"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "Порадниця"
#27 за 04.07.2003
"СОНЯЧНІ ПРАВИЛА"
КС
ВИБИРАЄМО КУПАЛЬНИК Одна з важливих речей, без яких не обiйтись на вiдпочинку, звiсно ж, купальник. Якщо ви критично ставитесь до своїх форм, а "скинути" зайвi кiлограми не можете, то правильно пiдiбраний купальник допоможе приховати недолiки фiгури. Зважайте на те, що свiтлi кольори i горизонтальнi смуги роблять фiгуру огряднiшою. Приховати животик допоможе закритий купальник з еластичної тканини з лайкрою. Купальник з темним низом i свiтлим верхом вiзуально звужує повнi стегна, а глибокий вирiз вiдволiкатиме увагу вiд "проблемної" дiлянки фiгури. Великий бюст добре триматиме лiф з глибоким вирiзом на широких бретелях. Купальник краще вибирати з абстрактним малюнком. Вiзуально збiльшити невеликий бюст можна за допомогою зборочок, рюшiв. Доповнить пляжне вбрання яскрава хустина, зав'язана ефектним вузлом на талiї чи стегнах.
"СОНЯЧНІ ПРАВИЛА" Незважаючи на заборони лiкарiв, аж нiяк не хочеться вiдмовляти собi у задоволеннi погрiтися на сонечку. Аби не завдати шкоди здоров'ю, слiд дотримуватись певних рекомендацiй.
Найприйнятнiший час для перебування на сонцi - зранку i ввечерi (починаючи з 15 - 20 хв., поступово збiльшуйте тривалiсть сонячних ванн на 5 - 10 хв.). Увага: з 12-ї до 16-ї год. - велика ймовiрнiсть отримати опiки!
Небажано приймати сонячнi ванни натщесерце й вiдразу пiсля вживання їжi.
Обов'язково користуйтесь кремом з ультрафiолетовим фiльтром, навiть якщо ваша шкiра смаглява вiд природи.
Якщо вам призначено медикаментозне лiкування, порадьтеся з лiкарем щодо можливостi прийому сонячних ванн.
Обов'язково прикривайте голову хустинкою чи капелюшком з широкими крисами, особливо якщо на обличчi з'являються веснянки або пiгментнi плями.
Не забувайте про сонцезахиснi окуляри. Це убезпечить нiжну шкiру навколо очей вiд утворення нових зморщок. Крiм того, вченi довели, що ультрафiолетовi променi можуть спричинити погiршення зору i навiть хронiчнi захворювання очей.
Найкращий вiдпочинок - активний. Тому бiльше рухайтеся, i ваше тiло матиме рiвномiрну красиву засмагу, а вiдпочинок буде корисним i приємним.
РОСЛИНИ - ЦІЛИТЕЛІ Свiжа соковита зелень не тiльки милує око, але й дарує здоров'я. Їжте побiльше суниць, полуниць, аґрусу, iнжиру, листового салату, пийте чай iз звiробоєм. Вони сприяють очищенню шлунково-кишкового тракту, печiнки, нирок вiд шлакiв, що накопичилися за зиму i весну. При цьому всi органи i системи вашого органiзму включаться у вiдновно-лiкувальний процес. Особливо цiнний листовий салат. Крiм каротину, аскорбiнової i фолiєвої кислот вiн мiстить ряд мiкроелементiв (калiй, залiзо, йод, сiрка, мiдь) i багато хлорофiлу. А оскiльки хлорофiл за своєю будовою близький до гемоглобiну кровi i стимулює утворення форменних елементiв кровi (еритроцитiв), салат корисний для профiлактики i комплексного лiкування анемiї.
ВЖИВАННЯ ФРУКТІВ І ОВОЧІВ ЗНИЖУЄ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК Щоденне вживання протягом шести мiсяцiв фруктiв i овочiв замiсть таблеток знижує артерiальний тиск i пiдвищує вмiст у кровi антиоксидантiв, що перешкоджає розвитку серцево-судинних патологiй. Цей висновок зроблено на основi дослiдження, в якому взяли участь близько 700 чоловiк. Фахiвцi проаналiзували данi пацiєнтiв про стан здоров'я i дiєту. У порiвняннi з контрольною групою в учасникiв дослiдження артерiальний тиск знизився. Дослiдники вважають, що зниження тиску на 2 мм рт. ст. у 17% зменшує кiлькiсть випадкiв гiпертензiї, на 6% знижує ризик серцево-судинних патологiй i на 15% - ризик iнсульту, вважає доктор медичних наук Ендрю Нiл з Оксфордського унiверситету.
НЕСПРИЯТЛИВІ ДНІ В ЛИПНІ 4, п'ятниця; 7, понедiлок; 11, п'ятниця; 13, недiля; 17, четвер; 18, п'ятниця; 21, понедiлок; 25, п'ятниця; 27, недiля, 29, вiвторок.
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "Порадниця"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1044
|