Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА У РАД╤ ╢ВРОПИ ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ РЕПРЕС╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Укра╖на у Рад╕ ╢вропи вимага╓ дати належну оц╕нку порушенню прав людини Рос╕╓ю на тимчасово...


УКРА╥НА РОЗСЛ╤ДУ╢ НЕЗАКОННЕ ЗАТРИМАННЯ 120 КРИМСЬКИХ ТАТАР НА КЕРЧЕНСЬКОМУ МОСТУ
За фактом незаконного позбавлення вол╕ 120 громадян Укра╖ни на територ╕╖ тимчасово окупованого...


УКРА╥НА VS РОС╤Я: КУЛЕБА ПОЯСНИВ, ЩО ОЗНАЧА╢ Р╤ШЕННЯ ╢СПЛ У СПРАВ╤ ЩОДО КРИМУ
Р╕шення ╢СПЛ про прийнятн╕сть справи Укра╖ни проти Рос╕╖ щодо Криму ╓ важливим кроком на шляху до...


НЕ ТРЕБА БОЯТИСЯ 16 С╤ЧНЯ НА 30-МУ РОЦ╤ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ УКРА╥НИ
З 16 с╕чня вся сфера обслуговування нашо╖ кра╖ни ма╓ перейти на укра╖нську мову в сп╕лкуванн╕ з...


П╤ДБУРЮВАННЯ ДО ДЕРЖЗРАДИ: В УКРА╥Н╤ В╤ДКРИЛИ СПРАВУ ПРОТИ ЗАСТУПНИКА КОМАНДУВАЧА ЧФ РФ
Максимальна санкц╕я за вчинення особливо тяжкого злочину проти основ нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 20.07.2012
Звернення Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича до Укра╖нського народу з нагоди 22-╖ р╕чниц╕ проголошення Декларац╕╖ про державний суверен╕тет Укра╖ни

ОФ╤Ц╤ЙНО

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Минуло вже 22 роки в╕д дня прийняття Декларац╕╖ про державний суверен╕тет Укра╖ни. Цей правовий акт в╕дкрив Укра╖нському народов╕ шлях до незалежност╕.
Ключов╕ постулати Декларац╕╖ залишаються нар╕жним каменем нов╕тнього в╕тчизняного державотворення, фундаментом внутр╕шньо╖ та зовн╕шньо╖ пол╕тики. Положення, визначен╕ актом б╕льш н╕ж два десятир╕ччя тому, ╕ сьогодн╕ ╓ дороговказом та джерелом натхнення для тих, хто зд╕йсню╓ реформи в ус╕х сферах сусп╕льного життя.
Ми можемо з упевнен╕стю сказати, що основн╕ принципи, закладен╕ в ухваленому 16 липня 1990 року документ╕, реал╕зован╕. Укра╖на розвива╓ться як незалежна, демократична та правова держава.
Зичу ус╕м добра, злагоди та благополуччя.

ТИМ ЧАСОМ...

БАЛОГА ОБУРИВСЯ ПОВЕД╤НКОЮ ПУТ╤НА В ЯЛТ╤

М╕н╕стр з надзвичайних ситуац╕й Укра╖ни В╕ктор Балога розкритикував повед╕нку рос╕йсько╖ делегац╕╖ п╕д час зустр╕ч╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича ╕ Президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на в Ялт╕.
«Вчора був на ком╕с╕╖ з рос╕янами. Враження похмур╕. Багато невихованост╕, в╕д цього гостинних укра╖нц╕в трясло. Президент Пут╕н перебрав допустим╕ л╕м╕ти зап╕знення. По╖хав до байкер╕в ╕ ╖хн╕х бойових подруг, цим показав пр╕оритети. Вийшло навпаки, н╕ж у давн╕й п╕сн╕: «п╓рвим д╓лом д╓вушк╕, а самольоти потом», — написав Балога у сво╓му Facebook.
Обурило м╕н╕стра ╕ те, як поводився Президент Пут╕н ╕ вся рос╕йська делегац╕я. «Нечемно втручатися, коли говорить господар зустр╕ч╕. Очевидно, пан Пут╕н не зна╓ це правило. Коментував виступ Президента Януковича. Мабуть, думав, що це доречно ╕ розумно. З цим згодн╕ були далеко не вс╕. Дехто з гостей також, це було видно», — розпов╕в м╕н╕стр МНС.
За словами Балоги, нових ╕дей рос╕яни не привезли. «Мислення залишилося те саме. «Ми доту╓мо Укра╖ну на м╕льярди долар╕в знижкою на газ». «Укра╖на ма╓ виг╕дну ц╕ну на рос╕йський газ». Може, це говорилося для Нижнього Таг╕лу чи Вятки? Ки╓ву слухати таке вже нец╕каво. Кремль, м╕няй диск!», — радить Балога.
Щодо Митного союзу ╕ ╢ЕП, то, як написав м╕н╕стр, рос╕яни застосували свою тактику «пр╕нужд╓н╕я». «Так, н╕би це треба не ╖м, а нам. Знайшли прекрасний приклад — Б╕лорусь. Явно не розум╕ють, що для укра╖нц╕в це не ор╕╓нтир. Мабуть, дал╕ думають, що Укра╖на спить ╕ бачить себе в неоСССР. Щось там у них в п╕дходах явно застопорилося. Сус╕ди, як╕ одне одного поважають, в усьому поводять себе поважно. Укра╖нська сторона показала, що вважа╓ Рос╕ю партнером. Що показала Рос╕я? Мен╕ особисто н╕чого нового», — обурю╓ться В╕ктор Балога.

МЕДВЕДЧУК УЗЯВСЯ ЗА ╤ДЕЮ ФЕДЕРАЛ╤ЗАЦ╤╥ УКРА╥НИ

На «круглому стол╕» в Ки╓в╕ обговорювали можлив╕сть переходу кра╖ни до федеративного устрою. Л╕дер громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Укра╖нський виб╕р», 6-й глава Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни (2002-2005 роки) В╕ктор Медведчук приступив до реал╕зац╕╖ ╕де╖ переходу Укра╖ни до федеративного устрою. Про це пише Коммерсант-Укра╖на.
Як ╕нформу╓ видання, про старт проекту «Федеративна Укра╖на» ╕ проведення однойменно╖ конференц╕╖ В╕ктор Медведчук оголосив у сво╓му в╕деоблоз╕. «Федерал╕зац╕я нашо╖ кра╖ни — це ╓дин╕ ╕ безальтернативн╕ л╕ки проти ╖╖ розколу, загроза ╕ реальн╕сть якого ╕снують», — заявив в╕н, запропонувавши створити оргком╕тет з напрацювання концепц╕╖ закон╕в про федеративний устр╕й Укра╖ни.
Очолюваний ним рух пров╕в «круглий ст╕л», на якому обговорювався алгоритм зм╕ни державного устрою ╕ терм╕ни реал╕зац╕╖ проекту.
Сам Медведчук на цей зах╕д не прийшов.
Сл╕д зазначити, що напередодн╕ проведення «круглого столу» В╕ктор Медведчук був у Криму, де п╕зно ввечер╕ приймав у себе вдома в Ялт╕ Президента РФ Володимира Пут╕на, який за╖хав до нього в гост╕ п╕сля зустр╕ч╕ з В╕ктором Януковичем.
Як в╕домо, Володимир Пут╕н ╓ хрещеним батьком дочки Медведчука Дар’╖.
В опозиц╕╖ до план╕в переходу до федеративного устрою Укра╖ни поставилися скептично, зазначаючи, що для цього потр╕бно як м╕н╕мум внесення зм╕н до Конституц╕╖ 300 голосами народних депутат╕в ╕ позитивний результат з цього питання на всеукра╖нському референдум╕.


*    *    *
Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни на сво╓му зас╕данн╕ 11 липня 2012 року затвердив склад Орган╕зац╕йного ком╕тету з п╕дготовки та в╕дзначення 21-╖ р╕чниц╕ незалежност╕ Укра╖ни.
Проект в╕дпов╕дного розпорядження розроблено М╕н╕стерством культури Укра╖ни на виконання Плану орган╕зац╕╖ виконання Указу Президента Укра╖ни в╕д 19 червня 2012 року № 402 «Про в╕дзначення 21-╖ р╕чниц╕ незалежност╕ Укра╖ни».
До складу Оргком╕тету ув╕йшли Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Микола Азаров, Глава Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Серг╕й Льовочк╕н, радник Президента Укра╖ни – кер╕вник Головного управл╕ння з гуман╕тарних ╕ сусп╕льно-пол╕тичних питань Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Ганна Герман, м╕н╕стр культури Михайло Кулиняк, м╕н╕стр надзвичайних ситуац╕й В╕ктор Балога, голова Укрдержарх╕ву Ольга Г╕нзбург, голова Держкомтелерад╕о Олександр Курд╕нович, м╕н╕стр економ╕чного розвитку та торг╕вл╕ Петро Порошенко та ╕нш╕ високопосадовц╕.
*    *    *
З 1 серпня 2012 року грошове забезпечення в╕йськовослужбовц╕в В╕йськово-Морських Сил ЗС Укра╖ни зб╕льшу╓ться вдв╕ч╕. Таке р╕шення прийнято урядом Укра╖ни, який ухвалив постанову про встановлення вказаному особовому складу Збройних Сил Укра╖ни з 1 серпня 2012 року щом╕сячно╖ грошово╖ винагороди в розм╕р╕ м╕сячного грошового забезпечення.
Документ було п╕дготовлено М╕н╕стерством оборони Укра╖ни на виконання р╕шення Ком╕тету з реформування ╕ розвитку Збройних Сил Укра╖ни та оборонно-промислового комплексу в╕д 20 кв╕тня 2012 року. «Це р╕шення, яке п╕дн╕ме престиж ╕ мотивац╕ю служби укра╖нських в╕йськових моряк╕в, ╓ черговим кроком у комплекс╕ заход╕в щодо забезпечення г╕дного соц╕ального захисту в╕йськовослужбовц╕в арм╕╖ ╕ флоту», — п╕дкреслив м╕н╕стр оборони Укра╖ни Дмитро Саламат╕н.
В╕дтепер в╕йськовослужбовець служби за контрактом ВМС ЗС Укра╖ни першого року служби отримуватиме 3 тисяч╕ 24 гривн╕ зам╕сть 1 тисяч╕ 512 гривень.
http://www.mil.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10528

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков