Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИВ КАНДИДАТУРУ ЗАЛУЖНОГО НА ПОСАДУ ПОСЛА У БРИТАН╤╥
Про це йдеться у пов╕домленн╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни…


БУДЕ ДЕНЬ, КОЛИ ╤ ШВЕЦ╤Я ЗМОЖЕ ПРИВ╤ТАТИ УКРА╥НУ З╤ ВСТУПОМ В АЛЬЯНС
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2012
Володимир ЛИТВИН: «ПОТР╤БНО НАКЛАСТИ ПОЛ╤ТИЧНЕ ТАБУ...»

Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни Володимир Литвин вважа╓ за потр╕бне повернутися «до лег╕тимного способу розгляду «мовного» питання без блокувань ╕ силових з╕ткнень». Як пов╕домля╓ прес-служба ВР, про це В. Литвин сказав журнал╕стам на прес-конференц╕╖ у Житомир╕.
«Ма╓ бути розум╕ння, що голосування законопроекту — це ще не остаточне р╕шення», — сказав в╕н. Пол╕тичн╕ сили мають зупинитися у намаганн╕ використати ситуац╕ю, що склалася, для п╕двищення свого передвиборного ╕м╕джу.
На переконання В. Литвина, «головне — не використовувати голосування у парламент╕ як прив╕д для св╕домо╖ ескалац╕╖ протистояння, особливо в ход╕ передвиборно╖ кампан╕╖». ╤накше, зазначив в╕н, у такий спос╕б буде стимулюватися розкол, який заф╕ксують результати вибор╕в.
На думку Голови ВР, оск╕льки жодного подальшого кроку п╕сля голосування «мовного» законопроекту не зроблено, «це сл╕д розглядати як можлив╕сть для налагодження д╕алогу». Для того, щоб такий д╕алог став можливим, на переконання В. Литвина, потр╕бно «накласти пол╕тичне табу на обговорення ц╕╓╖ теми у нин╕шньому формат╕», оск╕льки подальш╕ вза╓мн╕ звинувачення матимуть ╓диний результат — радикал╕зац╕ю стор╕н ╕ розкол кра╖ни. При цьому в╕н зауважив, що у першу чергу це повинн╕ зрозум╕ти опоненти «мовного» законопроекту. «╤накше звузиться до неможливого поле для компром╕с╕в», — зазначив в╕н.
В. Литвин також наголосив на необх╕дност╕ «припинити самоуправство орган╕в м╕сцевого самоврядування ╕ в╕дмовитися в╕д укра╖нсько╖ усталено╖ практики — шукати крайн╕х ╕ винних». На його думку, пол╕тикам ╕ пол╕тичним силам потр╕бно в╕дмовитися в╕д радикальних заклик╕в ╕ д╕й, особливо тих, як╕ межують ╕з замахом на конституц╕йний лад.
Проф╕льний ком╕тет, вважа╓ в╕н, ма╓ нев╕дкладно завершити роботу над цим законом ╕ дати ц╕л╕сне бачення цього документа на основ╕ розгляду пропозиц╕й народних депутат╕в. На його думку, ╓ доц╕льним створення у парламент╕ «погоджувально╖ ком╕с╕╖», яка б шукала конструктивн╕ шляхи ╕ п╕дходи щодо компром╕сного р╕шення з цього та ╕нших питань. «Особливо ╕ передус╕м щодо державного статусу укра╖нсько╖ мови та його гарант╕й, а також механ╕зм╕в реал╕зац╕╖ прав нац╕ональних меншин для застосування ними сво╖х мов у нац╕онально-культурних, побутових та ╕нших сферах», — сказав В. Литвин.
На ц╕й основ╕, сказав в╕н, потр╕бно повернутися «до лег╕тимного способу розгляду «мовного» питання без блокувань ╕ силових з╕ткнень». Народним депутатам, зазначив В. Литвин, загалом потр╕бно узгодити позиц╕╖ щодо д╕яльност╕ Верховно╖ Ради у передвиборний пер╕од, оск╕льки в╕д цього «визначальною м╕рою залежатиме розвиток под╕й в Укра╖н╕ ╕ ставлення до нас у св╕т╕».

ТИМ ЧАСОМ...

Прац╕вник╕в Харк╕вського ун╕верситету рад╕оелектрон╕ки силом╕ць змушують прийти на загальн╕ збори та п╕дписатися на користь «мовного» закону Колесн╕ченка — К╕валова. Кер╕вництво ун╕верситету нав╕ть вив╕сило у корпусах в╕дпов╕дн╕ заяви. Про факт тиску також стверджують в Нац╕ональному ун╕верситет╕ «Юридична академ╕я Укра╖ни ╕мен╕ Ярослава Мудрого», що у Харков╕.
«Кер╕вництво п╕дготувало звернення до Президента Укра╖ни в╕д ╕мен╕ харк╕в’ян та Слобожанщини, в котрому п╕дтримують Закон «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики», – розпов╕ло анон╕мне джерело в ун╕верситет╕. – Нараз╕ вже пройшли збори трудових колектив╕в, за участ╕ ректор╕в, декан╕в, кафедр. Людям сказали п╕д страхом зв╕льнення, аби п╕дтримали рос╕йську мову. Також закликали ╕гнорувати опозиц╕ю ╕ акц╕╖ протест╕в. Ми шокован╕. Таке враження, н╕би повертаються 30-т╕ роки ╕ репрес╕╖. Кожен викладач бо╖ться втратити свою посаду. Але чого ми ма╓мо п╕дтримувати те, з чим категорично не згодн╕?»      (http://gazeta.ua)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10495

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков