалежност╕ Укра╖ни. Для майже одном╕льйонного, вщент зрос╕йщеного населення п╕вострова, це була величезна ╕сторична под╕я ╕ справжн╕й вибухово-резонансний ╕нформац╕йний прорив. Адже п╕сля л╕кв╕дац╕╖ за вказ╕вкою Кремля у Криму ще на початку минулого стол╕ття нав╕ть поодиноких укра╖нських шк╕л, ╓дино╖ укра╖номовно╖ газети «Радянський Крим» ╕ л╕кв╕дац╕╖ укра╖номовного дубля укра╖нофобсько╖ «Крымской правды», колишнього органу м╕сцевого обкому компарт╕╖, сотн╕ тисяч укра╖нського люду, переселеного з материково╖ Укра╖ни, упродовж майже тридцяти рок╕в не мали можливост╕ н╕ навчати д╕тей р╕дною мовою, н╕ читати укра╖нську пресу. Ма╓мо пам’ятати, що саме укра╖нц╕ та Укра╖на у пово╓нн╕ роки зробили найвагом╕ший внесок у широкомасштабну в╕дбудову Криму, в╕дродження вс╕х галузей народного господарства, його економ╕ки та ╕нфраструктури п╕вострова.
Створена укра╖нською громадськ╕стю у першу р╕чницю незалежност╕ Укра╖ни газета «Кримська св╕тлиця» в╕д╕грала ╕ продовжу╓ в╕д╕гравати пров╕дну роль у досить складних державотворчих процесах не лише у Криму, але на П╕вдн╕ ╕ Сход╕ Укра╖ни. Вона сприя╓ поверненню ╕сторично╖ пам’ят╕ сотень тисяч зрос╕йщених переселенц╕в з Укра╖ни та ╖хн╕х нащадк╕в. Часопис сприя╓ формуванню нац╕онально╖ ╕дентичност╕ та самосв╕домост╕, реан╕му╓ нац╕ональну честь та г╕дн╕сть. Саме так╕ видання перетворюють безлике аморфне «население» у св╕дому укра╖нську нац╕ю.
Серед ╕нших кримських видань газета вир╕зня╓ться сво╓ю ч╕тко визначеною державницькою ╕деолог╕╓ю, нац╕ональним патр╕отизмом, високою профес╕йн╕стю, толерантн╕стю та журнал╕стською етикою.
Як засв╕дчу╓ передплатний ареал, читацька аудитор╕я газети не обмежу╓ться лише Кримом. ╥╖ читають ╕ знають по вс╕й Укра╖н╕ та д╕аспорному св╕т╕. Вона справд╕ ста╓ всеукра╖нською.
Якщо говорити про найвагом╕ш╕ ╕ найб╕льш знаков╕ здобутки укра╖нсько╖ громади Криму за роки незалежност╕ Укра╖ни, мусимо назвати перш за все створення Кримсько╖ ╓парх╕╖ УПЦ Ки╖вського патр╕архату та в╕дкриття Кафедрального собору Р╕вноапостольних княз╕в Володимира та Ольги у м. С╕мферопол╕.
Величезним досягненням нашо╖ громади ╓ також значний прорив в осв╕тн╕й сфер╕. При шаленому спротив╕ м╕сцево╖ влади, без ╕стотно╖ п╕дтримки центрально╖ влади громадськост╕ вдалося в╕дкрити с╕м укра╖нських шк╕л, серед них зразкову школу-г╕мназ╕ю у м. С╕мферопол╕.
Справжньою революц╕йною под╕╓ю в зрос╕йщеному антиукра╖нському ╕нформац╕йному простор╕ Кримсько╖ автоном╕╖ стало створення газети «Кримська св╕тлиця» та в╕дкриття укра╖номовних програм на рад╕о та телебаченн╕.
У царин╕ культури та мистецтва ма╓мо в╕дому на всю державу укра╖номовну зразкову театральну студ╕ю «Св╕танок» Алли Петрово╖ та Олександра Польченка при С╕мферопольському будинку дитячо╖ ╕ юнацько╖ творчост╕ та ун╕кальне видавництво «Доля» Валер╕я Басирова.
П╕сля наполегливо╖ багатол╕тньо╖ боротьби з м╕сцевими чиновниками наприк╕нц╕ грудня минулого року врешт╕-решт у С╕мферопол╕ з’явився перший в Укра╖н╕ музей укра╖нсько╖ вишивки ╕мен╕ Героя Укра╖ни В╕ри Ро╖к. Вона була великою патр╕откою Укра╖ни та шанувальницею «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Саме завдяки наш╕й газет╕ ╕м’я знаменито╖ майстрин╕ сьогодн╕ в╕доме у найв╕ддален╕ших куточках Укра╖ни.
Незважаючи на в╕дсутн╕сть належно╖ п╕дтримки та ф╕нансову скруту, шалену протид╕ю антиукра╖нських сил ╕ м╕сцевих «доброзичливц╕в», «Кримська св╕тлиця» вистояла, дожила до свого 20-л╕ття. У цьому величезна заслуга ╖╖ редактор╕в, громадськост╕ та читач╕в часопису,  зазначив Петро Вольвач.
Як видання, що сприя╓ державотворенню, с╕╓ добре та в╕чне, вона потребу╓ належно╖ державно╖ п╕дтримки та уваги шанувальник╕в ╕ читацького загалу. Вс╕ ц╕ двадцять рок╕в тижневик не мав власного прим╕щення, витрачаючи значн╕ кошти не на св╕й розвиток та модерн╕зац╕ю видавничо╖ бази, а на оренду. У той час, як антидержавницьк╕ укра╖нськ╕ видання безоплатно користуються успадкованими в╕д держави прим╕щеннями та майном...»
Хтось скаже, що, може, й не варто було б на свято згадувати про ц╕ проблеми. Бо атмосфера в зал╕ була справд╕ святкова: присутн╕ захоплено слухали й аплодували заслужен╕й артистц╕ Укра╖ни, «кримському соловейков╕» Натал╕ Безкоровайн╕й, заслуженому прац╕внику культури, лауреату прем╕╖ АРК Оресту Мартин╕ву, який виконав на мотив укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕ про Гандзю б╕лолицю поетично-п╕сенний перефраз нашого давнього читача ╕ автора, поета, професора Михайла Вишняка:

Чи ╓ в св╕т╕ молодиця,
Як та «Кримськая св╕тлиця»?
Ой, скаж╕те, добр╕ люди,
Чи без не╖ Крим НАШ буде?
Наша р╕дна, наша славна,
Ти в Криму – найб╕льш державна!
Хто тебе всякчас чита╓,
Той мудр╕ша╓, зроста╓!
Вчителька ╕ пров╕дниця
Наша «Кримськая св╕тлиця»!
Ти ╕ мужня, ╕ л╕рична.
Головне ж – патр╕отична!
Ти подруга й пом╕чниця,
Душ вкра╖нських чар╕вниця!
Ма╓ш друз╕в вдосталь всюди,
Бо тебе шанують люди!
Укра╖нство ти ╓дна╓ш,
Пробудитись заклика╓ш!
Зв╕дус╕ль тоб╕ прив╕ти
╤ доросл╕ шлють, ╕ д╕ти!
Процв╕тай же вс╕м на славу,
Й борони свою державу!

Добр╕, тепл╕, щир╕ слова лунали з╕ сцени. Справжн╕й г╕мн «Св╕тлиц╕» спец╕ально до юв╕лею написав ╕ сам неперевершено виконав заслужений прац╕вник культури АРК, режисер, поет, композитор ╕ сп╕вак Юр╕й Людмилов (Хропаченко). Зачарувала присутн╕х Олена Горьковенко ╕з с. Холм╕вки Бахчисарайського району, переможниця п╕сенного конкурсу, який «Кримська св╕тлиця» проводила к╕лька рок╕в тому. ╤ взагал╕, що не «св╕тличанин» — то талант, самородок, що й продемонстрували наш╕ юн╕ та доросл╕ читач╕. Талановиту делегац╕ю привезла з собою на свято голова севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Союзу укра╖нок Тамара Мельник. Вчитель укра╖нсько╖ мови та л╕тератури с╕мферопольсько╖ школи № 29 Тетяна Захарова представила свого талановитого сп╕вучого учня Вадима Бевха. ╤ зав╕дувач кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету Н╕на Федор╕вна Грозян прийшла на свято з╕ студенткою Ем╕не Мустафа╓вою, «Два кольори» у виконанн╕ яко╖ полонили глядач╕в.
А нас просто причарувала сво╖м рукотворним подарунком  Лариса Данилейченко ╕з С╕мферополя — ляльками, вбраними у вишитий нею укра╖нський нац╕ональний одяг. Н╕, не зм╕л╕╓ «Джерельце» (бо ляльки — напевне ж для нього!), не погасне «Св╕тлиця», поки йтимуть до них наш╕ прекрасн╕ кримськ╕ земляки з в╕дкритими душами ╕ чистими серцями. Аж ╕з далекого Чорноморського при╖хала Марина Марк╕вна Волошина — не встигла виступити, бо так багато було бажаючих! Зате ми встига╓мо прив╕тати нашу читачку з ╖╖ сонячним юв╕ле╓м, який Марина Марк╕вна в╕дсвяткувала 5 с╕чня — напередодн╕ Р╕здва Христового. Добра ╕ св╕тла Вам, шановна Марино Марк╕вно, — на довг╕ л╕та! ╤ щоб завжди поруч ╕з Вами йшла по життю й допомагала наша (╕ Ваша!) «Кримська св╕тлиця»!
Але не т╕льки «Св╕тлицю» в╕тали й обдаровували того дня. Як ми й об╕цяли, на юв╕лейн╕й святков╕й сцен╕ були вручен╕ призи переможцям наших газетних конкурс╕в — велосипед ╕ ноутбук. Сердечно дяку╓мо спонсорам, завдяки яким вчителька ╕з С╕мферополя Галина Ворон╕на ма╓ тепер ноутбук! Це, нагада╓мо, п╕дпри╓мець В╕тал╕й Осадчий ╕з Севастополя, Василь Стефанюк ╕з С╕мферополя (товариство «Укра╖на-Св╕т») ╕ Громадська орган╕зац╕я «Фронт Зм╕н» у Криму.
Саме л╕дер кримського «Фронту Зм╕н» Олекс╕й Бурбак ╕ вручав призовий ноутбук переможниц╕, а Василь Стефанюк уже пооб╕цяв зробити св╕й внесок для придбання головного призу для наступного конкурсу!
Напевне, не вистачить м╕сця ╕ часу нав╕ть перерахувати ус╕х, хто виступив на свят╕. Звичайно ж, з нами був Всеукра╖нський ╕нформац╕йно- культурний центр на чол╕ з Владиславом Енверовичем ╢рмаковим. Його заступниця Св╕тлана Леонова зачитала прив╕тання в╕д сина нашо╖ «Св╕тлично╖» Берегин╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадима Михайловича, який хоч ╕ не зм╕г прийти на свято, але душею, як ╕ його в╕чна у сво╓му мистецтв╕ ╕ в наш╕й пам’ят╕ мама, був ╕з нами. Наш колега ╕ побратим, кореспондент Рад╕о «Свобода» Володимир Притула п╕дкр╕пив сво╓ прив╕тання барильцем доб╕рного кримського вина. Голова профсп╕лки прац╕вник╕в культури АРК Галина Борис╕вна Лемешко «п╕дсолодила» юним читачам «Джерельця» життя, подарувавши цукеркову ялинку — це тепер головний приз наступного дитячого конкурсу. Прив╕тали газету п╕снею ╕ словом прац╕вники Гарн╕зонного будинку оф╕цер╕в м. С╕мферополя, де колись, завдяки дружньому до нас ставленню директора цього закладу Миколи Васильовича Степанова, ми проводили наш╕ газетн╕ п╕сенн╕ фестивал╕. В╕д Кримського рег╕онального мед╕а-центру М╕н╕стерства оборони Укра╖ни прив╕тав п╕дполковник Олекс╕й Мазепа. В╕д Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни — голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ НСПУ Борис Григорович Ф╕нкельштейн, в╕д Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни — член правл╕ння КРО НСЖУ Андр╕й Трохимов.
Ну, а найсимвол╕чн╕ший дарунок, напевне, вручили «Св╕тлиц╕» голова Укра╖нсько╖ громади Криму Владислав Григорович Хмеловський ╕ голова Л╕ги етн╕чних укра╖нц╕в АРК Петро Васильович Смолян╕нов — це д╕дух, зроблений власними руками ╕з жита, вирощеного на дачн╕й д╕ляночц╕ крем’янисто╖ кримсько╖ земл╕. Символ╕чний — бо так само ╕ «Кримська св╕тлиця» пробива╓ться, пророста╓ до сво╖х читач╕в кр╕зь терни, кр╕зь роки, кр╕зь проблеми. Але буде Хл╕б, ╕ буде Слово, ╕ не згасне наша «Св╕тлиця», поки йтимуть, горнутимуться до не╖ люди, як це було на нашому свят╕. Тож спасиб╕ Вам за животворне ╕ в╕чне св╕тло Ваших душ, «св╕тличани»! До нових зустр╕чей, до наступних юв╕ле╖в!

В╕ктор КАЧУЛА
Фото О. Носаненка, А. Сан╕ка, В. Басирова

На фото: Юн╕ артисти зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» (кер╕вник А. В. Петрова)

Телерозпов╕дь про юв╕лей «Кримсько╖ св╕тлиц╕» див╕ться в авторськ╕й програм╕ Олександра Польченка «Р╕дна хата» в нед╕лю, 20 с╕чня. Повтор - у середу, 23 с╕чня (про час початку передач пов╕домимо додатково).

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 11.01.2013 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11236

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков