Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ГОЛОСИЛА ТИША
╫валт стояв над селом. Прокльони, голос╕ння розривали морозне пов╕тря. Виганяли з хат родини...


ВАСИЛЬ ЛАТАНСЬКИЙ: У СНИ ПРИХОДИТЬ ЗНОВУ ПОЛЕ
На уроц╕ мене спитали, що таке голод, чи зм╕г би я пережити те, що було в тридцять третьому. Я...


МИКОЛА СУП╤НКА: ПОЕЗ╤╥
Вже небозв╕д на землю мряку с╕╓. В╕д шовку трав зостався т╕льки тл╕н. ╤ пром╕нь сонця св╕тить, та...


АРХ╤СТРАТИГ НЕБЕСНИХ СИЛ
21 листопада — велике церковне свято на честь «ангельських лик╕в...


РОДЗИНКИ НА КУЗЬМИНКИ
Свято Ос╕нн╕х Кузьми ╕ Дем'яна припада╓ на 14 листопада, але молодь готувалася до нього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 28.12.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 28.12.2012
МИ ГУРТОМ БУДУВАЛИ «СВ╤ТЛИЦЮ»!

Уперше почула про «Кримську св╕тлицю» ще тод╕, коли була студенткою Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету, в╕д викладач╕в О. ╤. Губаря, П. М. Киричка та М. Я. Вишняка, котр╕ пост╕йно радили нам, майбутн╕м ф╕лологам, передплачувати ╖╖. Може, тому й постукала у двер╕ «Св╕тлиц╕», коли вже п╕сля зак╕нчення навчання та народження д╕ток знову повернулася ╕з села до С╕мферополя у пошуках роботи. ╤ мен╕ не в╕дмовили! Погодилася на запропоноване вакантне м╕сце оператора комп’ютерного набору, зрад╕вши, що хоч тут потр╕бне знання укра╖нсько╖ мови.
Прийшла на роботу до «Кримсько╖ св╕тлиц╕» вл╕тку 2002 року, саме в той момент, коли редакц╕я перебиралася з т╕сного прим╕щення на вул. Ки╖вськ╕й — до просторих п’яти (!) к╕мнат на вул. Гагар╕на, як╕ надали редакц╕╖ п╕сля появи на св╕т спец╕ального Доручення Президента Л. Д. Кучми. Пригадую, як дружно розставляли в каб╕нетах стареньк╕ столи, ст╕льц╕, комп’ютери. Згодом на буд╕вл╕ бази-готелю «Артек» з’явилася вив╕ска з написом «Всеукра╖нська громадсько-пол╕тична та л╕тературна газета «Кримська св╕тлиця», б╕ля яко╖ ми та гост╕ редакц╕╖ з рад╕стю фотографувалися. Колектив був тод╕ великий, багато було молод╕, адже регулярно виходили тод╕ у «Св╕тлиц╕» три додатки: «Джерельце», «Будьмо!» ╕ «Кримспорт». Данило Кононенко «постачав» редакц╕╖ л╕тературу, Тамара Соловей, Л╕д╕я Степко писали про соц╕альн╕ проблеми, Тетяна Успенська працювала над громадсько-пол╕тичною тематикою, Григор╕й Рудницький готував кра╓знавч╕ та ╕сторичн╕ матер╕али, а ще разом ╕з Володею Шл╕хтою забезпечував випуск додатку «Кримспорт». Оксана Лиховецька та Юл╕я Дорофей писали статт╕ на мистецьк╕ та молод╕жн╕ теми. Рафаель Вах╕дов надавав фото╕люстрац╕╖, пот╕м зм╕нив його Юр╕й Жагл╕н. Грамотн╕сть газети забезпечувала Тамара Петр╕вна ╤ващенко, яка невтомно знаходила помилки, виправляла ╖х ╕ вчила нас, молодих, як так краще писати, щоб ╖й було менше мороки. Передала вона св╕й досв╕д Володимиру Совику. Марина Жагл╕на займалася дизайном ╕ версткою «Джерельця», нер╕дко ╕люстрац╕ями в газет╕ були ╖╖ власн╕ малюнки. На зм╕ну ╖й прийшла не менш талановита льв╕в’янка Галина Стул╕кова.
Був у нас в редакц╕╖ й бухгалтер, дуже порядна ╕ чесна людина Михайло Семенович Герасименко (царство йому небесне), пот╕м Ем╕л╕я Георг╕╖вна Соченко. Ми ╖х дуже любили, а особливо в день отримання зарплати! Бо ж для редакц╕╖ в той час зарплата була р╕дк╕сним святом, адже отримували ╖╖ з тривалими перервами ╕ зап╕зненнями. Не вс╕ витримували так╕ випробування, прийшов до «Св╕тлиц╕» п╕сля наших ветеран╕в один молодий бухгалтер, але як не було чим м╕сяц╕ чотири платити зарплату — так десь ╕ «здим╕в»...
Ви т╕льки уяв╕ть соб╕, у 2006 роц╕ редакц╕я залиша╓ться без бухгалтера. ╤ нового не в╕зьмеш, бо хто ж п╕де працювати, знаючи, що тут п╕вроку вже не виплачують зарплату?! А щоб безпереб╕йно виходила газета, потр╕бно регулярно платити за пол╕граф╕чн╕ послуги, не кажучи вже про купу поточних рахунк╕в: за оренду, ╤нтернет, телефони, пап╕р, щоб принтер друкував ╕ комп’ютер не ламався ╕ т. п. Тод╕ й довелося мен╕ терм╕ново освоювати бухгалтерську справу. Теор╕ю бухгалтерсько╖ науки пройшла на курсах, на практиц╕ допомагала Ем╕л╕я Георг╕╖вна.
А виживали ми тод╕, в той чорний пер╕од нашо╖ дол╕ (пам’ята╓те оту чорну траурну смугу на перш╕й стор╕нц╕?), завдяки вам, дорог╕ наш╕ читач╕. Не влада вид╕ляла на газету кошти, не скоробагатьки, а ви, переважно пенс╕онери, п╕дтримували нас, чим могли. Х╕ба забудеш, як ми за рогом купували на об╕д пир╕жки на пожертвуван╕ вами гривн╕? А те домашн╓ смачнюще варення, що п╕дсолоджувало нам життя, фрукти з ваших домашн╕х город╕в...
Не можемо забути й того, як ми разом з вами на нашому газетному «Кримському Майдан╕» п╕дтримували п╕д час виборчо╖ кампан╕╖ кандидата в Президенти В. А. Ющенка. В╕ктор Андр╕йович став Президентом, ╕ ми по телев╕зору почули в╕д нього довгооч╕куване: «Я врятую «Св╕тлицю»! Не врятував… А ми ж так спод╕валися, що з таким УКРА╥НСЬКИМ президентом УКРА╥НСЬКА газета, як ╕ вся наша держава, вже не виживатиме, а житиме! Нав╕ть мр╕яли про власне прим╕щення, редакц╕йне авто, щоб добиратися в кримську с╕льську глибинку, де так багато нашого роботящого укра╖нського люду з мозолястими руками ╕ в╕дкритими душами. Але х╕ба тим, хто звик дивитися на народ з висоти трибун чи ╕з затемнених в╕кон дорогущих сво╖х «мерседес╕в» чи «майбах╕в», до наших проблем?
Тож рятував нашу газету ╕ до останнього боронив колектив в╕д скорочень (це щоб комусь на «мерседеси» вистачало?), як завжди, головний редактор В╕ктор Качула. ╤ в╕н таки добився, щоб не лише купка ентуз╕аст╕в, а сама держава в╕дпов╕дала за сво╖ ╕нформац╕йн╕ проблеми, щоб вона стала сп╕взасновником ╕ видавцем друкованого органу, який ╖╖, цю державу, з ус╕х сил допомага╓ розбудовувати й захищати.
╤ св╕тла пора в наш╕й редакц╕йн╕й дол╕ таки настала на початку 2007 року, коли редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» нарешт╕ ув╕йшла до складу Державного п╕дпри╓мства «Газетно-журнальне видавництво» М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, котре взяло на себе ус╕ клопоти щодо видання газети.
А ми, нарешт╕, змогли дозволити соб╕ провести найнеобх╕дн╕ший ремонт у редакц╕йних к╕мнатах. Перше, що ми зробили, — це встановили металопластиков╕ ╓вров╕кна. Справжн╕м щастям для редакц╕╖ стали кондиц╕онери, як╕ взимку гр╕ли (ск╕льки рок╕в ми працювали в холод╕...), а вл╕тку рятували в╕д спеки. Пот╕м накле╖ли св╕тл╕ шпалери. Потроху наша редакц╕я ставала д╕йсно схожою на св╕тлицю. Щоб зекономити кошти, сам╕ настелили л╕нолеум. З часом придбали письмов╕ та комп’ютерн╕ столи, зручн╕ ст╕льц╕, шафи для б╕бл╕отеки, оновили оф╕сну техн╕ку, комп’ютери, видавниче обладнання. Не соромно тепер було в редакц╕╖ ╕ гостей приймати, ╕ «Караоке у «Св╕тлиц╕», ╕ конкурс краси «Кримчаночка» проводити.
╤ треба ж — т╕льки почали спинатися на ноги, обживатися, людьми себе в╕дчувати, зробили газету кольоровою, провели к╕лька гучних масових газетних акц╕й-конкурс╕в серед читач╕в (зокрема, неповторний п╕сенний конкурс), як на наше добре ╕м’я, наше майно, наш укра╖нський газетний поступ почали заз╕хати — «не так т╕╖ вор╕женьки, як добр╕╖ люди» (а де ж ви були, коли «Св╕тлиця» сиротиною з простягнутою рукою стояла?). А пот╕м ╕ взагал╕ сво╖ замки на двер╕ «Св╕тлиц╕» вчепили, зачинили ╖╖ в╕д прац╕вник╕в, як╕ творили газету, й в╕д людей, котр╕ ╖╖ читали...
Але як у б╕льшост╕ казок Добро перемага╓ Зло — так ╕ у нас: двер╕ «Св╕тлиц╕» знову в╕дкрит╕ для Вас, наших щирих друз╕в, прихильник╕в, читач╕в, автор╕в! Саме для Вас ╕ разом з Вами й хочеться творити св╕тлу, добру газету, яка прикраша╓ цей св╕т ╕ ось уже 20 рок╕в несе людям рад╕сть.
А ще я переконалася, працюючи у «Св╕тлиц╕» поруч з такими душевними, св╕тлими, талановитими людьми, як Данило Кононенко, В╕ктор Качула, Тамара Соловей, що ╕ншою наша газета й не може бути — ст╕льки у не╖ вклада╓ться душ╕, таланту, св╕тла й добра!

Любов СОВИК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 28.12.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11218

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков