Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 20.07.2012
ЦЕНТР В╤ДНОСИН УКРА╥НИ З РОС╤╢Ю ЗНАХОДИТЬСЯ В ПЛОЩИН╤ ЕКОНОМ╤КИ

Актуально!

В ЯЛТ╤ У Л╤ВАД╤ЙСЬКОМУ ПАЛАЦ╤ В╤ДБУЛОСЯ П’ЯТЕ ЗАС╤ДАННЯ УКРА╥НСЬКО-РОС╤ЙСЬКО╥ М╤ЖДЕРЖАВНО╥ КОМ╤С╤╥ П╤Д ГОЛОВУВАННЯМ ПРЕЗИДЕНТ╤В УКРА╥НИ ТА РОС╤ЙСЬКО╥ ФЕДЕРАЦ╤╥ В╤КТОРА ЯНУКОВИЧА ╤ ВОЛОДИМИРА ПУТ╤НА.
Ком╕с╕ю, в рамках яко╖ д╕ють ком╕тет у справах економ╕чного сп╕вроб╕тництва, три п╕дком╕тети: з питань безпеки, гуман╕тарного ╕ м╕жнародного сп╕вроб╕тництва та п╕дком╕с╕я з питань функц╕онування Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та його перебування на територ╕╖ Укра╖ни, було засновано зг╕дно ╕з Заявою президент╕в двох кра╖н в╕д 8 травня 2005 року. Вони ж ╕ очолюють в╕дпов╕дно укра╖нську та рос╕йську частини ком╕с╕╖.
Перше ╖╖ зас╕дання в╕дбулося 22 грудня 2006 року, друге — 12 лютого 2008 року, трет╓ — 17 травня 2010 року в Ки╓в╕ у рамках оф╕ц╕йного в╕зиту в Укра╖ну Президента Роc╕йсько╖ Федерац╕╖ Дмитра Медвед╓ва.
Попередн╓, четверте зас╕дання Укра╖нсько-Рос╕йсько╖ м╕ждержавно╖ ком╕с╕╖ в╕дбулося 26 листопада 2010 року в Москв╕. На ньому особливу увагу п╕д час переговор╕в було прид╕лено перспективним напрямам поглиблення укра╖нсько-рос╕йського сп╕вроб╕тництва в енергетичн╕й сфер╕, детально розглянуто х╕д виконання домовленостей глав держав щодо спрощення порядку перетину укра╖нсько-рос╕йського державного кордону громадянами Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, а також обговорено питання функц╕онування укра╖нських громадських орган╕зац╕й у Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
П’яте зас╕дання 12 липня 2012 року розпочалося з хвилини мовчання в пам’ять про жертви повен╕ на Кубан╕.
У вступному слов╕ В. Янукович сказав, що прямий ╕ в╕дкритий д╕алог двох кра╖н, якому властив╕ вза╓мн╕ дов╕ра ╕ повага, розвива╓ться на основ╕ стратег╕чного партнерства. «У нас ╓ про що поговорити щодо сп╕вроб╕тництва в р╕зних сферах д╕яльност╕, деяк╕ з них в╕дкорегувати з урахуванням ╕снуючих реал╕й.
За п╕дсумками 2011 року ми вийшли на рекордний р╕вень обсягу вза╓мно╖ торг╕вл╕ — б╕льше 55 м╕льярд╕в долар╕в США. Це, безперечно, дуже серйозний результат. ╤ нам необх╕дно не лише зберегти позитивну динам╕ку, а й примножити ╖╖. При цьому ми покликан╕ прискорити необх╕дну модерн╕зац╕ю нац╕ональних економ╕к, п╕двищити конкурентоспроможн╕сть продукц╕╖ на св╕тових ринках. Найближчим часом нам необх╕дно зробити кроки для досягнення б╕льш в╕дчутних результат╕в у реал╕зац╕╖ сп╕льних проект╕в в ав╕абудуванн╕ на основ╕ вза╓мно╖ вигоди та економ╕чного прагматизму. Для цього вже виконана велика робота в галуз╕ космосу, атомно╖ енергетики, транспортно╖ ╕нфраструктури», — зазначив Президент Укра╖ни.
В. Пут╕н у сво╓му виступ╕ зазначив, що ком╕с╕я давно, б╕льше двох рок╕в, не збиралася в такому склад╕. Для цього були об’╓ктивн╕ причини. Однак нин╕ ситуац╕я зм╕нилася. Укра╖на пос╕да╓ четверте м╕сце серед основних зовн╕шньоторговельних партнер╕в Рос╕╖ — 6,7 в╕дсотка в╕д загального товарооб╕гу. Це немало. ╤ за цими цифрами сто╖ть д╕лове, як╕сне сп╕вроб╕тництво окремих п╕дпри╓мств та ц╕лих галузей економ╕ки. Робота йде в практичному напрямку. Рос╕я ╓ традиц╕йним ринком збуту для продукц╕╖ в╕йськового призначення багатьох укра╖нських п╕дпри╓мств, а деяк╕ рос╕йськ╕ галуз╕ залежать в╕д укра╖нських партнер╕в. «Нам потр╕бно про ц╕ плани поговорити дуже детально, маючи на уваз╕, що в╕д цього залежить стан не лише наших Збройних Сил, а й високотехнолог╕чних галузей економ╕ки — ав╕ац╕╖, космосу, суднобудування.
Рос╕я та Укра╖на — дуже над╕йн╕ партнери на м╕жнародному р╕вн╕. ╤ ми б хот╕ли почути про нин╕шн╕ пр╕оритети укра╖нсько╖ сторони», — сказав В. Пут╕н. Ще одним важливим аспектом сп╕льно╖ роботи в╕н назвав гуман╕тарний напрямок. У Рос╕╖ прожива╓ три м╕льйони етн╕чних укра╖нц╕в. А якщо взяти до уваги член╕в ╖хн╕х с╕мей, то ця цифра буде набагато б╕льшою. ╤ вс╕ рос╕яни, маючи особист╕ чи д╕лов╕ контакти в Укра╖н╕, з глибокою повагою та ╕нтересом ставляться до укра╖нсько╖ культури, мови, нац╕ональних традиц╕й укра╖нського народу.
За результатами роботи ком╕с╕╖ президенти двох кра╖н п╕дписали Декларац╕ю про зм╕ст укра╖нсько-рос╕йського стратег╕чного партнерства, Сп╕льну заяву за п╕дсумками п’ятого зас╕дання Укра╖нсько-Рос╕йсько╖ м╕ждержавно╖ ком╕с╕╖, Сп╕льну заяву про дел╕м╕тац╕ю морських простор╕в в Азовському ╕ Чорному морях, а також Керченськ╕й протоц╕. В заяв╕ зазнача╓ться, що сторони вважають важливим проведення дел╕м╕тац╕╖ морських простор╕в у дус╕ дружби, добросус╕дства ╕ стратег╕чного партнерства з урахуванням законних ╕нтерес╕в двох кра╖н. Сторони мають нам╕р забезпечити сп╕вроб╕тництво в Азово-Керченськ╕й акватор╕╖, включаючи стаб╕льну роботу ╕ розвиток Керч-╢н╕кальського каналу шляхом створення укра╖нсько-рос╕йсько╖ корпорац╕╖ з ╖╖ управл╕ння. За словами      В. Пут╕на, в цьому документ╕, який практично готовий до зд╕йснення остаточних розрахунк╕в, залишилося доопрацювати лише юридичн╕ терм╕ни.
Представники двох делегац╕й на р╕вн╕ м╕н╕стр╕в п╕дписали низку м╕ждержавних угод ╕ меморандум╕в у сфер╕ економ╕ки, енергетики, науки, торг╕вл╕, боротьби з тероризмом та ╕нш╕.
На прес-конференц╕╖, що в╕дбулася п╕сля церемон╕╖ п╕дписання двосторонн╕х документ╕в, В. Янукович ╕ В. Пут╕н виступили ╕з заявами. В них, зокрема, зазначено, що д╕алог на зас╕данн╕ ком╕с╕╖ був в╕двертим. З деяких питань його учасники подискутували. Центр в╕дносин знаходиться в площин╕ економ╕ки. У н╕й закладено великий потенц╕ал ╕ над його розвитком робота буде тривати ╕ дал╕. Плану╓ться створення додаткових можливостей для розширення м╕жрег╕онального ╕ прикордонного сп╕вроб╕тництва. Зокрема, такий традиц╕йний форум незабаром буде проведено в Нижньому Новгород╕, а в Укра╖н╕ в╕дбудуться Дн╕ осв╕ти ╕ науки Рос╕╖.
На запитання журнал╕ст╕в про можливост╕ перегляду вартост╕ рос╕йського газу  для Укра╖ни В. Пут╕н в╕дпов╕в, що ц╕ни на газ встановлено за корпоративними угодами. «Ми дамо доручення, щоб галузев╕ компан╕╖ вдосконалювали сво╖ в╕дносини з партнерами. З Н╕меччиною, наприклад, у Рос╕╖ в╕дносини особлив╕. Ми ╖х пустили в добування газу, а вони нас — у св╕й трубопров╕дний транспорт. Це ╕нша модель сп╕вроб╕тництва», — зазначив Президент РФ.
Обговорювалося й багато ╕нших питань, у тому числ╕ домовленост╕ щодо перебування Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Криму, можливост╕ вивчення рос╕йсько╖ мови в Укра╖н╕ та укра╖нсько╖ — в Рос╕╖. Президенти домовилися зд╕йснити найближчим часом державн╕ в╕зити: Президента Укра╖ни — восени цього року, а Президента Рос╕╖ — в 2013-му.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10527

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков