Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗАПРОШУ╢ ТАЛАНОВИТУ ТВОРЧУ МОЛОДЬ ДО УЧАСТ╤ В НАСТУПНОМУ ЕТАП╤...


ЗИМОВ╤ В╤ЗЕРУНКИ
В останн╕й декад╕ с╕чня ╕нколи р╕зко зм╕ню╓ться погода. Сн╕г то блищить, то с╕рим лежить.


ОСТР╤ВЦ╤ МОГО БОЛЮ
20 с╕чня святку╓ св╕й день народження ╢ва Мартиян╕вна Пономаренко, укра╖нська поетеса, яка мешка╓...


НЕ ВБИВАЙТЕ УКРА╥НУ!
В Ки╓в╕ вийшла друком книга художниц╕ Катерини Рапай «Подв╕йна експозиц╕я».


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗАПРОШУ╢ ТАЛАНОВИТУ ТВОРЧУ МОЛОДЬ
Оц╕нюватиме творч╕сть учасник╕в компетентне письменницьке жур╕, до складу якого входять, зокрема,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2012
«Мног╕╖ л╕та, благ╕╖ л╕та»

Джерела

Б╕бл╕отеку «Кримсько╖ св╕тлиц╕» поповнила подарована письменником ╕з Закарпаття Мирославом Дочинцем книга «Мног╕╖ л╕та, благ╕╖ л╕та», яка за рейтингом «Книжка року-2010» ув╕йшла до списку найпопулярн╕ших видань Укра╖ни. Пропону╓мо уваз╕ читач╕в уривок з ц╕╓╖ книги ╕ запрошу╓мо до нашо╖ «Св╕тлично╖» б╕бл╕отеки!

(Продовження. Поч. у № 14-20)

ЯКЩО НЕ ТЕПЕР, ТО КОЛИ?

Для мене ╕снують 2 символи:
хрест — покаяння,
яблуко — пл╕д життя.
Не принось непри╓мностей у св╕й д╕м.
Дотримуйся звича╖в, обряд╕в. Бо це не просто традиц╕я — це мости, якими ти йдеш через болото життя.
Найкраща музика — звуки р╕ки, дерев, птиць... В м╕ру весела ╕ сумна. ╤ вона не набрида╓, не втомлю╓.
Якщо ти т╕льки для себе, то чого ти вартий? ╤ якщо не тепер, то коли?
Дитина входить у св╕т з╕ стиснутими кулачками: весь цей св╕т — м╕й, ╕ бути йому в мо╖х руках. Людина покида╓ св╕т ╕з розкритими долонями: ось, я н╕чого з собою не забираю. Я знаю: коли замкнуться мо╖ оч╕, серце мо╓ залишиться в╕дкритим.
У дитинств╕ ти дума╓ш лише про мат╕р. Замолоду — лише про кохану. В старост╕ — лише про д╕тей. Коли ж ти подума╓ш про самого себе?..
Не проси Бога, що ма╓ зробити для тебе. Проси, щоб навчив, що ма╓ш зробити для себе сам.
Не думай багато. В╕д цього розуму не прибува╓ ╕ робота не спориться. Зате багато вчися. Тво╖ знання — це знання ╕нших.
Бор╕ться з╕ сво╓ю скуп╕стю, скнар╕стю. Бо при цьому ви не гр╕ш затиска╓те в руц╕ — ви затиска╓те сво╓ серце, гамуючи кров. Нагромаджуючи — загромаджу╓ш душу.
Пам’ятай: часто б╕льше сил треба для того, щоб зберегти, втримати, н╕ж здобути.
Не ходи неохайним ╕ в недбалому одяз╕. Це неповага до себе ╕ дратування ╕нших. Пам’ятай, що й ╤сус був ╕з незаможно╖ родини, а ходив серед б╕дноти в дорогих б╕лих шатах.
Коли людина постить, вона — як птиця, що в╕льно п╕дн╕ма╓ться до Неба.

НАЙПЕРШИЙ Л╤К В╤Д УС╤Х ХВОРОБ
(тиск, серце, голова, погане травлення, б╕ль у попереку та ╕нших м╕сцях, нежить, слаб╕сть, утома...)
На тиждень в╕дмовтеся в╕д усяких напо╖в, але випивайте за день 2 л╕три чисто╖ води. ╤ додавайте до ╖ж╕ в день половину чайно╖ ложки сол╕.

СТАВАЙТЕ НОВОЮ ЛЮДИНОЮ
Настане час — ╕ ви не схочете, не зможете бути таким, як ран╕ше. Це може з’явитися враз. ╤ не сл╕д цього боятися. Все зм╕ню╓ться в цьому св╕т╕. ╤ людина теж. Зм╕нюйтесь. Одягайте ╕ншу сорочку на т╕ло. Одягайте душу в нов╕ шати. ╤ не чекайте для цього нового ранку чи понед╕лка. Ставайте новою людиною вже.
Якщо мало працювали, працюйте б╕льше. Якщо забагато — працюйте менше. ╤ так в усьому. Вир╕внюйте себе з Природою. Скидайте з себе недобр╕ звички старо╖ людини (без огляду на те, ск╕льки вам рок╕в) — ╕ обновитесь. ╤ полегшено п╕дете вперед.
╤ не озирайтесь, не жалкуйте за тим, що лишилося позаду, що впало з вашого горба.
Печал╕ не б╕йся. П╕знай ╖╖. Прийми ╖╖ ╕ дай ╖й ╕м’я. ╤ полюбиш ╖╖. ╤ стане вона св╕тлою. Бо народжу╓мось ми в темряв╕, а покликан╕ Св╕тлом.

НЕ СОРОМСЯ
Не соромся сво╖х батьк╕в.
Не соромся сво╖х д╕тей.
Не соромся сво╓╖ роботи, якщо вона чесна.
Не соромся сво╓╖ вдач╕.
Не соромся свого т╕ла.
Не соромся самого себе.

ЩОДНЯ
Не вимагай в╕д себе багато. Зроби за день хоча б одне добре д╕ло для родини (для дому). Одне — для сво╓╖ душ╕. ╤ одне (обов’язково) — для когось. Якщо не в силах д╕лом, то роби це хоча б добрим, нелукавим словом. ╤ так щодня. По одн╕й, по к╕лька зернин.
╤ вони заколосяться в душ╕ врожа╓м радост╕.

ВРАНЦ╤, УВЕЧЕР╤ ╤ ВНОЧ╤
Дуже важливо:
Кожного ранку радо зустр╕чати сонце ╕ просити соб╕ сил для нового дня. Просити, щоб не поранив упродовж дня н╕чи╓╖ душ╕ ближнього, ╕ щоб твою н╕хто не поранив.
Кожного вечора дякувати за подарований день, за випробовування ╕ науку, як╕ в╕н прин╕с тоб╕.
Кожно╖ ноч╕ — вручати свою душу в милосердн╕ руки Господа. Бо нав╕ть коли ти спиш, душа служить. Це дуже важливо.
Нав╕ть якщо ви не молитесь, нав╕ть якщо ви ате╖ст, — менше гр╕ш╕ть, не роб╕ть це св╕домо. ╤ в╕дчу╓те, що душа ваша б╕льш захищена, а т╕ло здоров╕ше.

ЗДОРОВ’Я В╤Д ТОГО, ЯК ╥СИ, ЯК ЖИВЕШ, ЯК ДУМА╢Ш
Змагайся, щоб усе т╕ло тво╓ працювало, як серце: то напружувалось, то розслаблялось.
На стол╕ мають переважати сир╕ овоч╕ ╕ плоди. У них — живильний кисень. Фрукти — найздоров╕ша ╖жа. ╤ першими в цьому ряду — яблука, абрикоси, журавлина (клюква), вишн╕, лимони...
Все, що росте, — росте для тебе. Одне — для поживи, ╕нше — для краси. У спеку я поливаю нав╕ть мох на старому камен╕ у двор╕. Бо це гарно.
Ц╕лком у тво╖х силах зробити, щоб св╕т довкола став тр╕шки кращим.
Якщо тоб╕ сказали щось образливе — одразу ж забудь. Витри з пам’ят╕.
Ц╕люща сила — здоровий сон. Але його щодня треба заробити якоюсь роботою, зусиллями.
Дуже живлюще для людини «холодне сонце» — з 7-╖ до 11-╖ години. ╤ п╕сля 15-╖ години. А в полуденний час я т╕ло ╕ голову сонцю не в╕дкриваю.
Вода тебе любить. Полюби ╕ ти ╖╖. Вона кличе тебе. Будь у н╕й досхочу, вона п╕дкаже, як у н╕й бути. Вода — в╕чний живий рух. Черпай в╕д не╖ сили.
Щовечора, як би не було, помий ноги. Це важлив╕ше, н╕ж умити лице. Змий з н╕г денний прах земл╕, нехай п╕де в землю.
╤з земл╕ струменить живий струм. Приймай його босими ступнями.
Допоможи сво╓му серцю ╕ нервам — дихай глибоко. Бодай п╕вгодини в день. Дихаючи, тягни пов╕тря «згори». Глибоко вдихай ╕ ковтай пов╕тря. Добре так робити перед ╖дою, п╕сля сну ╕ перед сном. «Високе» пов╕тря дасть висок╕ думки. ╥жа насичу╓ шлунок. Пов╕тря — серце.

ТЕ, ЧОГО НЕ ВАРТО СПОЖИВАТИ
Цукор ╕ продукти з нього (варення, джеми, сиропи, ласощ╕, морозиво), соуси, маринади, г╕рчицю, все солоне, смажене, копчене, маргарин, газован╕ води, каву, свинину, ковбаси, макарони, смажену картоплю, печиво, т╕стечка, б╕лий хл╕б, несв╕ж╕ овоч╕. В╕дмовтеся в╕д цього — ╕ в╕дчу╓те полегк╕сть. Це — перший крок до здоров’я.

ХВОРОБА. Б╤ЛЬ
Якщо приходять хвороби, це означа╓, що ми порушили як╕сь закони Природи. Уч╕ться в Природи. Вона мудра. ╤ орган╕зм мудрий, бо ╓ частиною природи. Довкола багато вчител╕в — небо, р╕ка, дерева, кв╕ти, гора, кам╕нь, комаха.
Внутр╕шня мудр╕сть живе в нас. А з нею ╕ внутр╕шня сила. Звертаймося до не╖. Вона цього чека╓. Зц╕л╕ть себе. Св╕й дух ╕ т╕ло. Це потр╕бно не т╕льки вам. Це потр╕бно Природ╕, земл╕, вс╕м людям.
Не треба боятися хвороб. Це не кара за гр╕хи, а спос╕б вил╕кувати гр╕ховне, очиститися, обновитися. Не треба боятися болю ╕ боротися з ним. Свят╕ вважали б╕ль за дар. Треба в╕дкрито сприйняти його, п╕знати його природу. Зрозум╕ти, що Природа хоче сказати вам через цей б╕ль. Спробуй максимально розслабити хворе м╕сце, внутр╕шн╕м зором заглянути в б╕ль, щоб дослухатися його голосу. Тод╕ хвороба сама розкри╓ сво╖ причини ╕ покаже способи ╖х подолання. ╤ ти станеш сильн╕шим.

ПЕРША ПОРАДА ХВОРИМ
Коли хвор╕ просять у мене поради, я ╖м раджу прост╕, але дуже над╕йн╕ ╕ пом╕чн╕ реч╕: в╕дмовтеся в╕д м’яса, молока, цукру ╕ сол╕; починайте ходити п╕шки, з кожним днем б╕льше; багато пийте чисто╖ води (не менше 8 склянок); обливайтеся дв╕ч╕ на день водою, теплою ╕ холодною; вечеряйте легко не п╕зн╕ше 19 години; лягайте спати о 21 годин╕; в╕дкрийте серце Богу — ╕ В╕н навчить вас усьому ╕ншому.

КОЛИ БОЛИТЬ...
ПЕЧ╤НКА, ШЛУНОК. Шипшина, зв╕роб╕й, дерев╕й, спориш, кукурудзян╕ рильця, безсмертник, польовий хвощ. З кожного по 5 грам╕в на 2,5 л води. Кип’ятити 5 хвилин, н╕ч настояти. Пити по 100 г трич╕ на день за п╕вгодини до ╖ди.
ОТРУ╢ННЯ. Зв╕роб╕й, полин, ромашка, календула, дубова кора, шипшина, листя суниц╕, подорожник. В╕двар пити по п╕всклянки дек╕лька раз╕в на день. За два дн╕ робота шлунка в╕дновиться, з’явиться апетит.
НИРКИ, ПЕЧ╤НКА. К╕лограм св╕жого весняного меду покласти в теплу воду, щоб став р╕дким. Всипати до нього п╕вк╕лограма гор╕х╕в, перетертих на муку, настояти день. Приймати по столов╕й ложц╕ до ╖ди вранц╕ ╕ ввечер╕ ц╕лий м╕сяць. М╕сяць перерви. Знову приймати м╕сяць. Два м╕сяц╕ перерви. ╤ знову м╕сяць приймати. Так п╕вроку — ╕ буде повне одужання.
СОЛ╤ В СУГЛОБАХ. Увечер╕ добре промити 3 столов╕ ложки рису. Залити чистою водою до ранку. Зварити його без сол╕ до р╕дкого. З’╖сти натщесерце зам╕сть сн╕данку. Так 2-3 тижн╕. Б╕ль в суглобах мине уже на 4-5-й день.
ОЧ╤. Ранком ╕ увечер╕ клад╕ть на оч╕ льнян╕ серветки, змочен╕ в м╕цному ча╖ ╕ ромашц╕. А також листя подорожника ╕ капусти. Ранком виходьте на луг ╕ довго див╕ться на траву, росою вмивайте оч╕. К╕мнату пофарбуйте в салатовий кол╕р. Такими ж мають бути ф╕ранки, скатертини, покривала. Не читайте лежачи.

(Продовження в наступному номер╕)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10329

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков