Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.11.2012
ПЕРЕХ╤ДН╤ МЕД╤А: М╤Ж ВАРВАРАМИ Й ФЕЙСБУКОМ

У вересн╕, виступаючи з лекц╕╓ю перед студентами та гостями Школи журнал╕стики Укра╖нського католицького ун╕верситету, в╕домий рос╕йський журнал╕ст Валер╕й Панюшк╕н заявив: «Якщо ви читали тексти про хворих д╕тей, як╕ я публ╕кую в «Коммерсанте», я знаю, на якому м╕сц╕ ви почали плакати. ╤ я знаю, як я це зробив. ╤ можу навчити так робити за п’ять академ╕чних годин». Кер╕вництво Школи журнал╕стики вп╕ймало гостя на слов╕, й у листопад╕ в╕н повернувся до Львова надовше, щоби стати гостьовим викладачем. Студентам п╕д його кер╕вництвом довелося слухати класичну музику й нав╕ть сп╕вати. Перш н╕ж в╕длет╕ти до Москви, Валер╕й Панюшк╕н розпов╕в про нов╕, умовно незалежн╕ (а насправд╕ часто залежн╕) осередки журнал╕стики, що виникли останн╕ми роками в Рос╕╖. У деяких ╕з них Валер╕й ма╓ авторськ╕ проекти.
Цей тип ЗМ╤, що розвива╓ться переважно в онлайн╕, Валер╕й назива╓ перех╕дними мед╕а. За його словами, традиц╕йн╕ мед╕а в╕дходять у минуле, але соц╕альн╕ мед╕а ще не можуть зайняти ╖хню н╕шу. Поки телебачення транслю╓ «чорнуху» та згуртову╓ некритично налаштовану масу людей, на противагу йому перех╕дн╕ ЗМ╤ творять нове ╕нформац╕йне середовище. В цьому ╖м допомагають вих╕дц╕ з традиц╕йних мед╕а, як╕ не змогли працювати в умовах несвободи, окозамилювання та свав╕лля теленачальник╕в.
– Я н╕де не працюю, – розпов╕да╓ Валер╕й Панюшк╕н. – Журнал╕ст Леон╕д Парфьонов н╕де не працю╓. Найкращий телев╕з╕йний режисер В╕ра Кричевська не працю╓ на жодному великому телеканал╕. Стан рос╕йського телебачення сьогодн╕ такий, що працювати там хорошому журнал╕стов╕ неможливо.
Щоб пересв╕дчитись у пад╕нн╕ якост╕ рос╕йського телебачення, достатньо вв╕мкнути будь-який ╕з тамтешн╕х центральних телеканал╕в. Причина цього занепаду, на думку Валер╕я, не лише в пол╕тичн╕й заангажованост╕, обмеженн╕ свободи слова та необх╕дност╕ весь час вихваляти Володимира Пут╕на. Зм╕нилася сама телев╕з╕йна аудитор╕я. «Як св╕дчать останн╕ соц╕олог╕чн╕ досл╕дження, люди, що приймають р╕шення, перестали дивитися телев╕зор», – поясню╓ журнал╕ст.
– Щось трапилося, – констату╓ в╕н. На зм╕ну традиц╕йним мед╕а приходять так╕, що працюють передус╕м в ╤нтернет╕. ╤з часом, переконаний Валер╕й Панюшк╕н, традиц╕йн╕ ЗМ╤ в тепер╕шньому вигляд╕ зовс╕м перестануть ╕снувати. ╢дина проблема соц╕альних мед╕а – у вериф╕кац╕╖ ╕нформац╕╖: перев╕рити, чи правдивою ╓ ╕нформац╕я, яку ви прочитали у фейсбуц╕, майже неможливо. Тому перех╕дн╕ ЗМ╤, на думку Валер╕я Панюшк╕на, ╓ тимчасовими засобами вериф╕кац╕╖: дов╕ру до ╖хн╕х пов╕домлень формують журнал╕сти з ╕м’ям, що озвучують новини та коментар╕.
...У Нижньому Новгород╕, розпов╕да╓ Панюшк╕н, ╓ усп╕шний молод╕жний телеканал, який транслю╓ соц╕альний реп у дус╕ «банду Пут╕на п╕д суд», а в перервах вмика╓ записи проекту «Гражданин поэт». Власник каналу – л╕дер пропут╕нського руху «Наши» Василь Якеменко. Причина, припуска╓ журнал╕ст, у тому, що у верхах зрозум╕ли: ╖хня гром╕здка ╕нформац╕йна машина не працю╓, а лише ╕м╕ту╓ роботу. Тож потр╕бно створювати чи п╕дтримувати ╕нш╕, справжн╕ мед╕а. При цьому н╕хто з них не намага╓ться зробити, прим╕ром, НТВ хоч трохи об’╓ктивн╕шим чи запросити л╕беральних ведучих на канал «Россия». Над╕╖ на те, що велик╕ телеканали вил╕куються, знову в╕зьмуть на роботу профес╕йних журнал╕ст╕в, ╕ в ╖хньому еф╕р╕ буде можливе щось на кшталт програми «Намедни» Парфьонова, Валер╕й Панюшк╕н не ма╓. «Я думаю, – каже в╕н, – що з’явиться якесь зовс╕м ╕нше ╕нформац╕йне середовище. Натом╕сть велик╕ канали й газети остаточно перетворяться на цирк потвор».
«З одного боку – дике поле, в якому живуть страшн╕ варвари, як╕ дивляться по телев╕зору, як в╕др╕зають ноги й голови. З ╕ншого – невелик╕ резервац╕╖ людей, що споживають доб╕рну ╕нформац╕ю», – змальову╓ в╕н модель, до яко╖ все йде. З погляду пол╕тично╖ доц╕льност╕ «варвар╕в» варто було б позбавити права голосу, адже вони «не усв╕домлюють н╕чого ╕ не роблять н╕чого». Одначе вони мають право голосу, тому, на думку Валер╕я Панюшк╕на, при влад╕ в Рос╕╖ — не т╕, хто м╕г би облаштувати життя кра╖ни по-людськи, а т╕, хто вм╕ють управляти «варварами».
М╕ф про аудитор╕ю як «безмозку масу» створений ╕ п╕дтриму╓ться ц╕╓ю ж владою, вважа╓ журнал╕ст. Телебачення показу╓ продукт, зор╕╓нтований на найб╕льш ниц╕ й прим╕тивн╕ ╕нстинкти; стимулюючи ц╕ ╕нстинкти, програми мають висок╕ рейтингов╕ показники, а низька як╕сть поясню╓ться легко – «такий народ». «М╕ф про ниций, тупий народ виг╕дний у кра╖н╕, де нафта кошту╓ 120 долар╕в за барель. Виг╕дний не лише влад╕, але й самим людям, як╕ кажуть: ми — н╕кчемний народ, нам т╕льки грошей дайте», – каже Панюшк╕н.
Журнал╕сти перех╕дних мед╕а в ц╕й ситуац╕╖ виконують роль шляхетних розб╕йник╕в ╕з Шервудського л╕су: на т╕ сам╕ нафтов╕ грош╕ вони працюють для аудитор╕╖, яка, кр╕м грошей, потребу╓ ╕нших ц╕нностей – самоповаги, наприклад. «Бо нема╓ таких грошей, як╕ можна було б дати Леонардо да В╕нч╕, щоб в╕н написав погану картину чи не писав узагал╕», – резюму╓ Валер╕й Панюшк╕н.

http://osvita.mediasapiens.ua
(Друку╓ться з╕ скороченнями)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11060

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков