Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: МОВНЕ НЕВ╤ГЛАСТВО ЧИ ЗЛИЙ НАМ╤Р?
Для нас, укра╖нц╕в, останн╕ дев’ятнадцять рок╕в виявилися нелегкими роками випробовувань...


В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: «УКРА╥Н╤-НАЦ╤╥ ПОТР╤БНА НОВА ДЕРЖАВА-УКРА╥НА»
Виника╓ питання, а хто ж пров╕дники нац╕╖, що здатн╕ очолити процес реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ нац╕онально╖...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2012
ПОРЯДОК ДЕННИЙ ДЛЯ УКРА╥НИ

Учасники ╕н╕ц╕ативно╖ групи «Першого грудня» розпочинають роботу над новим порядком денним кра╖ни, адже переконан╕, що сьогодн╕ першочерговою ╓ загальнонац╕ональна розмова щодо тем, в╕д яких залежить наше майбутн╓. Про це на прес-конференц╕╖ в УН╤АН 22 травня пов╕домили Богдан Гаврилишин та Вадим Скурат╕вський. Представники ╕н╕ц╕ативно╖ групи «Першого грудня» представили резолюц╕ю Нац╕онального круглого столу «Запрошення до сусп╕льного д╕алогу» та окреслили головн╕ ╖╖ позиц╕╖.
«Була обговорена ситуац╕я в укра╖нському сусп╕льств╕, висловлена глибока стурбован╕сть згортанням демократичних процес╕в у кра╖н╕ останн╕ми роками, тривога щодо дотримання демократичних стандарт╕в п╕д час вибор╕в до Верховно╖ Ради Укра╖ни 2012 року», — йдеться у резолюц╕╖.
За п╕дсумками проведення Нац╕онального круглого столу, участь у якому взяли понад 70 громадських д╕яч╕в, експерт╕в, д╕яч╕в культури, ╕н╕ц╕ативна група «Першого грудня» визначила пр╕оритети, над якими працюватиме:
— Правова держава та справжн╓ народовладдя. Кра╖на потребу╓ правил гри, яких би дотримувалися ╕ влада, ╕ сусп╕льство. Будь-як╕ реформи не матимуть усп╕ху, якщо укра╖нц╕ не визначаться, як вони орган╕зовують сп╕льне життя. Якими ╓ ╕нструменти справжнього народовладдя та як забезпечити ╖хню ╕мплементац╕ю без пол╕тичних конфл╕кт╕в ╕ соц╕альних потряс╕нь? В основ╕ правово╖ держави ма╓ бути сусп╕льний консенсус ╕ саме це створить умови для поступу в ус╕х сферах.
— Земля як основний ресурс кра╖ни. Земля ╓ стратег╕чним ресурсом Укра╖ни, тому питання земельно╖ реформи набува╓ все б╕льшо╖ актуальност╕. В який спос╕б ма╓ вона в╕дбуватися ╕ хто ма╓ бути ефективним господарем укра╖нсько╖ земл╕, як ма╓ розвиватися аграрний сектор?
— Виборча система. Виборчий процес ма╓ бути реальним механ╕змом для розвитку пол╕тично╖ системи кра╖ни, забезпечувати соц╕альн╕ л╕фти, зм╕нн╕сть пол╕тичних ел╕т та оновлення управл╕нського класу. Як досягнути ч╕тких правил гри, змагальност╕, прозорого, чесного ╕ в╕льного волевиявлення? Як орган╕зувати так, щоб зм╕на влади в╕дбувалася без втрати динам╕ки сусп╕льного поступу?
— Осв╕та. Осв╕та ╓ основою структури будь-якого соц╕уму ╕ моделю╓ сусп╕льн╕ вза╓мини майбутнього. Якою ма╓ бути осв╕та для забезпечення формування нових ц╕нностей сусп╕льства? Як забезпечити реальну ун╕верситетську автоном╕ю, модерн╕зувати програми ╕ п╕дходи до навчання та побудувати комун╕кац╕ю м╕ж сучасним учнем та вчителем? Як забезпечити розвиток науки та ╕нновац╕й?
Учасники ╕н╕ц╕ативно╖ групи «Першого грудня» пов╕домили, що впродовж червня — вересня 2012 року пройде сер╕я рег╕ональних круглих стол╕в, на яких у широкому експертному та громадському середовищ╕ будуть обговорен╕ ц╕ важлив╕ теми. Кругл╕ столи запланован╕, зокрема, в Харков╕, Львов╕, Одес╕ та Дн╕пропетровську. Експерт╕в ╕з окреслених тем «Першого грудня» запрошу╓ зголошуватися до сп╕впрац╕ через сайт www.1-12.org.ua.
Результатом роботи Нац╕онального круглого столу та рег╕ональних розмов стане п╕дготовка тематичних Нац╕ональних допов╕дей, як╕ окреслять перспективу для кра╖ни та назвуть першочергов╕ напрямки руху.
«Без сусп╕льного бачення та консенсусу щодо того, якими мають бути правила гри в кра╖н╕, як укра╖нцям найкраще розпорядитися одним ╕з головних ресурс╕в кра╖ни — землею, та як осв╕та ма╓ забезпечувати функц╕ю моделювання майбутнього сусп╕льства, спроби визначитися з ╕ншими питаннями не мають п╕д собою реального п╕д╜рунтя», — переконан╕ учасники прес-конференц╕╖.
Нац╕ональний круглий ст╕л утверджу╓ться як новий ╕нститут, що започаткову╓ демократичний процес висловлення суверенно╖ вол╕ народу Укра╖ни через св╕дому комун╕кац╕ю ╕ сп╕впрацю в╕льних людей. Восени заплановане наступне його зас╕дання, де за участ╕ представник╕в громадськост╕, д╕лових к╕л та пол╕тик╕в будуть заслухан╕ Нац╕ональн╕ допов╕д╕ та обговорен╕ пр╕оритети нового порядку денного кра╖ни.
Нагада╓мо, що до створено╖ в 20-ту р╕чницю референдуму ╕н╕ц╕ативно╖ групи «Першого грудня» ув╕йшли ч╕льн╕ представники нац╕онально╖ ╕нтел╕генц╕╖: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбул╕н, Семен Глузман, кардинал Любомир Гузар, ╤ван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, ╢вген Сверстюк, Вадим Скурат╕вський, ╤гор Юхновський.
5 кв╕тня 2012 року в Ки╓в╕ ╕н╕ц╕ативна група «Першого грудня» провела Нац╕ональний круглий ст╕л, на якому з╕брала широке коло укра╖нсько╖ ╕нтел╕генц╕╖ ╕ розпочала процес формування порядку денного для кра╖ни.

Контактний тел.: +380 63 628-68-69
news@1-12.org.ua
 www.1-12.org.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10319

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков