Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 30.11.2012
СПОВ╤ДЬ КРИМСЬКО╥ СЕЛЯНКИ

Отак живемо...

Я, Ганна Йосип╕вна Гнатюк, 1938 року народження, так н╕коли ╕ не була щасливою, але тако╖ г╕рко╖ дол╕, яку маю зараз, не оч╕кувала в╕д наших правител╕в. Отож суд╕ть сам╕. Я спов╕даюсь, як у церкв╕.
Народилася я в глухому сел╕ Б╕лий Берег, що на Житомирщин╕, неподал╕к в╕д Ки╓ва. Пам’ятаю, як батько йшов на в╕йну. В╕н загинув у 1944 роц╕ в Угорщин╕. Мати втратила здоров’я на колгоспн╕й робот╕ ╕ померла, коли я була восьмир╕чною. Дал╕ — дитячий будинок у Радомишл╕. Спасиб╕ радянськ╕й влад╕, не дала пропасти. Вчилась я добре, здобула середню осв╕ту, працювала в Ки╓в╕ на взутт╓в╕й фабриц╕, була комсомолкою. Прочитавши книгу «Як гартувалась сталь», по╖хала на ц╕лину, в Казахстан. Там вийшла зам╕ж ╕ народила двох син╕в. З 1965 року живу в Криму в с. Укромному С╕мферопольського району. Бог дав ще двох донечок. Д╕ти повиростали. Сини служили в Н╕меччин╕. Повернулись благополучно. Донечки вчилися, пот╕м працювали, вс╕ ми жили по-людськи.
Аж тут перебудова, ╕ п╕шло, ╕ по╖хало… Старший син зак╕нчив Керченське морех╕дне училище, ходив п╕д екватор за рибою, та скоро ╕ корабл╕в не стало, ╖х продали. Не потр╕бн╕. Чорноморський флот пропав, як булька на вод╕.
Я працювала в сел╕ на с╕мферопольськ╕й овочево-баштанн╕й досл╕дн╕й станц╕╖. Ця станц╕я виводила нов╕ сорти баштанних рослин. П╕дсобне господарство грим╕ло, зернов╕ давали до 50 центнер╕в урожаю з гектара. Тваринницька ферма мала до 500 д╕йних кор╕в з нетелями та по 1000 гол╕в рогато╖ худоби. Станц╕я мала теплиц╕, веснян╕ ╕ зимов╕, комб╕нат, 280 гектар╕в саду, автогараж, тракторний парк ╕ багато ╕ншого. Перебудувались. Людей повиганяли з роботи, все продали. Ц╕каво, а де ж грош╕? Десять рок╕в поля стоять неораними, нес╕яними. На станц╕╖ працю╓… семеро людей: кер╕вники та сторож╕. С╕льська молодь не ма╓ роботи, потягнулась до пляшки, до наркотик╕в. Я як дитина в╕йни судилась за об╕цяну надбавку до пенс╕╖, але судов╕ постанови так ╕ лишилися невиконаними. Кажуть, нема╓ грошей у держав╕. То нав╕що дурити? Страхова компан╕я «Оранта», куди нас заманювали гарними об╕цянками на робот╕, так ╕ не повернула нам тисячу гривень. А за Кучми це були ще грош╕. Пограбував нас ╕ банк СРСР. Довго, майже п╕вроку не виплачували й зарплату. Як жити? Банк «Укра╖на» заохочував нас робити вклади, ╕ теж аг╕тували на робот╕. З╕брали ми вс╕╓ю с╕м’╓ю немал╕ грош╕. Через к╕лька рок╕в пов╕домлень, що с╕мферопольська ф╕л╕я банку «Укра╖на» процв╕та╓, я прийшла, аби щось зняти з рахунку, а там ╕ самого банку вже нема╓ — натом╕сть С╕мферопольський техн╕кум зал╕зничного транспорту. Ось так вкрали вс╕ наш╕ заощадження вдруге. Як тут не плакати? Та, може, хоч пенс╕я пораду╓, бо Микола Азаров об╕цяв, що вона зростатиме? Так вона у мене ╕ виросла у листопад╕ р╕вно на 1 гривню. Але Азарова це не засмучу╓, в╕н говорить, що ми живемо добре. А хто хоче жити ще краще, нехай береться за лопату ╕ б╕льше працю╓. Мен╕ вже 75-й р╕к. Як я можу братися за лопату? З ╕ншого боку, а як прожити? Пенс╕я 1136 гривень (з добавкою в╕д Азарова), хоча маю 35 рок╕в робочого стажу. Вуг╕лля подорожчало в 100 раз╕в, за СРСР воно коштувало 17 карбованц╕в за тонну, зараз — 1700 грн. Мен╕ на зиму потр╕бно 2,5 тонни, як╕ об╕йдуться у 4250 грн., два балони газу — ще 500 грн., а з дровами це вже ш╕сть тисяч. Щоб зекономити ц╕ кошти, треба взагал╕ п╕вроку не ╖сти або ╖сти, але замерзнути взимку ╕ померти. Хот╕ла провести газ, маг╕стральна труба проходить через м╕й дв╕р, але т╕льки «на лапу» без будь-яко╖ квитанц╕╖ запросили 12000 гривень, хоча тягнути трубу довелось би всього на десять метр╕в. Як ви дума╓те, чому? Та тому, що у газопроводу з’явилися приватн╕ господар╕. Дуже спод╕ваюсь, що Верховна Рада Укра╖ни нового скликання покладе край такому безладу.
Прикро, за що наш╕ батьки в╕ддавали життя? Невже за те, що ми ма╓мо сьогодн╕?! Як за таких умов зберегти здоров’я? А л╕куватися дуже дорого, та ще й л╕ки трапляються п╕дробн╕. Маю п╕дробн╕ л╕ки зовн╕шнього застосування ╕ так╕ ж сам╕, але справжн╕. Р╕зницю не важко в╕дчути на соб╕: справжн╕ печуть ╕ з╕гр╕вають, а п╕дробка — н╕ те, н╕ ╕нше. Та в Ком╕тет╕ з контролю за як╕стю медичних препарат╕в д╕йшли висновку, що ц╕ н╕як╕ л╕ки — справжн╕.
Зг╕дно з Конституц╕╓ю, вс╕ громадяни Укра╖ни мають право на шматок земл╕, але мо╖ внуки на сво╖ заяви одержують в╕дпов╕д╕ з пов╕домленнями, що земл╕ в Криму нема╓. Тож ╖хн╕ д╕ти (мо╖ правнуки) п╕дростають без всяко╖ над╕╖ на те, що батьки побудують ╖м будинки.
Ось така моя спов╕дь…

Ганна Йосип╕вна ГНАТЮК,
пенс╕онерка, ветеран прац╕, дитина в╕йни
с. Укромне,
С╕мферопольський район

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11092

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков