Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 24.08.2012
НА КАН╤КУЛИ — В СЕЛО!

Кожного разу ми з брати ком ╕з нетерп╕нням чека╓мо зак╕нчення навчального року. Адже це означа╓, що скоро настане л╕то! Але не думайте, що ми посп╕ша╓мо на море. Н╕! Ми ╖демо в село, на Херсонщину, до бабус╕ й д╕дуся, бо так довго з ними не бачилися ╕ дуже скучили. Зна╓мо, що ╕ вони нас чекають.
Щоб д╕статися до бабус╕ й д╕дуся, ми дола╓мо немалу в╕дстань, про╖жджа╓мо так╕ кримськ╕ м╕ста: Первомайськ, Красноперекопськ, Арм’янськ, а Чаплинка — це вже Херсонщина.
Ось ми нарешт╕ при╖хали в село Григор╕вку! Бабуся ╕ д╕дусь виходять до вор╕т, зустр╕чають нас, пригортають, кажуть, що ми виросли. А я пом╕чаю, що у бабус╕ й д╕дуся ще б╕льше посив╕ло волосся, з’явились нов╕ зморшечки, але вони завжди усм╕хнен╕, тому так╕ красив╕ й молод╕.
Пот╕м дивлюся на садок, подв╕р’я, хату. У бабус╕ в садочку завжди цв╕те багато р╕зноман╕тних кв╕т╕в: мальви, майори, троянди, кручен╕ панич╕, чорнобривц╕ та ╕н. Яка краса! Не втрималася - п╕д╕йшла понюхала - пахнуть.
Дивлюся в ╕нший б╕к - там малина - вже посп╕ла. П╕дб╕гла, щипнула яг╕дку, покуштувала - солодка, запашна!
А подв╕р’я - велике, просторе, н╕яких зайвих предмет╕в, бо тут господарю╓ д╕дусь. В╕н зна╓, що коли ми при╖демо, то тут буде стад╕он для футболу й волейболу.
Пот╕м ми ставимо сумки в хату ╕ б╕жимо на город. Тут бабуся проводить нам екскурс╕ю показу╓, що вони з д╕дом насадили, нас╕яли, що виросло й вже дозр╕ло!
Перша грядка - найсмачн╕ша, бо тут росте полуниця. На город╕ ╖й достатньо сонця ╕ вона швидко посп╕ва╓, якраз до нашого при╖зду. Наступна - картопля - найголовн╕ша! Бабуся викопала один кущ ╕ показала нам, що вже ╓ молоденька картопелька! Сказала, що вже наварила. Ми дуже зрад╕ли. Дал╕ були ог╕рочки. Пот╕м пом╕дори, баклажани, капуста, буряки, морква, квасоля, цибуля, часник - всього не перел╕чиш. А на меж╕ я побачила кукурудзу! Бери й вари. Не потр╕бно б╕гти на базар ╕ дорого купувати, як у м╕ст╕!
П╕сля городу ми п╕шли дивитися на живн╕сть: курей, гусей, качок, ╕ндик╕в. Тут на нас чекав сюрприз. Бабуся з д╕дусем купили нам крол╕в, щоб привчати нас про когось турбуватися. Вони нам дуже сподобались!
А тепер, коли ми все господарство оглянули, - до столу! Бабуся нас завжди прийма╓ як найдорожчих гостей. Готу╓ наш╕ улюблен╕ страви. Вона вже зна╓, що ми любимо, але завжди звечора, немов у ресторан╕, прийма╓ у нас замовлення на сн╕данок, об╕д, вечерю. Але укра╖нський червоний борщ ма╓ бути завжди, бо це д╕дова улюблена страва, та й хто його не любить.
Ц╕лих два тижн╕ наше життя було як у казц╕! Ми спали — ск╕льки хот╕ли, в╕дпочивали, гралися, ╖ли варенички з полуницею, вишнями, пир╕жки з картоплею, сиром. Нам було дуже весело, бо нас було тро╓: я, м╕й братик ╕ ще двоюр╕дний брат Серг╕й, який при╖хав аж з Ки╖всько╖ област╕.
Та одного ранку розбудила нас бабуся ╕ сказала: «Сьогодн╕ будемо копати картоплю. Потр╕бна ваша допомога». Ми швиденько посн╕дали ╕ п╕шли на город. Д╕дусь з бабусею копали, а ми збирали. Рання картопля вродила гарна. Нам хот╕лося збирати т╕льки велику. Але бабуся пояснила, що потр╕бно збирати всю. Велику - на збер╕гання, середню - на нас╕ння, надр╕зану - на ╖жу, а др╕бненьку - курям на корм. Ми старалися працювати як доросл╕. В той день добряче стомилися.
Наступного дня потр╕бно було саджати п╕зню картоплю на другий врожай, яку копають у вересн╕. Бабуся набирала картоплю з паростками в невеличк╕ в╕дра, а Серг╕й носив ╖х нам на город. Д╕дусь причепив до плужка вантаж ╕ сам нагортав розорки (як трактором - та це й не дивно, бо в╕н у нас тракторист з╕ стажем). А я з В╕тьою клала картоплю в ц╕ розорки. Пот╕м д╕д всю картоплю загорнув земелькою. Гуртом швидко впоралися.
П╕сля тако╖ важко╖ прац╕ ми знову в╕дпочивали: ходили на свято ╤вана Купала, ╖здили на велосипедах в с╕льську б╕бл╕отеку по л╕тературу, яку задали нам вчител╕ на л╕то. А одного разу я нав╕ть ╖здила з братами на ставок рибалити.
П╕зн╕ше ми врятували в╕д дощу цибулю. Ще трохи згодом вибрали квасолю, сам╕ налузали в банки, щоб взяти з собою в м╕сто.
Коли у бабус╕ з’являвся в╕льний час, то я з нею вишивала. Цього л╕та я навчилася вишивати гладдю.
Найб╕льшим святом для нас був той день, коли до нашо╖ прабабус╕ при╖жджав хтось ╕з ╖╖ д╕тей у гост╕ (а ╖х у не╖ аж семеро!), тод╕ збиралася вся родина за великим столом, ╕ мал╕, й доросл╕ — вс╕ рад╕сно сп╕лкувалися та сп╕вали укра╖нськ╕ п╕сн╕.
Цього л╕та я в╕дчула на соб╕, як важко працюють мо╖ бабуся та д╕дусь, зрозум╕ла, що ╖м завжди треба допомагати, берегти ╖х. Тому ╕ наступного л╕та ми знову по╖демо до них в таке р╕дне для нас село — Григор╕вку!

Таня СОВИК,
учениця 8-А класу НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я»
м. С╕мферополь

«Джерелята», надсилайте ╕ ваш╕ л╕тн╕ фоторепортаж╕. Пам’ятайте: головний приз - велосипед!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10679

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков