Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2012 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2012
КНИГИ З «КИ╥ВСЬКО╥ ВАЛ╤ЗИ»

Книжкова полиця

Ц╕л╕с╕ньку вал╕зу ун╕кальних книг зан╕с нещодавно до редакц╕╖ директор видавництва «Книга Роду» Валентин Чешейко. Але в╕дразу попередив, що цей дарунок для нашо╖ «Св╕тлично╖» б╕бл╕отеки не в╕д нього особисто, не в╕д видавництва, а в╕д «Холодноярсько╖ ╕н╕ц╕ативи» (це, нагада╓мо, громадський проект, що об'╓дну╓ 77 громадських д╕яч╕в, письменник╕в, ╕сторик╕в, журнал╕ст╕в, правник╕в, правозахисник╕в, пол╕толог╕в та економ╕ст╕в; створений наприк╕нц╕ л╕та 2010 року з метою координування р╕зноман╕тних сусп╕льних ╕н╕ц╕атив, як╕ несуть користь укра╖нськ╕й громад╕).
Про те, що цей щедрий дарунок, за який ми сердечно дяку╓мо, буде корисний кримськ╕й — ╕ не лише укра╖нськ╕й! — громад╕, зрозум╕ло вже ╕з самих назв книжок та коротеньких анотац╕й.

«В╕дродження нац╕╖. Запов╕т борцям за визволення» Володимира Винниченка (м. Ки╖в, «Книга Роду», 2008 р.). Про перемоги й поразки Укра╖нсько╖ революц╕╖ 1917-1920 рок╕в та ╖╖ в╕домих учасник╕в розпов╕да╓ у сво╖х працях «В╕дродження нац╕╖» (1920 р.) та «Запов╕т борцям за визволення» (1949 р.) голова першого уряду УНР, автор чотирьох доленосних ун╕версал╕в.

Нестор Махно. «Спов╕дь анарх╕ста». Основу видання склали три книжки мемуар╕в автора, що побачили св╕т 1929 ╕ 1936-1937 рок╕в у Париж╕, ╕нш╕ спогади Н. Махна, а також його дружини Галини Кузьменко про под╕╖ громадянсько╖ в╕йни в Укра╖н╕ 1917-1920 рок╕в.

Петро Григоренко. «В╕тер зустр╕чний» — книга спогад╕в колишнього радянського генерала, незламного в’язня сов╕ст╕, що пройшов шлях в╕д невдало╖ спроби створення п╕дп╕льного «Союзу боротьби за в╕дродження лен╕н╕зму» до беззастережного неприйняття режиму та правозахисно╖ д╕яльност╕, за що його було позбавлено в╕йськового звання ╕ на довг╕ роки запроторено на примусове псих╕атричне л╕кування, яке КДБ застосовував у боротьб╕ з ╕накодумством. Зрештою його позбавлено ╕ радянського громадянства. Уваз╕ читач╕в пропону╓ться найц╕кав╕ший, на погляд видавц╕в, етап життя в╕домого поборника прав людини, одного ╕з сп╕взасновник╕в Гельс╕нського руху в СРСР.

«Залишенець. Чорний Ворон»  В. М. Шкляра (м. Харк╕в, Книжковий Клуб «Клуб С╕мейного Дозв╕лля», 2011 р.) У цьому роман╕, над яким автор працював майже 13 рок╕в, висв╕тлено одну з найдраматичн╕ших стор╕нок нашо╖ ╕стор╕╖ — повстанську боротьбу укра╖нц╕в проти окупац╕йно╖ влади у 1920-х роках. ╤з глибин забуття вирина╓ м╕стична постать отамана Чорного Ворона, що перем╕г смерть…
«╥х називали бандитами, розб╕йниками, головор╕зами й нав╕ть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати ╖хн╕ ╕мена. Щоб вбити у пам’ят╕ упокорено╖ маси ту ╕дею, за яку повстанц╕ жертвували сво╖ молод╕ життя. Авжеж, вони стр╕ляли, в╕шали, палили, нищили — але кого? На ╖хньому бойовому чорному прапор╕ напис: «Воля Укра╖ни або смерть». Вони не вийшли з л╕су нав╕ть тод╕, коли навкруги запанувала чужа влада ╕ вже не було над╕╖ на визволення. Вони залишенц╕ — обрали соб╕ смерть».
Сьогодн╕ ми пропону╓мо уваз╕ читач╕в вступну статтю ╤. Ольховського до книги «Записки генерал-хорунжого» Юрка Тютюнника (м. Ки╖в, «Книга Роду», 2008 р.), де йдеться, зокрема, й про революц╕йн╕ под╕╖ у нашому Криму. Ця книжка спомин╕в належить перу лицаря Укра╖нсько╖ революц╕╖ першо╖ половини ХХ стор╕ччя, генерал-хорунжого арм╕╖ УНР Юрка Тютюнника (1891-1930) – людини геро╖чно╖, траг╕чно╖, «звойовано╖, але не зламано╖» дол╕. Читайте ╕ посп╕шайте до б╕бл╕отеки «Кримсько╖ св╕тлиц╕» — ми розпов╕ли лише про к╕лька подарованих «Холодноярською ╕н╕ц╕ативою» книг ╕з «ки╖всько╖ вал╕зи», а раптом те, що не пом╕стилося в цей огляд, ви вже давно шука╓те?
Вт╕м, продовження б╕бл╕отечно╖ рубрики — в наступних числах «Св╕тлиц╕»!

П╕дготувала Любов СОВИК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2012 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10614

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков