Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 24.08.2012
«ХТО НЕ ЗНА╢ СВОГО МИНУЛОГО, ТОЙ НЕ ВАРТИЙ МАЙБУТНЬОГО»

ЗАПРОШУ╢МО ДО Б╤БЛ╤ОТЕКИ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤»!

Нагаду╓мо нашим читачам, що в редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця» д╕╓ б╕бл╕отека, в як╕й ╓ дуже р╕дк╕сн╕, як для Криму, книги, зокрема, про нашу укра╖нську минувшину. Сьогодн╕ ми п╕дготували для вас невеличкий огляд таких книг.
*   *   *
╤стор╕я Укра╖ни — це у значн╕й м╕р╕ ╕стор╕я во╓н та ╕стор╕я в╕йська... Збро╓ю захищалися ми в╕д диких аз╕йських орд, стол╕ттями прикривали в╕д них ╢вропу.
Прочитати першу повну ╕стор╕ю укра╖нського в╕йська   в╕д княжо╖ доби, час╕в запорозьких козак╕в, с╕чових стр╕льц╕в можна в ╕люстрован╕й книз╕ «╤стор╕я укра╖нського в╕йська», надрукован╕й у Львов╕ у виданн╕  ╤вана Тиктора в 1936 роц╕.
У перш╕й частин╕ книги розпов╕да╓ться про в╕йсько княжих час╕в. У друг╕й частин╕ – про запорозьке в╕йсько (ц╕ дв╕ частини написав ╤ван Крип’якевич). У трет╕й частин╕ (над нею працював Богдан Гнатевич) йдеться про збройн╕ сили сучасно╖ доби, зокрема, про часи Укра╖нських с╕чових стр╕льц╕в, часи Центрально╖ Ради, добу Гетьманщини.
*   *   *
Чи зна╓те ви, в як╕ часи ╕ за яких умов виникло козацтво, як утворилася Запорозька С╕ч? Що вам в╕домо про боротьбу козак╕в проти пансько╖ Польщ╕, турецьких ╕ татарських завойовник╕в, про Визвольну в╕йну укра╖нського народу п╕д проводом уславленого гетьмана Богдана Хмельницького?
Прочитавши книгу Володимира Голобуцького «Запорозьке козацтво» (м. Ки╖в, «Вища школа», 1994 р.), ви пройдете геро╖чними шляхами майже трьохсотр╕чно╖ ╕стор╕╖ козацько╖ минувшини аж до  останнього в╕льного подиху Запорозько╖ С╕ч╕, траг╕чно об╕рваного волею Катерини ╤╤. В основ╕ досл╕дження – ц╕кав╕ в╕тчизнян╕ ╕ заруб╕жн╕ ╕сторичн╕ джерела, що багатогранно розкривають картину життя ╕ побуту, матер╕ально╖ ╕ духовно╖ культури запорожц╕в, як╕ давно зажили над╕йно╖ св╕тово╖ слави.
*   *   *
 «Гетьмани Укра╖ни ╕ кошов╕ отамани Запорозько╖ С╕ч╕» (Апанович О. М., м. Ки╖в, «Либ╕дь», 1993 р.).
Ця книга розпов╕да╓ про видатних д╕яч╕в Укра╖ни ХV╤╤ – ХV╤╤╤ ст.: полководця, державного д╕яча, дипломата Петра Сагайдачного, траг╕чну постать укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ – гетьмана Правобережно╖ Укра╖ни Петра Дорошенка, останнього кошового отамана Запорозько╖ С╕ч╕ Петра Калнишевського та ╕н. Дотримуючись ╕сторично╖ ╕стини, авторка висв╕тлю╓ ╖хн╕ життя та д╕яльн╕сть, конструктивний внесок в ╕сторичний процес не т╕льки Укра╖ни, а й ╢вропи в ц╕лому.
*   *   *
«Л╕топис Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖» — це сер╕йне книжкове видання. У перш╕й книз╕ розпов╕да╓ться про початки УПА на Волин╕ ╕ Пол╕сс╕, подаються документи й матер╕али з англ╕йським резюме. Видана ця книга в Торонто у 1989 роц╕.
*   *   *
Прочитавши книгу Юр╕я Борця «УПА у вир╕ боротьби», ви познайомитеся з людиною, яка пройшла важкий, але славний житт╓вий шлях, ╕ присвятила все сво╓ життя найвищ╕й мет╕ кожного укра╖нця – служ╕нню р╕дному народов╕, боротьб╕ за Укра╖нську державу.
Ще в юнацьк╕ роки в час во╓нно╖ хуртовини в╕н разом з десятками тисяч сво╖х ровесник╕в взяв до рук зброю ╕ почав боротьбу в лавах повстанц╕в проти окупант╕в Укра╖ни...
Щоб донести до широких верств  укра╖нського громадянства правду про визвольн╕ змагання ОУН та УПА й в╕ддати належну шану сво╖м бойовим побратимам, як╕ склали голови  в боротьб╕ за Укра╖нську державу, Ю. Борець проф╕нансував створення ф╕льму «Зал╕зна сотня» (2004) про сотню УПА славного командира Михайла Дуди – «Громенка», в лавах яко╖ в╕н боровся з ворогами Укра╖ни (ф╕льм також ╓ в редакц╕╖).
*   *   *
У книз╕ «Вони боролися за волю Укра╖ни» (м. Луцьк, ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2009 р.) автор Володимир Дмитрук в╕дтворю╓ захоплюючу ╕ траг╕чну стор╕нку ╕стор╕╖ визвольних змагань за незалежн╕сть нашо╖ Батьк╕вщини в 1917–1959 роках на глибокому анал╕з╕ ╕сторичних под╕й, на численних арх╕вних документах та спогадах учасник╕в нац╕онально-визвольно╖ боротьби укра╖нського народу, який вистояв ╕ перем╕г у двобо╖ з коричневими ╕ червоними окупантами, що з р╕зних бок╕в навалювалися на Укра╖ну.
Видання ц╕╓╖ книги зд╕й-снене з нагоди в╕дзначення 100-р╕ччя в╕д дня народження Пров╕дника ОУН Степана Бандери та 65-╖ р╕чниц╕ створення Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖.

П╕дготувала
Любов СОВИК
(Продовження б╕бл╕отечно╖ рубрики — в наступних номерах «Св╕тлиц╕»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10682

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков