Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕНАСИЛЬНИЦЬКИЙ СПРОТИВ НАШО╥ НАЦ╤╥
Про збройний оп╕р в╕домо багато, про ненасильницький мало, але в╕н ╓ ╕ в╕н масовий…


В╤ЙНА НА АЗОВСЬКОМУ ТА ЧОРНОМУ МОРЯХ В 2023 РОЦ╤
Повномасштабна в╕йна з Москов╕╓ю трива╓, але Укра╖на неодм╕нно переможе…


86 ДН╤В ГЕРО╥ЧНО╥ ОБОРОНИ МАР╤УПОЛЯ
П╕сля розгрому 6 березня окупанти зрозум╕ли, що ув╕йти до м╕ста маршем буде неможливо…


Р╤ЧНИЦЯ П╤ДРИВУ КАХОВСЬКО╥ ГЕС: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗРОБИВ ВАЖЛИВУ ЗАЯВУ
Робота для притягнення Рос╕╖ до в╕дпов╕дальност╕ за найб╕льший злочин проти природи ╕ людей...


УКРА╥НСЬКА ЖУРНАЛ╤СТИКА: ДЕСЯТЬ РОК╤В РОЗВИТКУ В ЧАСИ В╤ЙНИ
Втрати, яких зазнала укра╖нська мед╕асфера впродовж цього часу, величезн╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 09.03.2012
ЧИ ВШАНУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО?

Кримський Майдан

Життя Степана Руданського, л╕каря ╕ поета, нерозривно пов’язане з Ялтою, де в╕н працював 12 рок╕в м╕ським (головним) л╕карем. У навчальному заклад╕ «Ялтинський медичний коледж» до нього ставлення особливе — адже колега. В аудитор╕╖, де студенти вивчають укра╖нську мову та л╕тературу, ╓ присвячений йому куточок. Але тамтешн╕м шанувальникам укра╖нського слова, як ╕ укра╖нськ╕й громад╕ Ялти, цього замало. У найближчих планах колежан — створення к╕мнати-музею, присвячено╖ ялтинськ╕й медицин╕, а пров╕дне м╕сце там, звичайно ж, належатиме Степану Руданському.
На початку цього року з ╕н╕ц╕ативи студент╕в в╕дбулася тринадцята конференц╕я, тема яко╖ «С. В. Руданський — л╕кар, поет, людина». Одним ╕з промовц╕в на н╕й був голова конгресу — координац╕йно╖ ради укра╖нц╕в П╕вдня Криму Мирослав Мисяк. В╕н розпов╕в студентам про д╕яльн╕сть укра╖нсько╖ громади, спрямовану на популяризац╕ю та ув╕чнення ц╕╓╖ визначно╖ людини. А робота у цьому напрямку трива╓ ще з 1993 року, коли в╕дбувся конгрес, серед р╕шень якого: створення м╕ського музею Степана Руданського, перейменування одн╕╓╖ з площ м╕ста на площу С. Руданського ╕ встановлення на н╕й пам’ятника поету, проведення щор╕чних л╕тературних читань.
Але головн╕ з цих питань залишаються актуальними ╕ сьогодн╕. Мемор╕альний будинок С. Руданського так ╕ не став музе╓м, натом╕сть його приватизували, не зм╕нила сво╓╖ назви ╕ площа. В 2009 роц╕, п╕сля марного листування та переговор╕в з м╕ською владою, кримськ╕ укра╖нц╕ над╕слали листи-звернення до м╕н╕стр╕в осв╕ти, культури та охорони здоров’я Укра╖ни, але ╕ вони не привели до конкретних зрушень. Та ось з’явилося розпорядження м╕ського голови С. Б. Брайка, де рекомендувалося головам укра╖нських громадських орган╕зац╕й створити раду при Ялтинському навчально-виховному комплекс╕ № 15 «Г╕мназ╕я-школа-сад» ╕м. С. Руданського, оск╕льки там ╓ його к╕мната-музей. Розробили разом з управл╕нням осв╕ти положення про проведення творчих конкурс╕в ╕м. С. Руданського, а управл╕нню осв╕ти разом з Ялтинським ╕сторико-л╕тературним музе╓м сл╕д було напрацювати план заход╕в з вивчення л╕тературного спадку поета. Для управл╕ння охорони здоров’я було запропоновано створити положення про м╕ську прем╕ю ╕м. С. Руданського кращому д╕льничному пед╕атру Ялти. Йшлося ╕ про в╕дпов╕дне перейменування площ╕.
Сл╕д зауважити, що цей документ з’явився п╕сля чергового звернення до м╕ськвиконкому Мирослава Мисяка, ╕ все, що пов’язано з укра╖нською громадою, було виконано нею з чималим ентуз╕азмом. Очолила громадську раду вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Св╕тлана Регрут. Активну участь у виконанн╕ рекомендац╕й взяла ╕ директор цього навчально-виховного комплексу Олена Стрателюк.
А ось що стосу╓ться управл╕ння осв╕ти, охорони здоров’я та головного арх╕тектора м╕ста (це — щодо перейменування площ╕), тут ╕ дос╕ все на мертв╕й точц╕. А вт╕м, уже минуло б╕льше року з появи рекомендац╕╖.
Про все це пов╕домив Мирослав Мисяк на студентськ╕й конференц╕╖, в резолюц╕╖ яко╖ було, зокрема, зазначено: «П╕дтримати пропозиц╕ю голови конгресу — координац╕йно╖ ради укра╖нц╕в П╕вдня Криму Мирослава Мисяка щодо встановлення стипенд╕╖ ╕м. С. Руданського для кращих студент╕в КРВНЗ «Ялтинський медичний коледж». Кр╕м того, висловлювався нам╕р щодо збору матер╕ал╕в, пов’язаних з життям та д╕яльн╕стю Степана Руданського. Адже саме на брак експонат╕в посилаються замаскован╕ супротивники в╕дкриття його м╕ського музею.
Ц╕каво, чи вдасться пробити цю ст╕ну байдужост╕ чи то мовчазного спротиву хоча б за двадцять рок╕в? Чи знадобиться для цього ще й частина життя патр╕отично налаштованих колежан?

П╕дготувала
Тамара ФЕДОРЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10022

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков