Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗАПРОШУ╢ ТАЛАНОВИТУ ТВОРЧУ МОЛОДЬ ДО УЧАСТ╤ В НАСТУПНОМУ ЕТАП╤...


ЗИМОВ╤ В╤ЗЕРУНКИ
В останн╕й декад╕ с╕чня ╕нколи р╕зко зм╕ню╓ться погода. Сн╕г то блищить, то с╕рим лежить.


ОСТР╤ВЦ╤ МОГО БОЛЮ
20 с╕чня святку╓ св╕й день народження ╢ва Мартиян╕вна Пономаренко, укра╖нська поетеса, яка мешка╓...


НЕ ВБИВАЙТЕ УКРА╥НУ!
В Ки╓в╕ вийшла друком книга художниц╕ Катерини Рапай «Подв╕йна експозиц╕я».


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗАПРОШУ╢ ТАЛАНОВИТУ ТВОРЧУ МОЛОДЬ
Оц╕нюватиме творч╕сть учасник╕в компетентне письменницьке жур╕, до складу якого входять, зокрема,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 20.07.2012
ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНО╥ СПАДЩИНИ В КРИМУ

Джерела

11 липня в м. С╕мферополь за участ╕ м╕н╕стра культури Укра╖ни Михайла Кулиняка та заступника голови Ради м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим Георг╕я Псарьова в╕дбулася нарада на тему: «Збереження культурно╖ спадщини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим». На заход╕ були присутн╕ кер╕вники проф╕льних м╕н╕стерств та ком╕тет╕в Ради м╕н╕стр╕в АР Крим, ГУ МВС в АР Крим, ГУ СБУ в АР Крим, Прокуратури АР Крим, орган╕в м╕сцевого самоврядування ╕сторичних населених пункт╕в та районних державних адм╕н╕страц╕й.
П╕д час наради були розглянут╕ нагальн╕ для Автономно╖ Республ╕ки Крим питання пам’яткоохоронного спрямування, а саме: сучасна структура орган╕в охорони культурно╖ спадщини, актуальний стан об’╓кт╕в культурно╖ спадщини, затвердження меж та режим╕в ╕сторичних ареал╕в в ╕сторичних населених пунктах, контроль за перем╕щенням культурних ц╕нностей тощо.
З допов╕дями виступили м╕н╕стр культури Укра╖ни Михайло Кулиняк, заступник директора Департаменту культурно╖ спадщини та культурних ц╕нностей Серг╕й Тур, заступник начальника управл╕ння рег╕ональних представник╕в Департаменту О. Ю. Мана╓в та начальник в╕дд╕лу контролю Департаменту Олена Юрченко-Микита.
Наголошувалось на необх╕дност╕ посилення контролю за станом охорони та збереження пам’яток нац╕онального значення, як╕ входять до складу ╕сторико-культурних запов╕дник╕в на територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим, а також за роботами, що ведуться в ╖хн╕х зонах охорони. Саме так╕ функц╕╖ покладено на нещодавно створене у склад╕ Департаменту культурно╖ спадщини та культурних ц╕нностей М╕н╕стерства культури Укра╖ни управл╕ння рег╕ональних представник╕в з питань охорони культурно╖ спадщини та перем╕щення культурних ц╕нностей.
Серед ╕ншого на нарад╕ обговорювались й питання реал╕зац╕╖ нового механ╕зму контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни. Процедура видач╕ св╕доцтв на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних ц╕нностей в╕дтепер буде зд╕йснюватись представниками Департаменту культурно╖ спадщини та культурних ц╕нностей в десяти рег╕онах Укра╖ни, у тому числ╕ в АР Крим.
Учасниками наради проанал╕зовано ситуац╕ю щодо визначення меж та режим╕в використання ╕сторичних ареал╕в в ╕сторичних населених пунктах АР Крим. З 26 м╕ст та селищ, як╕ входять до цього списку, повноц╕нна науково-проектна документац╕я розроблена лише для Ялти, Керч╕ та Коктебелю, частково для Алупки, Масандри ╕ ╢впатор╕╖. ╤з зауваженнями М╕н╕стерством культури Укра╖ни в╕дправлено на доопрацювання ╕сторико-арх╕тектурн╕ опорн╕ плани ╢впатор╕╖ та Феодос╕╖. Нараз╕ розробля╓ться науково-проектна документац╕я щодо визначення меж та режим╕в використання ╕сторичних ареал╕в у С╕мферопол╕, Партен╕т╕, Алушт╕, С╕ме╖з╕. Практично в╕дсутня робота в даному напрямку у Судаку, Б╕лог╕рську, Старому Криму. Загалом було в╕дзначено низьку виконавчу дисципл╕ну орган╕в м╕сцевого самоврядування Автономно╖ Республ╕ки Крим в цьому питанн╕.
Кр╕м того, порушувались питання незаконного буд╕вництва в межах ╕сторичних ареал╕в, що ма╓ м╕сце в Ялт╕, Алупц╕, Л╕вад╕╖, Коре╖з╕ та ╕нших населених пунктах. У зв’язку з цим органам Державного арх╕тектурно-буд╕вельного контролю в АР Крим рекомендовано зосередити увагу на неухильному дотриманн╕ вимог законодавства в сфер╕ охорони культурно╖ спадщини п╕д час надання погоджень на буд╕вництво в ╕сторичних ареалах.
Нагада╓мо, М╕н╕стерством культури Укра╖ни вже проведено установч╕ розширен╕ наради з питань охорони культурно╖ спадщини у б╕льшост╕ рег╕он╕в, зокрема, у Ки╖вськ╕й, Льв╕вськ╕й, Микола╖вськ╕й, Херсонськ╕й, Черн╕г╕вськ╕й областях. Найближчим часом плануються под╕бн╕ наради у Дн╕пропетровськ╕й, Сумськ╕й, Одеськ╕й областях та у Севастопол╕.

16 липня – день народження народно╖ артистки Укра╖ни та СРСР, лауреата Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка, актриси театру ╕ к╕но Ади Роговцево╖. З ц╕╓╖ нагоди м╕н╕стр культури Укра╖ни Михайло Кулиняк прив╕тав видатну актрису з юв╕ле╓м.

ШАНОВНА  АДО  МИКОЛА╥ВНО!

М╕н╕стерство культури Укра╖ни сердечно в╕та╓ Вас – прекрасну ж╕нку, велику актрису, видатного майстра сучасно╖ сцени ╕ к╕нематографа з╕ славним юв╕ле╓м!
З Вашим ╕м’ям пов’язана ц╕ла епоха у в╕тчизнян╕й культур╕, а особистий внесок у розвиток нац╕онального мистецтва неможливо переоц╕нити.
Сво╓ю пл╕дною творчою д╕яльн╕стю Ви в╕днайшли особливий шлях до сердець м╕льйон╕в глядач╕в, в╕ддаючи ╖м св╕й талант ╕ тепло душ╕. Створен╕ Вами ж╕ноч╕ образи в театр╕ ╕ к╕но стали вз╕рцем в╕тчизняно╖ акторсько╖ школи ╕ нев╕д’╓мною частиною культурного надбання нашо╖ Держави.
Засв╕дчую Вам, шановна Адо Микола╖вно, свою повагу за утвердження ╕деал╕в духовно╖ краси, людсько╖ г╕дност╕ й любов╕.
Хай стане Вам мудрост╕, сил, добро╖ наснаги на довг╕ роки, буде м╕цним здоров’я ╕ н╕коли не покида╓ натхнення!

З повагою, м╕н╕стр культури Укра╖ни
Михайло КУЛИНЯК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков